Raben logo
csm_gala-grupowe_f16bb0075c.jpg

Raben potrójnym zwycięzcą Rankingu TSL

2024.06.25

Już po raz 29. Dziennik Gazeta Prawna wręczył nagrody w prestiżowym rankingu branży TSL. Grupa Raben zdobyła potrójne pierwsze miejsce - numer jeden w klasyfikacji generalnej oraz pierwsze miejsce w kategorii - usługi logistyczne. Natomiast spółka Fresh Logistics Polska uplasowała się na najwyższym miejscu na podium w kategorii transport drogowy.

Uroczysta gala, na której uhonorowano wyróżnione firmy, odbyła się 20 czerwca w warszawskiej restauracji Villa Foksal. Ranking TSL, uznawany przez branżę za najbardziej merytoryczne i obiektywne zestawienie, odzwierciedla kondycję rynku usług logistycznych. Firmy oceniano na podstawie przychodów z działalności TSL oraz wyróżniono zwycięzców w sześciu kategoriach: spedycja drogowa, spedycja morska/oceaniczna, transport drogowy, usługi logistyczne, usługi magazynowe oraz dynamika przychodów. Nadzór merytoryczny nad rankingiem pełniła Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, reprezentowana przez dr hab. prof. SGH Halinę Brdulak.

W tegorocznej edycji rankingu, pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej oraz w kategorii „usługi logistyczne” zdobyła Grupa Raben. To już trzecie z rzędu zwycięstwo tej firmy. W kategorii „transport drogowy” liderem ponownie okazała się spółka Fresh Logistics Polska, specjalizująca się w transporcie i magazynowaniu produktów świeżych w temperaturze kontrolowanej.

Rok 2023 różnił się od poprzednich. Skupiliśmy się na inwestycjach, cyfryzacji oraz projektach ESG – zarówno jeśli chodzi o nieruchomości, jak i tabor. Kwestia ESG jest bardzo istotna nie tylko dla nas, ale także dla wielu naszych klientów. Naszym celem jest bycie ich partnerem w logistyce na każdym kroku, również w aspekcie zrównoważonego rozwoju. Razem z naszym fantastycznym zespołem stawiliśmy czoła wielu wyzwaniom, które przyniósł ubiegły rok, tak aby nasi klienci mogli skupić się na tym, co jest dla nich najważniejsze. Cieszymy się, że nasze wysiłki i działania przynoszą zauważalne efekty.” – komentuje Piotr Toczyłowski, Air & Rail Freight Country Manager, który odebrał nagrodę w imieniu Grupy Raben.

Z kolei spółkę Fresh Logistics Polska reprezentował Robert Kozak, Menedżer ds. Sprzedaży, który tak podsumował zwycięstwo w kategorii „transport drogowy”:

Najwyższe miejsce na podium to dla nas ogromna radość i duma, ale także pewne zobowiązanie. Będąc liderem, nie możemy zawieść – musimy nieustannie się rozwijać, tak aby spełniać oczekiwania naszych klientów. To motywuje nas do jeszcze większego zaangażowania i doskonalenia naszych usług”

Obie marki, zarówno Raben jak i Fresh Logistics ponownie potwierdziły swoją silną pozycję na rynku, dowodząc, że skuteczność i innowacyjność są kluczowe w dynamicznie zmieniającej się branży TSL.

csm_toczylowski_grupa-min_d36f4bc198.png
csm_Kozak1-min_d462b50864.png
csm_toczylowski_przemowa-min_472a6a9e83.png
csm_kozak_przemowa-min_97228a86be.png