Raben logo
Raben and the Noble Parcel

Raben i Szlachetna Paczka – w Weekend Cudów przejechaliśmy wspólnie 11 722 km

2022.12.20

37 ciężarówek, prawie 12 tys. km, ponad 60 punktów rozładunku i niemożliwa do przeliczenia  satysfakcja. Jest jeden szczególny weekend w roku, podczas którego mnożymy dobro, a praca staje się nie obowiązkiem a przyjemnością. W tym roku, w Weekend Cudów 10 i 11 grudnia, podczas finału 22 edycji Szlachetnej Paczki, Grupa Raben po raz kolejny stała się częścią wspaniałej akcji. 

Programu społecznego Szlachetna Paczka realizowanego od lat przez Stowarzyszenie Wiosna chyba nie trzeba nikomu przybliżać. W tym roku po raz kolejny Wolontariusze oraz Darczyńcy stanęli na wysokości zadania i dokonali czegoś, co w dzisiejszych trudnych czasach wydawałoby się prawie niemożliwe. Mimo trudnej sytuacji gospodarczej, wojny w Ukrainie, rosnącej inflacji i innych przeciwności, a może właśnie na przekór im, pokazali, że dobro się mnoży kiedy dzieli się je z innymi.

Grupa Raben, jako partner logistyczny, wspiera Szlachetną Paczkę w czasie Weekendu Cudów od 2019 roku. W czerwcu 2022 roku operator zaangażował się również w specjalną edycję Szlachetnej Paczki – Solidarną Paczkę dedykowaną Rodzinom uchodźczym z Ukrainy. Nie dziwi więc, że 10 i 11 grudnia samochody Raben ponownie przemierzyły Polskę by dotrzeć z pomocą do najbardziej potrzebujących.

„Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tego przedsięwzięcia. Nie byłoby to w pełni możliwe gdyby nie wielu naszych zaangażowanych kierowców i pracowników z działów transportu, sprzedaży, obsługi klienta. Niektórzy już w ciągu roku dopytywali się czy na pewno bierzemy udział w akcji. A kiedy nadszedł czas na działanie poświęcili swój czas i energię by bezinteresownie nieść pomoc innym ” – komentuje Katarzyna Ostojska, Marketing Manager w Raben Logistics Polska.

Transporty realizowane w Weekend Cudów przez 37 ciężarówek i kierowców Raben to 11.722 km tras i 630 palet, na których przewożone były, przygotowane przez Darczyńców, paczki z pomocą dla 990 Rodzin.

”Dzięki tej współpracy, a pomimo znacznych odległości, Raben i Szlachetna Paczka łączy ludzi by pomoc mogła dotrzeć do miejsc, w których o wiele trudniej o wsparcie. Między innymi do pana Karola, który na co dzień zmaga się z niepełnosprawnością umysłową, a który po śmierci swojej babci uczy się samodzielnego życia. W Weekend Cudów dojechały do niego paczki z żywnością, środkami czystości oraz grzejnik olejowy, dzięki czemu mężczyzna znów poczuje ciepło. Takich Rodzin, dla których paczki przewiozła Grupa Raben, było w tym roku aż 990! Dziękujemy, że jesteście z nami! Doceniamy Waszą lojalność i zaangażowanie, którym dzielicie się z nami przez cały rok. Mam nadzieję, do zobaczenia w kolejnym” - mówi Magdalena Kowacka, Menadżerka Zarządzająca Szlachetnej Paczki.

Natomiast łącznie w Weekend Cudów 10 i 11 grudnia, mądra pomoc trafiła do 15,5 tys. rodzin, czyli ponad 597 tys. osób!  W tym około 5 tys. seniorów, prawie 17,6 tys. dzieci i 5 tys. samodzielnych rodziców. Więcej o wynikach 22 edycji akcji można znaleźć na: https://www.szlachetnapaczka.pl.

Warto dzielić się z innymi tym, co mamy. Dla potrzebujących Rodzin ze Szlachetnej Paczki to ważne wsparcie materialne, ale też impuls świadczący o tym, że nie są sami, że są częścią społeczności, która wzajemnie o siebie dba. Często to też źródło siły do tego, by zawalczyć o siebie.

Pamiętajmy - kolejny Weekend Cudów już za rok, ale nieść pomoc można w każdej chwili. 

Please accept marketing-cookies to watch this YouTube video.