Raben logo
csm_ro_bg__trade_lane_6bb1243760.png

Sofia – Timisoara – nowe połączenie w europejskiej sieci Grupy Raben

2022.06.08

W ostatnim czasie do oferty Raben dołączyła codzienna linia drobnicowa Timisoara – Sofia z czasem realizacji 24-72 godziny. To kolejne połączenie uruchomione między Rumunią i Bułgarią, które pozwoli usprawnić wymianę handlową nad Morzem Czarnym i z państwami Strefy Schengen, a zarazem przyczyni się do rozwoju europejskiej sieci Grupy Raben. 

Raben wkroczył na rynek bułgarski jesienią 2019 roku – wówczas był to swoisty przyczółek, najdalej na południe wysunięty kraj w Grupie. Firma skupiła się tam na obsłudze klientów z branży motoryzacyjnej, chemicznej, tekstylnej i przetwórstwa spożywczego. Obecnie, 2,5 roku po otwarciu oddziału w Bułgarii, jest ona połączona bezpośrednio z Rumunią codziennymi liniami Ruse – Bukareszt i Sofia – Timisoara. Ta druga, funkcjonująca od niedawna, gwarantuje dostawę w czasie nieprzekraczającym 72 godziny. Powstanie nowego połączenia zapewnia stabilność i przewidywalność rozwiązań logistycznych proponowanych przez Grupę.

Nowe połączenie pozwoli sprawniej transportować przesyłki między Bułgarią a Rumunią, co więcej, ma ono duże znaczenie z punktu widzenia państw należących do Strefy Schengen. Wykorzystanie rumuńskiej Timisoary jako terminala przeładunkowego to strategiczne posunięcie biznesowe. Dzięki niemu jako pierwsi na rynku już teraz możemy zapewnić codzienny serwis do Polski, Czech, Słowacji, Niemiec i na Węgry, a w przyszłości także do Włoch – mówi Robert Wolny, manager ds. rozwoju rynku CEE w Grupie Raben.

Linia Sofia – Timisoara obsługuje transporty drobnicowe, m.in. elektronikę. Stanowi dopełnienie oferty operatora logistycznego w tym regionie i odpowiedź na lokalne potrzeby w zakresie transportu. Jest także częścią większego projektu, który polega na integracji europejskich rynków w ramach Grupy Raben i rozbudowie międzynarodowej sieci połączeń.