Raben logo
csm_Fresh_lawenda_f8b33bf632.jpg

Kulinarna podróż z Fresh Logistics

2022.05.10

Kim jest Kiszman? Po co „wiosłuje się” śledzie? Skąd biorą się dziury w żółtym serze? I dlaczego transport jest potrzebny? Na te i inne pytania odpowiada kampania #FreshExpress, w której firma Fresh Logistics wyruszyła w podróż szlakiem swoich partnerów biznesowych. Cel: pokazać jak produkowany jest polski superfood i w jaki sposób trafia on na domowe stoły. Operator logistyczny zaprosił do projektu Marcina Kuca – kucharza i influencera kulinarnego, znanego jako Jaja w Kuchni. 

Tegoroczna odsłona to już czwarta edycja kampanii #FreshExpress, która bazuje na tzw. influencer marketingu czyli wykorzystaniu wizerunku znanych osób do promocji marki. Tym razem Marcin Kuc podróżując po Polsce odwiedza zakłady produkcyjne klientów Fresh Logistics, w których powstają polskie specjały takie jak sery, śledzie czy produkty kiszone. Każda wizyta podzielona została na dwa etapy. W pierwszej części influencer zwiedzał fabrykę, aby na własne oczy przekonać się jak powstaje polski superfoods. Następnie z gotowym produktem udawał się na łono natury, aby przygotować niebanalne danie według autorskiego przepisu. Marcin Kuc zwraca również uwagę na kluczową rolę świeżej logistyki, bez której zdrowe specjały nie trafiałyby z farmy na widelec.

„Celem kampanii #FreshExpress jest niezmiennie propagowanie odpowiedzialnej konsumpcji oraz szerzenie wiedzy na temat zdrowego odżywiania, a także uświadomienie konsumentów jak ważną rolę odgrywa logistyka. W tegorocznej akcji skupiliśmy się na tym co świeże, zdrowe i polskie, zabierając widzów za zamknięte drzwi fabryki serów, śledzi i kiszonek. Oczywiście nie byłoby to możliwe gdyby nie entuzjazm i wsparcie naszych klientów, którzy zdecydowali się wziąć udział w projekcie” – komentuje Ewa Chwiłkowska, Menedżer ds. marki Fresh Logistics i dodaje: „Jako firma odpowiedzialna społecznie zdajemy sobie sprawę z olbrzymiej roli jaką odgrywa biznes w kształtowaniu świadomości konsumenckiej. A wspólne działania i partnerskie relacje pomiędzy wszystkimi uczestnikami łańcucha dostaw bez wątpienia przełożą się na wysoki poziom satysfakcji klienta czyli finalnego konsumenta”.

Czwarta edycja kampanii #FreshExpress została przeprowadzona w pierwszym kwartale 2022 roku. Łączny zasięg akcji wygenerowany z mediów społecznościowych oraz You Tube to ponad 500 000 wyświetleń. Projekt został zrealizowany przy współpracy z firmami Ceko (Sery z Goliszewa), Mirko oraz Charsznickie Pola Natury, a także agencją Good4You.

„Praca z Fresh Logistics cieszy podwójnie. Po pierwsze, promujemy logistykę bez której nasze lodówki świeciłyby pustkami, jednocześnie pomagając marketingowo producentom zdrowej żywności. Pokazujemy od kuchni proces produkcyjny, rozmawiając z absolutnymi fachowcami i pasjonatami. Po drugie edukujemy gastronomicznie. Dzięki kulinarnym zdolnościom naszego influencera i gastrocelebryty - Marcina Kuca - prowadzącego profil Jaja w Kuchni, uczymy zainteresowanych jak przygotować wspaniałe dania. Przy takich projektach uwielbiamy pracować i już nie możemy się doczekać kolejnych!” – komentuje Wojciech Kardyś, właściciel agencji Good4You.

Fresh Logistics prowadzi kampanię #Fresh Express już od 2018 roku. Do pierwszej i drugiej edycji firma zaprosiła dietetyczkę i blogerkę DrLifestyle. W pierwszej odsłonie kampanii DrLifestyle, wspólnie z kobietą – kierowcą, przemierzyły całą Polskę pokazując trasę jaką pokonuje jogurt dosłownie od krowy na sklepową półkę. Druga edycja to z kolei cykl edukacyjnych filmów z eksperckimi poradami pt. „Świeżo czyli Zdrowo”. Firma nie zatrzymywała się nawet podczas pandemii i zdecydowała się na specjalną  trzecią edycję kampanii, gdzie w rolę influencerów wcielili się pracownicy firmy, którzy pokazywali jak być fit na home office.

Zapraszamy do obejrzenia filmów z najnowszej kampanii:

SERY Z GOLISZEWA
#FreshExpress
youtube poster

Jak powstają SERY Z GOLISZEWA?! || Fresh Logistics 🚛

ŚLEDZIE Z MIRKO
#Freshexpress
youtube poster
CHARSZNICKIE POLA NATURY
#Freshexpress
youtube poster

Wszystkie filmy z tegorocznej odsłony kampanii #FreshExpress dostępne są na kanale Grupy Raben na You Tube: (8) Fresh Logistics - YouTube oraz funpage’u Fresh Logistics: (2) Fresh Logistics Polska | Facebook. Zapraszamy do oglądania!

Natomiast więcej informacji o poprzednich edycjach znajduje się pod linkami:

#FreshExpress czyli trasa prosto od krowy na Twój stół - Raben Group (raben-group.com)

Fresh Logistics Polska promuje zdrowy styl życia z Dr Lifestyle - Raben Group (raben-group.com)