Raben logo
csm_cdp_1_eee25463a8.jpg

Raben stawia na transparentność, ujawniając dane środowiskowe za pośrednictwem CDP z wynikiem A-

2024.02.16

16 lutego 2022 roku Grupa Raben ogłosiła, że zwiększyła swoje zaangażowanie w transparentność danych dotyczących wpływu na środowisko naturalne, ujawniając swój wpływ na środowisko za pośrednictwem CDP, globalnej organizacji non-profit, która prowadzi wiodącą na świecie platformę ujawniania danych środowiskowych. Operator logistyczny za pośrednictwem CDP w 2023 r. uzyskał ocenę A- na liście CDP Climate Change 2023!

Przy rekordowej liczbie ponad 23 000 firm ujawniających dane za pośrednictwem CDP w 2023 r., ujawnianie danych dotyczących wpływu na środowisko jest obecnie normą biznesową.

Dane Grupy Raben zostały dodane do najbardziej kompleksowego wykazu dobrowolnie zgłaszanych danych środowiskowych na świecie - pomagając w podejmowaniu działań poprzez większą transparentność.

Ujawniając informacje za pośrednictwem CDP, Raben jest gotowy odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie na przejrzystość danych środowiskowych ze strony instytucji finansowych, klientów i decydentów.

Jako firma transportowa nieprzerwanie podążamy tą drogą od ponad 90 lat. Tysiące naszych ciężarówek codziennie przemierza trasy w całej Europie. Chcemy prowadzić naszą działalność w sposób odpowiedzialny, aby pozostawić Ziemię w dobrym stanie dla przyszłych pokoleń. Dlatego konsekwentnie wdrażamy naszą strategię ESG i koncentrujemy się na działaniach mających na celu redukcję emisji CO2. Wynik CDP jest kolejnym dowodem na to, że jesteśmy na dobrej drodze i że nigdy nie możemy się zatrzymać, ponieważ chcemy, aby każdy przejechany kilometr przybliżał nas do zielonej przyszłości - mówi Ewelina Jabłońska-Gryżenia, Head of Sustainability w Grupie Raben

Sherry Madera, Dyrektor Generalna CDP, dodaje:

Biorąc pod uwagę, że w tym roku ponad 23 000 firm ujawniło informacje za pośrednictwem CDP, jasne jest, że zrównoważony rozwój - i dane, które stanowią jego podstawę - nie są „miłym dodatkiem”, ale istotną częścią długoterminowego sukcesu w społeczności biznesowej, która nie wykazuje oznak spowolnienia - i nie powinna. Ujawnianie informacji działa, a dziś powinniśmy zrobić krótką przerwę, aby uczcić zaangażowanie w przejrzystość i odpowiedzialność, jakie Grupa Raben wykazała w tym roku za pośrednictwem CDP. Przyszłość 1,5 stopnia jest nadal możliwa, jeśli globalna społeczność będzie działać zgodnie, aby to osiągnąć. Dzieląc się swoimi danymi środowiskowymi z CDP, Raben kontynuuje ekologiczną podróż, która przyczyni się do utrzymania tej przyszłości w zasięgu wzroku.

Pełna lista firm ujawniających informacje za pośrednictwem CDP jest dostępna pod adresem: https://www.cdp.net/en/responses

 

O CDP:

CDP jest globalną organizacją non-profit, która prowadzi światowy system ujawniania danych środowiskowych dla firm, miast, państw i regionów. Założona w 2000 r. i współpracująca z ponad 740 instytucjami finansowymi o aktywach o wartości ponad 137 bilionów dolarów, CDP jest pionierem w wykorzystywaniu rynków kapitałowych i zamówień korporacyjnych do motywowania firm do ujawniania ich wpływu na środowisko oraz do ograniczania emisji gazów cieplarnianych, ochrony zasobów wodnych i lasów. W 2023 r. ponad 25 000 organizacji na całym świecie ujawniło dane za pośrednictwem CDP, w tym ponad 23 000 firm - w tym również spółek giełdowych o wartości dwóch trzecich globalnej kapitalizacji rynku - oraz ponad 1100 miast, państw i regionów. W pełni dostosowana do TCFD, CDP posiada największą bazę danych środowiskowych na świecie, a wyniki CDP są szeroko wykorzystywane do podejmowania decyzji inwestycyjnych i zakupowych w kierunku zeroemisyjnej, zrównoważonej i odpornej gospodarki. CDP jest członkiem-założycielem inicjatywy Science Based Targets, We Mean Business Coalition, The Investor Agenda oraz inicjatywy Net Zero Asset Managers. Odwiedź cdp.net lub śledź nas @CDP, aby dowiedzieć się więcej.

ZOBACZ NASZĄ OCENĘ A- W CDP CLIMATE CHANGE 2023

2023_Climate_Change_Raben_Group_CDP_A.pdf

Download