Raben logo
Nagrodzeni w rankingu Operator Logistyczny Roku

Potrójny sukces Grupy Raben w badaniu Operator Logistyczny Roku

2022.11.21

17 listopada 2022 roku ogłoszone zostały wyniki XXI edycji programu badawczego Operator Logistyczny Roku 2022 (OLR).  Laureatem Złotego Godła została spółka Raben Logistics Polska, zajmując tym samym I miejsce w rankingu firm cieszących się największym zaufaniem klientów. Z kolei Raben Transport otrzymała wyróżnienie honorowe, a Fresh Logistics Polska nagrodę Lider Logistyki.

OLR to badanie satysfakcji klientów operatorów logistycznych, które dostarcza informacji o zakresie i jakości usług logistycznych oferowanych na rynku. Badanie od dwudziestu jeden lat prowadzą DGC i Wydawnictwo Eurologistics. Na podstawie jego wyników powstaje ranking firm cieszących się największym zaufaniem klientów. Ocenie poddawanych jest wiele elementów zarządzania firmą, takich jak stosunek jakości obsługi do potrzeb i oczekiwań klientów, oraz do postrzegania przez nich całego otoczenia konkurencyjnego. Dlatego też program OLR jest doskonałym narzędziem dla operatorów logistycznych do mierzenia swojej pozycji rynkowej. Klienci nie tylko mają możliwość dokonania oceny każdego istotnego aspektu obsługi, ale także mają wolny wybór wskazania, która firma najlepiej spełnia ich oczekiwania.

W tym roku Grupa Raben została potrójnym laureatem badania ORL. Firma Raben Transport otrzymała wyróżnienie honorowe jako „Najbardziej konkurencyjna firma transportowa”. Spółka Fresh Logistics Polska, po raz kolejny otrzymała nagrodę Lider Logistyki w kategorii „Standard obsługi nie do zastąpienia. Natomiast zwycięzcą rankingu i laureatem pierwszej nagrody, złotego godła, tegorocznej dwudziestej pierwszej edycji programu Operator Logistyczny Roku jest Raben Logistics Polska. Jest to jedyna firma notowana we wszystkich edycjach rankingu, pięciokrotna dotąd zwyciężczyni programu: pierwszej jego edycji w 2002, ósmej w 2009, czternastej w 2015, osiemnastej w 2019 i dwudziestej pierwszej w 2022 r.

„Nasi klienci wiedzą, że niezależnie od warunków geopolitycznych i ekonomicznych mogą liczyć na Raben - swojego partnera w logistyce. Dlatego, w tym miejscu dziękuję im za zaufanie jakim obdarzają naszą firmę od lat. I dziękuję naszym pracownikom i partnerom, których pasja i zaangażowanie sprawia, że pracujemy i rozwijamy się razem. Dzięki nim i razem z nimi możemy się rozwijać i to w zrównoważony sposób, z myślą o środowisku i naszej planecie.” – komentuje Janusz Anioł, Dyrektor Generalny Raben Logistics Polska, który podczas Gali odebrał nagrodę dla spółki.

Statuetkę Lidera Logistyki w imieniu Fresh Logistics Polska za najwyższe standardy obsługi odebrał Artur Orłowski, Menedżer ds. Sprzedaży. Fresh Logistics Polska.

„Ciągłe doskonalenie procesów, tworzenie angażującego środowiska pracy to zadania długofalowe, które sukcesywnie implementujemy w ramach naszego programu Better Every Day. Nie można prowadzić działań doskonalących ad hoc – tylko strategiczne podejście jest gwarantem sukcesu czyli zadowolenia nawet najbardziej wymagającego klienta. Otrzymane wyróżnienie jest dla nas napędem do dalszej pracy nad jakością i standaryzacją naszych usług”. – wyjaśnia Marcin Turski, dyrektor ds. Sprzedaży i Obsługi Klienta, Fresh Logistics Polska.

Natomiast wyróżnienie honorowe dla najbardziej konkurencyjnej firmy transportowej w imieniu Raben Transport odebrała Magdalena Szaroleta, dyrektor sprzedaży, Raben Transport.

Jest to dla nas szczególne wyróżnienie. Konkurencyjność Raben Transport to efekt codziennego zaangażowania, przedsiębiorczości i pasji oraz wyjątkowej uważności na klientów, zasoby i procesy. To szukanie najbardziej ekologicznych rozwiązań i wychodzenie naprzeciw z propozycjami optymalizującymi proces w całym łańcuchu dostaw. To również dobra energia, otwarta komunikacja, zwinne podejmowanie decyzji i wspieranie firm, z którymi współpracujemy w codziennych wyzwaniach. Każdego dnia chcemy być blisko naszych klientów i ta nagroda jest dla nas potwierdzeniem spełnienia tych potrzeb.” – powiedziała Magdalena Szaroleta i dodała – „Dziękujemy naszym Klientom za docenienie współpracy z nami. To bez wątpienia ogromna motywacja do dalszego rozwoju i utrzymania najwyższego poziomu oferowanych usług.”