Raben logo
csm_Podcast__Wdrodze_dowozi_Raben_bafe7597ec.jpg

Raben rusza z podcastem #wDrodze

2021.09.23

Droga jest równie ważna jak cel. Z tym przesłaniem Grupa Raben uruchomiła właśnie swój pionierski podcast. Jest on skierowany do wszystkich osób, które nieustannie się przemieszczają, zarówno tych z zamiłowaniem do podróży, jak i tych dla których trasa to codzienna rutyna. Chcąc umilić wszystkie przejażdżki, Raben wystartował z dedykowanym podcastem #wDrodze.

Co łączy opony i gwiazdki Michelin? Jak zdrowo się odżywiać w podróży? Co zrobić, gdy widzisz wypadek na trasie? Jak przygotować się na awarię/sytuację kryzysową? Kiedy i czy w ogóle samochody elektryczne zastąpią spalinowe? Tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiecie się, słuchając kolejnych odcinków #wDrodze.

„Podcast #wDRODZE jest skierowany do wszystkich tych, którzy chcą, lubią, a czasami nawet muszą się przemieszczać, albo tak jak my - kochają motoryzację. Specjalnie dla podróżników na trasach długich, jak i krótkich Raben przygotował serię odcinków, w których rozmawiamy z ciekawymi ekspertami.” – mówi Klaudyna Polanowska-Skrzypek, Group PR manager, Grupa Raben – „Gorąco zapraszamy na Spotify i YouTube co wtorek.”

Podcast prowadzi absolutna fanka motoryzacji, doświadczona podcasterka i miłośniczka podróży - Małgosia Zmaczyńska.

„Uwielbiam jeździć samochodem, a ponieważ w ciągu miesiąca pokonuję nawet kilka tysięcy kilometrów, doskonale wiem, jak wiele dzieje się w drodze. Dlatego cieszę się, że dzięki współpracy z Grupą Raben, której ciężarówki od lat bardzo dobrze kojarzę z naszych dróg, mogliśmy przyjrzeć się wielu zagadnieniom związanym z podróżami i porozmawiać o nich w podcaście, czyli formacie, który wprost został stworzony na długie trasy.”  - tak projekt komentuje Małgosia Zmaczyńska.

Pierwszy odcinek dostępny jest już od 21 września na Spotify. Zgodnie z trendami, każdy odcinek będzie dostępny także w formie video, dlatego można go oglądać i słuchać na kanale Raben na YouTubie. Kolejne epizody z pierwszej serii będą pojawiały się co wtorek.

Gościem specjalnym 2 odcinków podcastu jest człowiek, który zwiedził niejedno miejsce na Ziemi i który jak twierdzi: „zjadł i przepił wszystko, co zarobił”. Robert Makłowicz, opowie o swoich podróżach kulinarnych i zdradzi kilka sekretów – nie tylko swoich. Kolejni goście to ciekawi specjaliści z zakresu bezpieczeństwa czy zdrowego stylu życia w drodze, a także eksperci logistyki czy też z zakresu zrównoważonego łańcucha dostaw i nie tylko. Do rozmów #Wdrodze firma zaprosiła swoich klientów, kierowców i pracowników.

Podcast dowozi Raben we współpracy z agencją GOOD FOR YOU, z którą firma realizowała już projekty w mediach społecznościowych oraz w obszarze influencers marketingu. A nawet wspólny projekt #RabenExpress został wyróżniony brązowym Spinaczem w 2018 r. w kategorii PR korporacyjny. 

„Z Grupą Raben współpracuję od przeszło 3 lat i to co w niej uwielbiam, to otwartość na kreatywne projekty. Wspólnie wysyłaliśmy już influencerów ciężarówką po Europie, pokazywaliśmy drogę produktu czy promowaliśmy z jednym z największych youtuberów współpracę z Bankami Żywności. Teraz postanowiliśmy stworzyć pierwszy w Polsce podcast poświęcony sytuacją na drodze, skierowany dla wszystkich kierowców. Dzięki zaufaniu, jakie mamy do siebie, mogą powstawać właśnie tak fantastyczne projekty jak #wDRODZE. A to jeszcze nie koniec naszych wspólnych pomysłów. Także, śledźcie nasze social media - będzie się działo!” – wyjaśnia Wojtek Kardyś, GOOd FOR YOU.

Grupa Raben poprzez kolejny, ciekawy projekt udowadnia, że „logistyka z ludzką twarzą” nie jest tylko pustym sloganem firmowym, ale celem, który jest tak samo ważny dla firmy jak droga do jego osiągnięcia. Operator logistyczny nie tylko wdraża innowacyjne rozwiązania w transporcie i magazynowaniu, ale również w zakresie szeroko pojmowanej promocji marki, udowadniając, że logistyka wcale nie musi być nudna.

Podcast #wDrodze dostępny jest na kanale YouTube Grupy Raben oraz Spotify

Natomiast cała kampania będzie dodatkowo promowane na kanale firmy na Facebook’u oraz Linkedin.

Odcinek 1
youtube poster
Odcinek 2
youtube poster
Odcinek 3
youtube poster
Odcinek 4
youtube poster
Autor

Klaudyna Polanowska - Skrzypek

PR Manager