Raben logo
csm_296A2997o_-_kopia__2__33b581fb24.jpg

Order-2-Cash Najlepszym Produktem dla Biznesu w 2019

2020.01.07

Wspólne działania Fresh Logistics Polska oraz organizacji GS1 Polska polegająca na wdrożeniu i promocji rozwiązania Order-2-Cash zostały docenione przez Gazetę Finansową, która uznała Order-2-Cash (O2C) Najlepszym Produktem dla Biznesu 2019.

Gazeta Finansowa od lat przygotowuje zestawienie produktów i usług reprezentujących różne branże, które znacząco wyróżniają się na rynku pod względem konkurencyjności i innowacyjności. W tegorocznym raporcie przy wyborze zwycięzców główny nacisk został położony na element personalizacji, ponieważ jak podkreśla redakcja Gazety Finansowej najlepsze są te produkty i usługi, które odpowiadają na indywidualne potrzeby biznesu.

„Jest nam niezmiernie miło, że nasze codzienne działania zmierzające do rozwijania logistyki w duchu „paperless” zostały docenione przez rynek. Fresh Logistics Polska jest operatorem logistycznym, który poza swoja podstawową działalnością, czyli transportem i magazynowaniem towarów świeżych, dużą uwagę skupia na optymalizacji, poprzez standaryzację, całego łańcucha dostaw. Wdrażania standardów opartych na O2C jest procesem powolnym, ale nieuniknionym, gdyż tylko powszechność ich stosowania na każdym etapie przyniesie oczekiwane rezultaty. Efekty będą widoczne nie tylko dla samych uczestników danego łańcucha dostaw, ale w dłuższej perspektywie, także w ujęciu makroekonomicznym, co przyczyni się do poprawy konkurencyjności całej gospodarki.” – komentuje Jarosław Gulowaty, Dyrektor Logistyki Kontraktowej, Fresh Logistics Polska.

Order-2-Cash (O2C) to rozwiązanie wykorzystujące szereg globalnych standardów organizacji GS1 do usprawnienia fizycznych przepływów towarowych i towarzyszących im informacji – zaczynając od elektronicznego złożenia zamówienia, poprzez zaawizowanie dostawy, potwierdzenie jej przyjęcia, na automatycznym zaksięgowaniu płatności kończąc. Celem rozwiązania jest wyeliminowanie tradycyjnych dokumentów papierowych i przejście na Elektroniczną Wymianę Dokumentów Handlowych (EDI).

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi rozwiązania Order 2 Cash na stronie internetowej Grupy Raben: https://polska.raben-group.com/aktualnosci/news/fresh-logistics-polska-rozwija-logistyke-w-duchu-paperless/

Kompletny raport Gazety Finansowej dostępny jest pod poniższym linkiem: https://gf24.pl/biznes-raport/item/2441-najlepsze-produkty-dla-biznesu-2019