Raben logo
csm_Germany_3f5ce9eed8.jpg

Sieć Raben w Niemczech

2018.02.01
Początek 2018 roku dla Grupy Raben przebiegał pod znakiem uruchomienia własnej sieci transportowej w Niemczech. Raben Trans European Germany nie przestała się rozwijać od roku 2005, kiedy to pojawiła się na rynku niemieckim. Obecnie Raben w Niemczech jest gotowy oferować usługi transportowe na terenie całego kraju przy wykorzystaniu sieci składającej się z 32 własnych oddziałów i 46 lokalizacji łącznie. Dzięki temu Grupa Raben zapewnia m.in. codzienne połączenia 24h na linii Polska-Niemcy.

„Niemcy to jeden z największych rynków w Europie z 80 milionami konsumentów.” - mówi Ewald Raben, CEO Grupy Raben - „Do końca 2018 Niemcy będą dla nas najważniejszym rynkiem. Od początku tego roku działamy w oparciu o własną, niezależną sieć transportową w tym kraju.”

Niecałe 15 lat po pojawieniu się na niemieckich drogach, obecnie około 3,000 pracowników pracuje dla spółki Grupy Raben w Niemczech z nadrzędnym celem spełnienia wymagań klientów Grupy.

Ewald Raben dodaje: „Dzięki naszej sieci będziemy mogli oferować klientom jeszcze wyższą jakość usług. Nasza płaska struktura, wysoka elastyczność i szybkość podejmowania decyzji umożliwiają oferowanie efektywnych usług transportowych w przystępnych cenach.”

W ciągu ostatnich dwóch lat spółka Raben Germany wykorzystała wzrost organiczny oraz przejęcia do osiągnięcia pozycji, w której będzie mogła oferować niezależne usługi transportowe i spedycyjne dla klientów w tym kraju. Od końca roku 2016 do sieci Raben dołączyły między innymi spółki Exice GmbH, RLZ Baden GmbH, grupa SCHMALZ + SCHÖN, Busse Logistik oraz była lokalizacja Rhenus w miejscowości Fellbach. Te oraz inne przejęte spółki stworzyły obecną spółkę Raben Germany, będącej częścią Grupy Raben.

Raben Trans European Germany ma 32 oddziały w całych Niemczech. Prawie 3000 kompetentnych pracowników, około 2000 pojazdów oraz najnowocześniejsze technologie umożliwiają sprawne i bezpieczne wysyłanie towarów. Zakres usług obejmuje kompleksowe rozwiązania logistyczne, a także transport drogowy (dystrybucja krajowa i międzynarodowa, FTL [Full Truck Load] i LTL [Less Than Truckload]) oraz transport morski i lotniczy. Wszystkie oddziały działają zgodnie z systemem zarządzania jakością opartym na certyfikatach ISO 9001, ISO 50001, ISO 14001, HACCP i AEO-F.