Raben logo
csm_wybrane_przedsiebiorczosc_HR_7781_9b83d801eb.jpg

Raben inspiruje młodych ludzi swoją przedsiębiorczością

2018.03.21
Przedsiębiorczość, jako jedna z wartości Grupy Raben, wpisana jest w DNA pracowników firmy. Od ponad 10 lat eksperci Raben chętnie dzielą się nią z młodymi ludźmi, biorąc udział w DNIU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. W tym roku, główny organizator wydarzenia - Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości - w zamian za zaangażowanie, po raz kolejny przyznała Raben wyróżnienie „Najaktywniejszej Firmy 2017”. Honorowym patronatem nagrody jest Prezydent RP Andrzej Duda. Tegoroczna edycja programu odbyła się 21 marca.

Dzień Przedsiębiorczości jest organizowany w oddziałach Grupy Raben już od 2008 roku. Główną ideą programu jest edukacja młodych ludzi przez ekspertów-wolontariuszy z firmy, poprzez organizację specjalnych spotkań z biznesem w miejscu pracy.

W 2018 roku wzięło w nim udział 10 oddziałów firmy, przyjmując w swoje progi łącznie prawie 500 uczniów. Plan wizyt tych młodych i rządnych wiedzy gości obejmował, między innymi, zwiedzanie magazynów, znajdujących się w jednym z największych centrów logistycznych w Polsce oraz spotkanie z kierowcą i możliwość zapoznania się z nowoczesną flotą firmy. Interaktywne warsztaty prowadzone przez Account Menadżerów, Dyrektorów i Pracowników Biur Obsługi Klienta pod hasłem „Z Życia Spedytora, czyli pościg za marżą!”, podczas których uczniowie min. poznali różnice między firmą spedycyjną a transportową, podstawowe typy naczep i ich wyposażenie, rodzaje zleceń transportowych, a także narzędzia pracy spedytora, nie zabrakło także zadań praktycznych. Odbyły się także warsztaty pt. „Kariera w logistyce”, podczas których uczniowie mogli dowiedzieć się jak wygląda proces rekrutacji, jakie kompetencje należy posiadać oraz co mogą zrobić już dziś, aby w przyszłości pracować w logistyce. Na koniec dnia pełnego atrakcji odbył się konkurs w formie znanej „Awantury o kasę”, podczas którego uczniowie mogli wykazać się wiedzą zdobytą podczas całego dnia.

„W Grupie Raben przedsiębiorczość czuje się i spotyka na każdym kroku. Jest to cecha, która wyróżnia naszych pracowników, z czego jesteśmy bardzo dumni.” – opowiada Anita Koralewska-Ratajczak,
Dyrektor HR, Grupa Raben
„Inicjatywa Dnia Przedsiębiorczości wspaniale wpisuje się w nasze wartości, dlatego co roku chętnie uczestniczymy w tym wydarzeniu, pokazując nowemu pokoleniu naszą firmę i dzieląc się doświadczeniem. Jesteśmy przekonani, że poznanie prawdziwego środowiska pracy i spotkanie z naszymi pracownikami ułatwi im podjęcie właściwych decyzji życiowych. Chcemy aby młodzi ludzie, którzy w niedalekiej przyszłości będą stawiać swoje pierwsze kroki na rynku pracy poczuli, że przedsiębiorczość i pokora to dwie bardzo ważne cechy, które pozwolą im spełnić się w swoim życiu zawodowym i osiągnąć sukces – czego bardzo wszystkim życzymy!”

Dzień Przedsiębiorczości i „Najaktywniejsze Firmy 2017”

Dzień przedsiębiorczości to program edukacyjny przeznaczony dla uczniów szkół średnich. Jego ideą jest włączenie dorosłych wolontariuszy z firm i instytucji w edukację młodych ludzi. Dzięki zaangażowaniu tych osób uczniowie w całym kraju mogą spędzić w jednym dniu kilka godzin na konkretnym stanowisku pracy. W tym czasie weryfikują swoje wyobrażenia o danym zawodzie, zapoznają się z jego specyfiką i pozyskują od wolontariusza wszelkie praktyczne informacje, których nie zapewni im wiedza akademicka czy studiowanie podręczników. W 2017 roku w Dniu przedsiębiorczości uczestniczyło ponad 35 000 uczniów z 630 szkół oraz ponad 12 tysięcy firm i instytucji.

Tradycyjnie już co roku, podczas uroczystej Gali Przedsiębiorczości, w dowód uznania, za chęć dzielenia się wiedzą z młodymi ludźmi, przedstawiciele najaktywniejszych firm i instytucji otrzymują statuetki i dyplomy od Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Honorowym patronatem nagród jest Prezydenta RP Andrzej Duda. W tym roku tytuł „Najaktywniejszej Firmy 2017” ponowie trafił w ręce Grupy Raben.