Raben logo
csm_Raben_mistrz_innowacyjnej_transformacji_LI_banner_1_RTU_PL_91df554108.png

Grupa Raben ze statuetką Mistrz Innowacyjnej Transformacji

2021.04.27

Grupa Raben została laureatem konkursu Mistrz Innowacyjnej Transformacji, organizowanego przez ICAN Institute, w kategorii Technologia i organizacja. Kapituła konkursu doceniła projekt rozwojowy Manager of Choice, w którym wzięło udział ponad 1000 menedżerów z 13 krajów Europy.

Celem drugiej edycji konkursu, organizowanego przez wydawcę „MIT Sloan Management Review Polska”, było wyłonienie liderów cyfrowej zmiany – firm i osób odpowiedzialnych za inicjatywę i wdrożenie projektów technologicznych o znaczącym wpływie na organizację, rynek oraz środowisko. Kapituła, składająca się z wybitnych ekspertów i praktyków ze świata technologii i biznesu, przyznała wyróżnienia w 3 kategoriach: Technologia i rynek, Technologia i organizacja oraz Odpowiedzialna technologia. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 21 kwietnia 2021, podczas Kongresu MIT Sloan Management Review Polska, a statuetka w kategorii Technologia i organizacja trafiła w ręce Grupy Raben. W ramach tej kategorii wyróżnione zostały projekty związane z technologiczną ewolucją procesów wewnątrz firmy, które w znaczącym stopniu wpłynęły na wzrost efektywności funkcjonowania organizacji.

Eksperci docenili program rozwojowy Grupy Raben Manager of Choice, w ramach którego 1000 kluczowych menedżerów z  13 krajów, w których Grupa ma swoje oddziały, zmierzyło się z różnymi zadaniami z obszaru najlepszych praktyk menadżerskich. Gamifikacja podzielona była na 5 etapów bezpośrednio wpływających na budowanie doświadczeń pracowników: rekrutacja, onboarding, rozwój, codzienna praca, odejście z organizacji.

„Celem podjętych działań była przede wszystkim zmiana postaw i wykształcenie w managerach wrażliwości na aspekty związane z zarządzaniem zespołami. Jako dział HR codziennie obserwujemy, że managerowi głęboko wzięli sobie do serc wszystko, czego nauczyli się w trakcie programu. Zmiany procesowe wewnątrz organizacji przyniosły wymierne efekty, a otrzymane wyróżnienie jest potwierdzeniem, że Manager of Choice odniósł sukces.” - komentuje Anita Koralewska-Ratajczak, Head of Group HR.

Nowe technologie z roku na rok coraz bardziej wpływają na sposób funkcjonowania biznesu. Transformacja wewnętrznych procesów w firmie jest koniecznością, aby budować przewagę konkurencyjną na rynku, szczególnie w obliczu kryzysu gospodarczego wywołanego przez pandemię. Sposób w jaki dana organizacja stawi czoła nowym wyzwaniom w dużej mierze zależy od formalnych i nieformalnych liderów, kreatorów zmiany, którzy dzięki swojemu zaangażowaniu i pasji nadają bieg zmianom. Taki właśnie jest Menedżer of Choice.

Więcej informacji o programie:

https://polska.raben-group.com/newsy/szczegoly/managerowie-nabieraja-mocy

https://polska.raben-group.com/newsy/szczegoly/grupa-raben-podsumowuje-projekt-rozwojowy-dla-1000-managerow