Raben logo
csm_najlepszy_kierowca_foto_www_195e9b6d23.jpg

Najlepszy Kierowca Raben Logistics Polska

2018.03.27
Dobry kierowca to skarb, a w dobie deficytu przedstawicieli tego zawodu na polskim rynku, jest wręcz na wagę złota. Dlatego właśnie, Raben Logistics Polska, chcąc wzmocnić nić porozumienia ze swoimi kierowcami oraz przyciągnąć do pracy tych najlepszych, w ramach programu motywacyjnego prowadzi kwartalne rankingi najlepszych kierowców. Jednym ze zwycięzców, który na podium stawał już trzy razy z rzędu jest Tomasz Cybulski, pracujący na co dzień w oddziale Gądki.

Konkurs na najlepszego kierowcę Raben Logistics Polska, który jest częścią większego programu motywacyjno-lojalnościowego, organizowany jest nieprzerwanie od drugiego kwartału 2017 roku. W tym czasie nagrodzono już ponad 300 kierowców, a liczba ta wciąż rośnie.

„Za nami są już trzy edycje konkursu, który został entuzjastycznie przyjęty przez samych zainteresowanych. Dzięki programowi kierowcy czują się docenieni i zauważeni. Widzą, że oni i ich praca traktowani są przez Grupę Raben z szacunkiem i powagą” – mówi Agnieszka Cynkier, Regionalny Kierownik ds. Współpracy z Przewoźnikami, Raben Logistics Polska.

Niektórym kierowcom udaje się stanąć na konkursowym podium kilka razy z rzędu. Tak było w przypadku Tomasza Cybulskiego, pracującego dla oddziału Gądki. W drugim kwartale 2017 roku zajął miejsce III, w trzecim kwartale objął prowadzenie, a następnie w czwartym kwartale stanął na drugim stopniu podium. 

„Generalnie nie ma patentu na wygraną, trzeba być po prostu najlepszym, czyli jak najlepiej wykonywać swoją pracę. Oczywiście każdy chciałby być na pierwszym miejscu i choć raz stanąć na podium, niestety nie wszyscy mogą.” – mówi Tomasz Cybulski, kierowca Raben Logistics Polska – „Mój szef jest bardzo zadowolony z tego, że ma takiego super pracownika. A ja po prostu lubię swoją pracę, zawsze coś się dzieje, zawsze jestem w ruchu, zawsze poznaję kogoś nowego.”

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z trzykrotnym zwycięzcą konkursu na najlepszego kierowcę Raben: FILM z udziałem Tomka – do obejrzenia pod artykułem.

Konkurs ma na celu wyłanianie i nagradzanie kierowców osiągających najlepsze wyniki w ramach swojego oddziału, w zakresie świadczonych usług przewozowych. Pod uwagę brane są takie kryteria jak np.: jakość dostawy, nadawanie statusów doręczenia przesyłki, ilość miejsc rozładunkowo/załadunkowych i inne. Rywalizacja odbywa się w dwóch kategoriach: kierowcy pojazdów „małych” („średniaki” i busy) oraz kierowcy pojazdów „dużych” (ciągniki i BDF-y). Nagrody, w postaci przedpłaconych kart Sodexo oraz uścisku dłoni przełożonego, przyznawane są co kwartał trójce najlepszych kierowców w danym oddziale.

„Każdy ze zwycięzców ma swoje „5 minut” w obiektywie fleszy. Zdjęcia z odbioru nagród publikowane są na tablicach w oddziałach, przez co laureaci stają się bardziej rozpoznawalni nie tylko przez swoich kolegów „po fachu”, ale również przez pozostałych pracowników Raben.” – wyjaśnia Agnieszka Cynkier.

Sami kierowcy podkreślają, że najważniejsze atuty konkursu Raben to jego dostępność dla wszystkich i równe szanse na wygraną; prostota, gdyż oceniana jest codzienna praca i obowiązki według z góry znanych kryteriów oraz od razu widoczny efekt: nagroda wydana do rąk własnych, a podatek opłacony przez organizatora. Wszyscy także zgodnie zaznaczają, że oprócz tych wszystkich elementów ważny jest dodatkowy, niematerialny efekt rywalizacji.

„Warto podkreślić, że wcale nie najważniejszy jest aspekt finansowy tego konkursu. Raczej na pierwszy plan wysuwa się aspekt społeczny. Kierowcy jeszcze bardziej identyfikują się z firmą, w której pracują. Widzą, że zaangażowanie w swoje codzienne obowiązki przynosi wymierne rezultaty, przez co są bardziej zmotywowani do pracy. Doceniony kierowca, poprzez swój pozytywny przykład jest wzorem do naśladowania przez swoich Kolegów, co z kolei wpływa na większą staranność w wykonywaniu codziennych obowiązków.” – opowiada Agnieszka Cynkier.