Wśród gości biorących udział w otwarciu obecni byli przedstawiciele firmy deweloperskiej Thüringen (LEG), sieci logistycznej Thüringen, a także klienci i pracownicy Grupy Raben. Po zakończeniu szeroko zakrojonych prac budowlanych, operator logistyczny ma obecnie o 40% więcej powierzchni magazynowej w oddziale w Eisenach, który został przejęty przez Grupę Raben od sieci Wincanton w 2011 roku.
„Dzięki dodatkowej powierzchni magazynowej dostosowaliśmy się do rosnącego zapotrzebowania na magazyny i usługi logistyczne i stworzyliśmy podwaliny do dalszego rozwoju” - podkreśla Peter Jacobs, Dyrektor Oddziału Raben Trans European Germany w Eisenach.
Grupa Raben w Eisenach zatrudnia obecnie około 165 pracowników. Oprócz transportów drobnicowych, LTL oraz FTL, oddział oferuje również usługi sekwencjonowania, kompletacji, dostaw just-in-time oraz just-in-sequence dla przemysłu motoryzacyjnego. Ponadto, lokalizacja Eisenach oferuje szyte na miarę rozwiązania logistyczne oraz usługi odprawy celnej.
„Eisenach to nie tylko lokalizacja w samym sercu Niemiec, ale także most łączący rynki Europy Zachodniej i Wschodniej. Oddział pełni także funkcję HUB-u dla Raben Trans European Germany, zarówno dla transportu krajowego, jak i międzynarodowego i dlatego działa przez całą dobę w trybie wielozmianowym.” - powiedział Ewald Raben, CEO Grupy Raben.
Łącznie Grupa Raben w Eisenach oferuje do dyspozycji swoich klientów cztery magazyny logistyczne i dwa magazyny tranzytowe. W sumie dostępne są 74 doki załadunkowe. Klienci Grupy Raben w Eisenach reprezentują nie tylko branżę motoryzacyjną, ale także metalurgiczną i opakowaniową, przetwórstwa papieru, budowy dróg i budynków, a także technologii budowlanej.
Najnowsze newsy
2025.06.27
Grupa Raben i Fresh Logistics Polska po raz kolejny na szczycie rankingu TSL
2025.06.18
Gniewomierz przyjazny kierowcom – Raben Transport z certyfikatem Truckers Friendly Place
2025.06.17
Fresh Logistics Polska otwiera nowy magazyn w Łomży
2025.06.13
Raben Transport uruchamia drugą własną stację HVO100 w Gliwicach
2025.06.10
Grupa Raben rozpoczyna działalność w Turcji