Raben logo
Sap quality award 2022

SAP Quality Award 2022 dla Grupy Raben

2023.01.18

Wdrożenie SAP SuccessFactors w Grupie Raben okazało się sukcesem o międzynarodowym zasięgu nie tylko w oczach pracowników firmy, ale także w opinii branży IT. Projekt został doceniony w SAP Quality Award 2022 – konkursie organizowanym przez SAP dla rynków Europy Środkowej i Wschodniej. Operator logistyczny zdobył nagrodę główną w jednej z czterech kategorii za projekt cyfrowej transformacji procesów HR zrealizowany we współpracy z firmą Gavdi. 

Please accept marketing-cookies to watch this YouTube video.

Nagrody SAP Quality Awards przyznano już po raz trzynasty. Od 2010 roku konkurs pozwala klientom SAP i ich partnerom wdrożeniowym dzielić się doświadczeniami z udanych projektów transformacji cyfrowej. W bieżącej edycji nowością jest kategoria „Digital Pioneer”, która dołączyła do dotychczasowych – „Rapid Time to Value” i „Business Transformation”, podzielonej na podkategorie „Enterprise Solutions” i „Functional Transformation”.

W tej ostatniej głównym laureatem została Grupa Raben. Jury nagrodziło stworzenie kompleksowego środowiska HR, służącego jako wsparcie dla menedżerów, pracowników i zespołu HR w 24 jednostkach biznesowych operatora w Polsce, a dodatkowo 13 krajach europejskich. O jego sukcesie przesądziły takie kryteria jak skuteczna komunikacja, dostarczenie wysokiej jakości wyników w krótkim czasie i odpowiedzialność za projekt. Partnerem Raben w realizacji tego przedsięwzięcia była firma Gavdi.

Z uwagi na specyfikę naszej działalności potrzebowaliśmy rozwiązania światowej klasy. Takiego, które oferowałoby najlepsze praktyki w zakresie procesów HR o wymiarze globalnym i doświadczenia użytkownika, a zarazem odpowiadało na lokalne potrzeby wynikające z przepisów prawa, które ciągle się zmienia” – mówi Anita Koralewska-Ratajczak, Head of HR w Grupie Raben. – „W przypadku tego projektu nasza radość i satysfakcja są podwójne. Cieszymy się nie tylko z prestiżowej nagrody w międzynarodowym konkursie, która docenia naszą innowacyjność, ale także z faktu, że system działa  znakomicie i pozwala usprawnić wiele procesów.

Nowe, wspólne dla całej Grupy Raben środowisko HR zostało uruchomione w styczniu 2022 roku. Bazuje na SAP SuccessFactors w zakresie: Employee Central, Employee Central Payroll, Performance & Goals, Succession & Development, ponadto wykorzystuje autorskie narzędzia Gavdi rozszerzające rozwiązanie SAP, takie jak: eDeklaracje, PPK, Korekty ZUS, Reporter, Document Generator, eTeczka, Replicator, Reminder, ePaski, Self Service Platform.

System obsługuje obszar kadrowo-płacowy oraz zarządzania rozwojem pracowników. Pomaga przyśpieszyć obieg informacji, zredukować pracę manualną działu HR, usprawnić wiele procesów.  Jego zaletą jest bardzo szeroki zakres samoobsługi pracowniczej i menedżerskiej. Jest nieocenionym narzędziem w procesie zarządzania efektywnością i talentami, planowania sukcesji i rozwoju pracowników. Pierwszy rok funkcjonowania pokazał, że ta inwestycja dotycząca „twardego” i „miękkiego” HR  Grupie Raben była bardzo trafiona.

„Zrealizowanie w ciągu 10 miesięcy tak szerokiego zakresu wdrożenia, obejmującego wiele rozwiązań SAP i Gavdi, jest samo w sobie wyjątkowym osiągnięciem. A ponieważ celem nie było samo wdrożenie, a raczej znacząca optymalizacja procesów i implementacja nowych rozwiązań, poprzeczka dla projektu była ustawiona bardzo wysoko już na etapie tworzenia jego koncepcji. Osiągnięcie to było możliwe przede wszystkim dzięki naszemu profesjonalnemu i zmotywowanemu zespołowi, który na każdym kroku starał się zapewnić jak najlepszy efekt końcowy” – podkreśla Anita Koralewska-Ratajczak.

To nie pierwsza nagroda dla tego projektu. W minionym roku wdrożenie zostało nagrodzone także SAP Innovation Award 2022 za doskonałe tempo realizacji oraz innowacyjne wykorzystanie chmury w HR.