Raben logo
Winners Pallet Dancers with their families

W Raben po dwóch latach przerwy znów „tańczyli z paletami” w wielkim finale

2023.02.27

W sobotę 25 lutego 2023 odbył się Wielki Finał konkursu dla operatorów wózków widłowych Tańczący z Paletami. Dwudziestu dwóch finalistów wyłonionych w eliminacjach regionalnych spośród pracowników firmy, po raz kolejny mogło sprawdzić swoje umiejętności w dwóch konkurencjach: układanka na wysokim poziomie oraz tranzytowy tor przeszkód. Rozgrywki finałowe odbywały się tradycyjnie już w największym centrum dystrybucyjnym Grupy Raben w Gądkach koło Poznania. 

Please accept marketing-cookies to watch this YouTube video.

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, Grupa Raben w 2022 roku - już po raz siódmy -zorganizowała wspólnie z firmą Still Polska konkurs Tańczący z Paletami. W eliminacjach udział wzięło ponad 140 przedstawicieli polskich spółek Grupy Raben: Raben Logistics Polska, Fresh Logistics Polska oraz Raben Transport. Celem konkursu jest przede wszystkim podnoszenie wśród pracowników magazynowych świadomości związanej z bezpieczeństwem pracy w magazynie, ale również podkreślenie i docenienie roli operatorów wózków widłowych.

Realizując konkurs mamy na uwadze nie tylko budowanie kultury bezpieczeństwa w firmie, ale również docenianie umiejętności naszych pracowników magazynowych. To ludzie z pasją – people with drive – zmotywowani do działania i zaangażowani w swoją pracę, co można zobaczyć podczas dzisiejszego finału. - komentuje Dominika Olejniczak, Menadżer ds. Personalnych Fresh Logistics Polska, Grupa Raben . - Organizowane co roku zawody, to doskonała okazja nie tylko do sprawdzenia się i swoich kwalifikacji zawodowych (umiejętności, wiedzy) dla operatorów, ale także narzędzie employer brandingowe, pozwalające na wyrażenie uznanie dla trudnej pracy magazyniera.

Co roku eliminacje do Wielkiego Finału konkursu składają się z dwóch części: teoretycznej (warsztatowej), polegającej na przedstawianiu dobrych praktyk i pożądanych zachowań oraz praktycznej, podczas której operatorzy wózków widłowych muszą wykazać się olbrzymią precyzją, pokonując trasę z przeszkodami.

Podczas Konkursu Tańczący z Paletami i poszczególnych eliminacji chcemy całościowo spojrzeć na kwestie bezpieczeństwa w intralogistyce, uwzględniając takie aspekty, jak: ludzie, sprzęt, ładunki, oraz magazyn – jako obiekt i procesy w nim funkcjonujące. – wyjaśnia Krzysztof Pigla Product Manager, STILL Polska - Połączenie teorii i praktyki umacnia proces zapamiętywania i daje operatorom możliwość wprowadzenia pewnych zmian swoich nawyków niemal od razu. Wśród uczestników konkursu, mieliśmy zarówno osoby z prawie 30-letnim doświadczeniem pracy na wózku widłowym oraz takie, które dopiero rozpoczynają swoja przygodę. Dzięki temu, obserwowaliśmy różne techniki pokonywania toru przeszkód. Co ważne, operatorzy zawsze przykładali bardzo dużą wagę do zachowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa podczas przejazdów.

W tym roku w rywalizacji udział wzięła rekordowa liczba uczestników. Ponad 140 operatorów wózków widłowych z całej Polski uczestniczyło jesienią 2022 w eliminacjach. Tym którzy zakwalifikowali się do finału, w ostatecznych rozgrywkach towarzyszyli najbliżsi. Motywacja do walki była więc podwójna – nie tylko gratyfikacja finansowa ale i uznanie w oczach rodziny i dzieci. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: układanka na wysokim poziomie (dla pracowników wysokiego składu) i tranzytowy tor przeszkód (dla pracowników cross-dock – magazynu przeładunkowego). 

Nietuzinkowe pokazy umiejętności, precyzji i bezpieczeństwa w obu konkurencjach zaprezentowali wszyscy uczestnicy.

 

Natomiast zwycięzcami Wielkiego Finału TAŃCZĄCEGO Z PALETAMI zostali:

 

Tranzytowy tor przeszkód:

  1. Adam Turaczyk, Raben Logistics Polska, o. Cholerzyn
  2. Piotr Wieloch, Raben Logistics Polska, o. Szczecin
  3. Krzysztof Bernatowicz, Fresh Logistics Polska, o. Szczecin

 

Układanka na wysokim poziomie:

  1. Serhii Rudenko, Raben Logistics Polska, o. Gądki
  2. Kacper Wieczorek, Raben Logistics Polska, o. Sosnowiec
  3. Łukasz Szcześniak, Fresh Logistics Polska, o. Gliwice

 

Zdrowie i bezpieczeństwo to wartości niepodważalne, będące integralną częścią kultury biznesowej Grupy Raben. Przemiana niebezpiecznych zachowań w bezpieczne nawyki pozwala chronić zdrowie i życie. Dlatego wszyscy pracownicy Grupy Raben są zaangażowani w budowanie silnej kultury bezpieczeństwa. Konkurs Tańczący z Paletami, promujący bezpieczeństwo w magazynach, doskonale wpisuje się zatem w politykę Safety, Health and Environment (SHE) Grupy Raben. I dlatego nadal planujemy Tańczyć z paletami w Grupie Raben.