Raben logo
csm_128_f22a1ade80.jpg

Spółka Fresh Logistics Polska nagrodzona w plebiscycie „Złote Innowacje FMCG & Retail” za wprowadzenie modelu Paperless

2023.10.30

To nowatorskie rozwiązanie pozwala na eliminację papierowych dokumentów w całym łańcuchu dostaw. Ogłoszenie wyników odbyło się 25 października 2023r. podczas uroczystej gali w Teatrze Kamienica w Warszawie.

To już piąta edycja konkursu organizowanego przez wydawnictwo Fischer Trading Group. Złote Innowacje to największy na polskim rynku konkurs konsumencki, który wyłania najbardziej innowacyjne produkty FMCG i rozwiązania dla branży Retail. Nagradzane są produkty i usługi, które w ostatnim roku rewolucjonizowały podejście do zakupów, uatrakcyjniały rynek spożywczy oraz poprzez innowacyjność bezpośrednio wpływały na zachowania konsumentów. Tegoroczne wydarzenie składało się z dwóch części - ogłoszenie wyników podczas gali poprzedziła obfitująca w niezwykle merytoryczne treści konferencja Innovation Day.

Punktem kulminacyjnym była wieczorna gala, podczas której kapituła konkursu doceniła nowoczesne rozwiązanie Fresh Logistics Polska & GS1 Polska – Model Paperless.. Jest to rozwiązanie wykorzystujące szereg globalnych standardów GS1 w celu usprawnienia fizycznych przepływów towarowych i towarzyszących im informacji – zaczynając od elektronicznego złożenia zamówienia, poprzez awizację, potwierdzenie przyjęcia dostawy, a kończąc na płatności automatycznej. To rezygnacja z papierowych dokumentów i zastąpienie ich cyfrową wersją. Dzięki temu można w 100% wyeliminować papierową dokumentację, usprawniając przepływ towarów i dokumentów, a jednocześnie zaoszczędzić czas i chronić środowisko. Znikają koszty druku dokumentów, co powoduje oszczędności i chroni środowisko.

Innowacyjność zdecydowanie jest wpisana w DNA naszej firmy. Ciągłe poszukiwanie nowoczesnych rozwiązań, które usprawniają logistykę to nie tylko nasza codzienna praca, ale przede wszystkim pasja, która sprawia, że jesteśmy Better Everyday! Bardzo dziękujemy za docenienie naszego wspólnego projektu. Jest to dla nas bardzo duże wyróżnienie, ale również motor napędowy do dalszej pracy nad budowaniem i promowaniem logistyki bez papieru. Projekt paperless to milowy krok w całym łańcuchu dostaw, dzięki któremu nie tylko optymalizujemy procesy, ale również dbamy o środowisko.” – komentuje Sławomir Babicz, Dyrektor Operacyjny Regionu, Fresh Logistics Polska, który w imieniu Fresh Logistics odebrał nagrodę podczas uroczystej gali.