Sportowy duch pomocy

2019.02.20
W czwartek 14 lutego serca mocniej biły nie tylko zakochanym, ale także piłkarzom-amatorom z Grupy Raben, biorącym udział w Meczu Wielkich Serc. Firma była mecenasem imprezy charytatywnej łączącej turniej piłkarski z licytacją, podczas której na rzecz Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi zebrano prawie 10 tys. złotych.

Walentynki to dobra okazja, by dać wyraz swojej miłości do najbliższej osoby, ale również okazać serce innym – czasem zupełnie nieznajomym, ale potrzebującym pomocy. Właśnie taki cel przyświecał imprezie charytatywnej, zorganizowanej z inicjatywy „Głosu Wielkopolskiego” w centrum sportowym PLEK w Poznaniu. Reprezentacja dziennika i jej przyjaciele zmierzyli się z drużyną Oldbojów Lecha Poznań ora z zespołem Biznesmenów z Sercem, w skład którego weszli pracownicy firm z regionu, m.in. Grupy Raben. Ci ostatni dosłownie dwoili się na boisku – Jakub Krzewina, koordynator ds. CSR w Grupie Raben, nie tylko grał w swoim macierzystym zespole, lecz także zasilił szeregi teamu Oldbojów Lecha Poznań. Dzięki  dwóm takim spontanicznym transferom Mecz Wielkich Serc przerodził się w turniej. Grupę Raben w turnieju reprezentowali jeszcze: Michał Mońka, Przemysław Śliwiński i Paweł Talkowski.

Sportowym emocjom towarzyszyła licytacja prac wykonanych przez podopiecznych Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi, podczas której udało się zebrać prawie 10 tys. zł. Ta kwota będzie ogromnym wsparciem dla Fundacji i dzieci, którym pomaga.

Grupa Raben ma ponad 40 oddziałów w całej Polsce i zależy nam, aby na co dzień utrzymywać dobre relacje z lokalnymi społecznościami. A jeśli można je budować, wspierając charytatywnie istotne dla regionu organizacje i przy okazji zadbać o własne zdrowie? Dla mnie osobiście nie ma nic lepszego niż „pomaganie przez kopanie”!” – komentuje Jakub Krzewina. – „Nie dość, że zrobiłem coś, co bardzo lubię, to jeszcze mogłem to zrobić z koleżankami i kolegami, których bardzo cenię, a dodatkowo dałem trochę nadziei tym, dla których beztroska radość na co dzień nie jest już taka oczywista.”

Udział w Meczu Wielkich Serc to nie pierwszy raz, kiedy pracownicy Grupy Raben pomagają poprzez sport – czasem są to oddolne inicjatywy, realizowane w mniejszej, lokalnej skali, a często przykład idzie z samej góry. Jesienią 2018 roku, z okazji obchodów swoich 50. urodzin, prezes Grupy Raben zorganizował wyprawę rowerową po Alpach, na którą zaprosił dziewięciu swoich przyjaciół i współpracowników, podzielających jego pasję do tras górskich. Celem Halfway Alp Tour była zbiórka środków finansowych na rozwój infrastruktury i promocję higieny wśród dzieci na Ukrainie. Darczyńcą mógł zostać każdy, kto składał życzenia urodzinowe Ewaldowi Rabenowi, ponieważ zamiast prezentów wolał on wesprzeć akcję charytatywną dla ukraińskich uczniów. W sumie zebrano 30 tys. euro, które zostały przekazane Polskiej Akcji Humanitarnej.

Autor zdjęcia: Waldemar Wylęgalski