Raben logo
csm_DR_Lifestyle_i_Magda_kierowca_Fresh_Logistics_Polska_w_akcji__Fresh_Express__ZottExpress_c9b89470db.jpg

Fresh Logistics Polska promuje zdrowy styl życia z Dr Lifestyle

2019.12.18

Przepis na zdrowie? Ruch i zbilansowana dieta. A zdrowa dieta to przede wszystkim świeża i bezpieczna żywność. Fresh Logistics Polska, jako ekspert w dziedzinie transportu produktów świeżych, codziennie dba by produkty trafiające na sklepową półkę były świeże i najwyższej jakości. Aby podzielić się swoją wiedzą z Polakami firma przygotowała kampanię edukacyjną pod hasłem „Świeżo czyli Zdrowo”. Do współpracy zaprosiła dietetyczkę i blogerkę Dr Lifestyle.

„Świeżo czyli zdrowo” to kolejna edycja kampanii #FreshExpress, która bazuje na tzw. influencer marketingu czyli wykorzystaniu wizerunku znanych osób do promocji marki. Fresh Logistics Polska ponownie do współpracy zaprosił znaną dietetyczkę i blogerkę Dr Lifestyle, która przygotowała serię edukacyjnych filmów pt. „Świeżo czyli zdrowo”. Jest to cykl 10 odcinków, które są publikowane na kanale YouTube Grupy Raben, oraz promowane w mediach społecznościowych infuencerki. Celem akcji jest propagowanie odpowiedzialnej konsumpcji oraz szerzenie wiedzy na temat przechowywania żywności i zdrowego odżywiania.

Poprzez kampanię „Świeżo czyli Zdrowo” chcielibyśmy podkreślić, że  Fresh Logistics Polska to ekspert w dziedzinie transportu i magazynowania żywności, który aktywnie uczestniczy w kreowaniu zrównoważonego łańcucha dostaw. Rocznie obsługujemy ponad milion przesyłek ze świeżą żywnością, dlatego czujemy się odpowiedzialni nie tylko za jakość i bezpieczeństwo powierzonych nam produktów, ale również za propagowanie wiedzy przydatnej konsumentom podczas dokonywania codziennych decyzji zakupowych” – wyjaśnia Ewa Chwiłkowska, Specjalista ds. marki Fresh Logistics, i dodaje - „Do projektu zaprosiliśmy naszych klientów, ponieważ głęboko wierzymy, że tylko poprzez współpracę pomiędzy wszystkimi uczestnikami łańcucha dostaw jesteśmy w stanie realnie kształtować świadomość społeczeństwa w kwestii odpowiedzialnej konsumpcji.

Jak wiadomo, w zdrowym ciele zdrowy duch. Aby zachować zdrowie i witalność spędzamy godziny na siłowni, ale często zapominamy, że bez zdrowego odżywiania nie jesteśmy w stanie osiągnąć oczekiwanych efektów. Dlatego właśnie, aby wyjść naprzeciw codziennym dylematom konsumentów powstała kampania „Świeżo czyli zdrowo” z eksperckimi poradami Dr lifestyle dotyczącymi kwestii przechowywania żywności oraz polityki zero waste czyli świadomych zakupów produktów spożywczych. Dzięki nim, odbiorcy mogą dowiedzieć się m.in. jak sprawdzić czy jajko jest świeże, czy warto kupować produkty bio oraz jak mrozić warzywa i owoce, a także jak przedłużyć świeżość posiłków na wynos.

"Wiedza Polaków w zakresie przechowywania żywności i zdrowego odżywiania jest na niepokojąco niskim poziomie. Patronat Grupy Raben umożliwił realizację edukacyjnej serii #ŚwieżoCzyliZdrowo, w której miałam okazję pokazać nowym odbiorcom zdrowe podejście do zdrowego stylu życia. Uczymy lepszego odżywiania i świadomego przechowywania żywności, dzięki czemu jedzenie zachowuje świeżość na dłużej - ten wątek świetnie łączy aspekt zdrowego stylu życia z działalnością marki Fresh Logistics." – komentuje Monika Ciesielska, dietetyczka i autorka bloga DR Lifestyle.

Kampania #FreshExpress  „Świeżo czyli Zdrowo” wystartowała 5 listopada, a ostatni odcinek został wyemitowany 6 grudnia. Do tej pory z porad Dr. Lifestyle skorzystało już ponad 23 000 osób, które obejrzały porady blogerki na kanale YouTube Grupy Raben. Łączny zasięg akcji to ponad 200 000 (na YT, FB, Instagram). Projekt został zrealizowany przy współpracy z firmami Eisberg, OSM Piątnica, ZPJ Magda, Spomlek, Hochland, Indyk Wielkopolski, Graal oraz z Dr Lifestyle i agencją Good For You.

To nie pierwsza współpraca marki Fresh Logistics z Dr Lifestyle. Blogerka została zaproszona również do pierwszej odsłony projektu #FreshExpress w 2018 roku. Wówczas Dr Lifestyle pojechała w podróż na stopa z kierowcą Fresh Logistics Polska - Magdą, ciężarówką pełną jogurtów Zott. Celem akcji było pokazanie całego cyklu produkcyjnego jogurtu, od gospodarstwa, w którym powstaje mleko, poprzez proces produkcji, magazyny Fresh Logistics i transport ciężarówką-chłodnią aż po dostarczenie go niemal do ręki konsumenta. Pierwsza odsłona akcji #FreshExpress przeszła najśmielsze oczekiwania, dotarła do ponad 1 miliona użytkowników nowych mediów.