Raben logo
csm_Greece_69be46b6da.jpg

Raben rozszerza operacje na rynek grecki

2021.10.04

Z początkiem października 2021 roku, wiodący grecki dostawca usług logistycznych, Intertrans S.A., dołączył do Grupy Raben. Dzięki tej transakcji Raben zwiększył ilość swoich oddziałów i obecnie działa już w 14 krajach.

Przejęcie ma na celu wzmocnienie pozycji obu firm nie tylko na rynku greckim, ale przede wszystkim na rynku europejskim i światowym. Poszerzenie portfolio produktów i podwyższenie doskonałości operacyjnej zmierzające do zwiększenia satysfakcji klientów, to strategiczne cele, którymi kierują się obie organizacje.

Nasze ciężarówki codziennie przemierzają świat, udowadniając, że motto We Know the Way ma swoje odzwierciedlenie w praktyce i jest rezultatem doświadczenia zdobytego na przestrzeni wielu lat. Pragniemy pozostać integralną częścią łańcucha logistycznego każdego profesjonalnego przedsiębiorstwa i zobowiązujemy się do nieustannego rozwoju i wykorzystania wszystkich możliwości, które będą służyć potrzebom naszych klientów. Niewątpliwie, wejście w skład Grupy Raben otwiera nowe możliwości, które będą budować nie tylko naszą przewagę konkurencyjną, ale przede wszystkim konkurencyjność naszych Klientów” - wyjaśnia Georgios Tsakiris, CEO Intertrans S.A.

Dzięki 40-letniemu doświadczeniu w europejskim transporcie drogowym, spółka Intertrans konsekwentnie podąża drogą niezawodności i zaufania w relacjach ze współpracownikami i klientami. W 1981 roku spółka rozpoczęła działalność jako spedytor w zakresie importu i eksportu, oferując klientom jakość poświadczoną certyfikatami, terminowość i szybkość, a także absolutne zaufanie i bezpieczeństwo na każdym etapie podjętego zlecenia. Europejska sieć transportowa spółki Intertrans obejmuje 12 krajów i składa się łącznie z 23 HUB-ów i 17 partnerów zlokalizowanych w całej Europie. Grecka spółka dysponuje 11 tys. m2 powierzchni magazynowej, ponad 90 pojazdami ciężarowymi i zatrudnia 70 pracowników. Główna siedziba spółki znajduje się w Pireusie, niedaleko Aten, a dwa pozostałe oddziały zlokalizowane są w Salonikach i Heraklionie na Krecie.

„Jesteśmy dumni, że Intertrans, firma z ponad 40-letnim doświadczeniem w dziedzinie logistyki, dołączyła do rodziny Grupy Raben. Obie organizacje wyznają podobne wartości i przywiązują ogromną wagę do innowacji i technologii. Dlatego jesteśmy przekonani, że połączenie potencjału Grupy Raben z wiedzą Intertrans na temat rynku greckiego i dystrybucji międzynarodowej przyniesie korzyści wszystkim klientom Grupy Raben. Właśnie osiągnęliśmy kolejny ważny kamień milowy.” powiedział Ewald Raben, CEO Grupy Raben.

Dzięki przejęciu spółki Intertrans, Grupa Raben jest teraz obecna na 14 rynkach europejskich, zatrudnia ponad 10 tys. osób i dysponuje ponad 1 200 000 m2 powierzchni magazynowej. Grupa konsekwentnie realizuje swoją strategię rozwoju, zawsze patrząc w przyszłość i stawiając potrzeby klientów na pierwszym miejscu.