Raben logo
csm_Moc_nagroda_Foto_ready_HR_8247a5c5b7.jpg

„Manager of Choice” ma Siłę Przyciągania

2021.11.29

Grupa Raben zastała laureatem VI edycji konkursu Siła Przyciągania organizowanego przez dziennik „Puls Biznesu”. Główną nagrodę w kategorii „Zdalne wsparcie rozwoju pracowników” zdobył międzynarodowy, oparty na grywalizacji projekt „Manager of Choice”.

W 2020 r. Grupa Raben zrealizowała plan jednoczesnego rozwoju najważniejszych managerów z 13 krajów, w których posiada oddziały. Poprzedzony wnikliwym audytem, szeroko zakrojony projekt „Manager of Choice” wykorzystywał mechanizm grywalizacji. Jego celem była zmiana postaw i wykształcenie w managerach wrażliwości na aspekty związane z zarządzaniem zespołami. W pięcioetapowej rozgrywce wzięło udział 1000 osób, które przez cztery miesiące wykonały ponad 40 różnorodnych zadań, a przy okazji ufundowały 3000 lekcji języków obcych dla dzieci z domów dziecka.

Projekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem pracowników Raben, co znalazło potwierdzenie w poziomie zaangażowania, tempie wykonywania zadań i ich jakości. Długofalowe efekty również są znakomite: działania podjęte w ramach „Manager of Choice” zwiększyły wiedzę merytoryczną i doświadczenia menedżerów, co pozwoliło podnieść komfort pracy wszystkich pracowników firmy i wpłynęło pozytywnie na kulturę całej Grupy, niezależnie od kraju czy konkretnej spółki. Uzyskane wyniki znacznie przekroczyły ustalone na początku KPI.

Główna nagroda w konkursie „Pulsu Biznesu” stanowi dla nas szczególne wyróżnienie, bo sam projekt był dużym wyzwaniem, a i konkurencja w tym roku była naprawdę duża. To wspólny sukces wszystkich uczestników „Manager of Choice”, którym jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie i wytrwałość! – podsumowuje Anita Koralewska-Ratajczak, Dyrektor HR Grupy Raben.

„Manager of Choice” został już kilkukrotnie doceniony: otrzymał tytuł „Mistrz Innowacyjnej Transformacji” (kategoria Technologia i organizacja), zdobył główną nagrodę w konkursie HR of Change, a jego twórczyni Anita Koralewska-Ratajczak zajęła trzecie miejsce w branżowym konkursie People Innovation.

W konkursie Siła Przyciągania od 2016 r. wyłaniane są najciekawsze, najbardziej efektywne i inspirujące przedsięwzięcia z dziedziny employer brandingu i HR, dzięki którym firmy są w stanie przyciągnąć i utrzymać najbardziej wartościowych pracowników. Kapituła złożona z ekspertów wyróżnia organizacje, które konsekwentnie budują swój wizerunek atrakcyjnego pracodawcy, przykładają dużą wagę do właściwego wdrożenia nowo zatrudnionych osób, a przy tym dbają o zaangażowanie i rozwój dotychczasowych pracowników. W bieżącej, szóstej już edycji konkursu organizowanego przez „Puls Biznesu” o nagrody w 10 kategoriach w ramach pięciu obszarów rywalizowały 143 projekty. Projekt „Manager of Choice” zdobył nagrodę główną w kategorii „Zdalne wsparcie rozwoju pracowników”