Raben logo
csm_ORL_2023_9fe7b20427.jpg

Potrójne laury dla Grupy Raben

2023.12.08

22. edycja Gali Logistyki, Transportu i Produkcji, podczas której ogłoszono wyniki programu Operator Logistyczny Roku jest już za nami. Z wielką radością informujemy, że na podium tego wieczoru stanęły aż trzy spółki naszej Grupy: Raben Logistics Polska, Raben Transport i Fresh Logistics Polska.  

Gala odbyła się 30 listopada 2023 roku w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie. To wydarzenie jest od dwóch dekad prawdziwym świętem logistyki – czasem podsumowań, spotkań, rozmów i wzajemnej inspiracji. To również wieczór, gdy poznajemy firmy, które cieszą się najlepszą opinią wśród klientów usług logistycznych, producentów i sieci handlowe wyróżniające się na polu kreatywności w zarządzaniu, pionierów zielonej transformacji łańcuchów dostaw, oraz produkty i usługi, których innowacyjność pozwala na ciągły rozwój i doskonalenie operacji w łańcuchu wartości.

Najważniejszym momentem Gali było ogłoszenie zdobywców "Logistycznych Oskarów", czyli trzech najlepszych firm w wynikach tegorocznego badania Operator Logistyczny Roku. Program ten jest jedyną tego typu inicjatywą - w szeroko zakrojonym badaniu sprawdzany jest poziom satysfakcji klientów firm logistycznych,  jest ono realizowany nieprzerwanie od 2002 roku i zyskało ogromną renomę w branży.

Bycie laureatem programu badawczego Operator Logistyczny Roku to dla nas ogromny zaszczyt. Bardzo dziękuję naszym klientom za zaufanie, jakim nas obdarzają. To jest dla nas największe wyróżnienie, które nie tylko cieszy, ale także motywuje do dalszego rozwoju. Bo każda nagroda jest równocześnie zobowiązaniem do dalszej pracy nad jakością usług i doskonaleniem procesów. Dziękuję także wszystkim pracownikom Raben, za ich codzienną pracę, zaangażowanie i profesjonalizm. To dzięki tym ludziom z Drivem - jesteśmy tu, gdzie jesteśmy - gotowi na przyszłe wyzwania. Razem tworzymy przyszłość logistyki. – komentuje Wojciech Szafran, Dyrektor Generalny Raben Logistics Polska.

Podczas Gali rozdano także nagrody Lider Logistyki, które są przyznawane za przywództwo w poszczególnych segmentach rynku bądź cechach obsługi. Wskazują one firmy, które osiągnęły doskonałość w ramach swojej wyspecjalizowanej działalności, bądź też w dany roku w sposób znaczący rozwinęły jeden z segmentów oferowanych przez siebie usług logistycznych. Z przyjemnością informujemy, że dwie spółki z naszej Grupy odebrały te wyróżnienia: Raben Transport – za „Konkurencyjność w transporcie drogowym” oraz Fresh Logistics Polska  - za „Standard obsługi nie do zastąpienia”.

Badanie satysfakcji wśród naszych klientów i dostosowywanie oferty do ich indywidualnych potrzeb stanowią fundament naszej strategii. To nasi klienci napędzają zmiany. Ta nagroda jest bez wątpienia potwierdzeniem słuszności naszych codziennych decyzji biznesowych, ale też motorem napędowym do dalszego rozwoju i stanowi główne źródło inspiracji do doskonalenia usług. – komentuje Ewa Chwiłkowska, Brand Manager, która odebrała nagrodę w imieniu Fresh Logistics Polska.

Już drugi rok z rzędu jesteśmy nagradzani w konkursie programu badawczego Operator Logistyczny Roku w kategorii „Konkurencyjność w transporcie drogowym”, w tym roku otrzymaliśmy statuetkę Lidera. To wielkie wyróżnienie dla wszystkich naszych Pracowników, którzy każdego dnia dbają o terminową realizację dostaw dla naszych Klientów. Bez nich nie byłoby to możliwe. To również wielka motywacja dla nas na kolejne lata do ciągłego zwiększania konkurencyjności i możliwość  wyróżnienia się na rynku w segmencie usług FTL. Dziękujemy naszym Klientom za docenianie naszej pracy i wspólne poprawianie procesów. Razem możemy więcej! – komentuje Andrzej Wardzyński, Dyrektor ds. Transportu Krajowego Raben Transport.

Podczas Gali Logistyki, Transportu i Produkcji nagradzano też laureatów konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji oraz badania  Supply Chain Designer. Po raz pierwszy wyłoniono laureatów Konkursu Green Designer, który powstał w odpowiedzi na zmiany zachodzące w gospodarce- rosnący wpływ zrównoważonego rozwoju i działań proekologicznych na funkcjonowanie firm.

Operator Logistyczny Roku to badanie satysfakcji klientów operatorów logistycznych, które dostarcza obiektywnych informacji o zakresie i jakości usług logistycznych oferowanych na rynku. Badanie od dwudziestu lat prowadzi Data Group Consulting i Wydawnictwo Eurologistics.

Celem badania Operator Logistyczny Roku jest dostarczanie uczestnikom rynku wiedzy na temat oczekiwań klientów oraz poziomu wykonywania usług logistycznych. Na podstawie wyników badania powstaje ranking firm cieszących się największym zaufaniem klientów. Ranking służy promowaniu usług logistycznych najwyższej jakości.

Ocenie poddawanych jest wiele elementów zarządzania firmą: potencjał konkurencyjny firmy, kompleksowość usług logistycznych, wykonanie założonych norm usług logistycznych, standard obsługi w ocenie kluczowych klientów, standard obsługi w ocenie ogółu klientów, pozycja lidera rynku w ocenie kluczowych klientów oraz pozycja lidera rynku w ocenie ogółu klientów. Przez odniesienie ocen jakości obsługi do potrzeb i oczekiwań klientów oraz do postrzegania przez nich całego otoczenia konkurencyjnego, program badawczy pozwala uczestnikowi zmierzyć pozycję rynkową.