Raben logo
csm_ESG_2024_raport_to_wlasciwe_zdjecie-min_fcc167249c.jpg

Raport zrównoważonego rozwoju Grupy Raben za 2023 rok

2024.04.05

Grupa Raben opublikowała coroczny Raport Zrównoważonego Rozwoju, który szczegółowo opisuje działania i postępy Grupy w realizacji zobowiązań ESG oraz zwraca uwagę na kluczowe inicjatywy w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Celem raportu jest przejrzyste informowanie o działaniach i postępach operatora logistycznego w osiąganiu celów strategii zrównoważonego rozwoju przy jednoczesnym wspieraniu celów SDG ONZ. Raport obejmuje wszystkie podmioty i operacje Grupy oraz podkreśla zaangażowanie Raben w przejrzystość i odpowiedzialność w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju.

W roku 2023, Grupa Raben pozostała wierna swojemu zobowiązaniu do redukcji emisji zgodnie z celami inicjatywy Science Based Targets (SBTi). W tym celu, operator skupił się na zmniejszeniu emisji z transportu i działalności związanej z nieruchomościami. Co ciekawe, Raben zdecydował się rozpocząć testowanie biopaliwa (HVO100) we własnej flocie i kontynuował inwestycje w modernizację floty pojazdów, rozwój elektromobilności oraz magazynów w celu znacznego zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Grupa utrzymała również wysoki udział zielonej energii w koszyku energetycznym, co skutkowało prawie 23% redukcją emisji w zakresie 1 i 2 w porównaniu do 2020 r. (rok bazowy).

„Rok 2023 był kolejnym rokiem pełnym wyzwań w naszej strategii ESG. Grupa Raben współpracuje z klientami, przewoźnikami i partnerami biznesowymi, aby kształtować i poprawiać wpływ na środowisko naturalne, społeczności i środowisko pracy. Jesteśmy zadowoleni z postępów, jakie poczyniliśmy w zakresie zrównoważonego rozwoju i z niecierpliwością czekamy na podjęcie kolejnych kroków w roku 2024” - powiedział Ewald Raben, CEO Grupy Raben.

Zaangażowanie Grupy w zrównoważony rozwój zaowocowało znaczącymi osiągnięciami, w tym znacznym wzrostem ratingu Ecovadis, który wzrósł do 65 punktów w 2024 roku.

„Jesteśmy dumni, że osiągnęliśmy ocenę „dobrą” lub wyższą we wszystkich obszarach, oraz awansowaliśmy w kategorii środowisko. Z przyjemnością informujemy również, że osiągnęliśmy imponującą ocenę A- w ratingu CDP Climate 2023, co podkreśla nasze zaangażowanie w działania na rzecz klimatu oraz transparentność. - mówi Ewelina Jabłońska-Gryżenia, Head of Sustainability w Grupie Raben - „Zachęcamy do lektury pełnego raportu, aby poznać naszą podróż w kierunku zrównoważonego rozwoju i kroki, które podejmujemy w celu wprowadzenia pozytywnych zmian".

Najnowszy raport zrównoważonego rozwoju Grupy Raben za 2023 rok

Raport_Zrownowazonego_Rozwoju_Grupy_Raben_2023-1.pdf

Download