Raben logo
csm_Grupa_Raben_wspiera_Szlachetna_Paczke_08a179231b.jpg

Logistyka pomocy – Grupa Raben i Szlachetna Paczka razem w Solidarnej Paczce

2022.07.05

Grupa Raben – jako partner logistyczny od 2019 roku – wspiera Szlachetną Paczkę w czasie Weekendu Cudów, kiedy zorganizowana pomoc trafia do najbardziej potrzebujących. Operator udostępnia swoje pojazdy, kierowców i logistyków, a także dzieli się długoletnim doświadczeniem. W efekcie samochody Raben przemierzają Polskę i docierają z pomocą na czas do najbardziej potrzebujących. W czerwcu br. niezawodny partner zaangażował się również w specjalną edycję Szlachetnej Paczki – Solidarną Paczkę dedykowaną dla rodzin z Ukrainy.

Od wybuchu wojny w Ukrainie naszą granicę przekroczyło, szukając bezpiecznego schronienia, już ponad 4 mln uchodźców. Każdy z nas inaczej przeżywa informacje napływające zza wschodniej granicy. Wszyscy jednak widzieliśmy oddolny zryw społeczny i chęć, z jaką Polacy rzucili się im do pomocy. Pomocy, która nadal jest potrzebna. Kiedy więc usłyszeliśmy o pomyśle na specjalną edycję Szlachetnej Paczki, czyli Solidarną Paczkę dla rodzin uchodźczych – mogliśmy podjąć tylko jedną decyzję – przyłączamy się do akcji! Co roku w okolicach Świąt Bożego Narodzenia Raben staje się partnerem logistycznym Szlachetnej Paczki. Wygląda na to, że w tym roku będziemy współpracować dwukrotnie. Pierwszy Weekend Cudów, ten związany z Solidarną Paczką już za nami. Dołożyliśmy swoją cegiełkę, dzieląc się swoimi zasobami i doświadczeniem w szczytnym celu. Muszę przyznać, że to bardzo satysfakcjonujące uczucie, kiedy pomaga się wraz z firmą, w której się pracuje”mówi Katarzyna Ostojska, Marketing Manager, Raben Logistics Polska. 

Solidarna Paczka to specjalna edycja Szlachetnej Paczki zorganizowana dla osób, które uciekły przed wojną w Ukrainie, znajdują się obecnie w Polsce i są w trudnej sytuacji materialnej.

„Mamy dużo wdzięczności dla naszych wolontariuszy, darczyńców i partnerów, dzięki którym odpowiadająca na potrzeby mądra pomoc, trafiła do ponad tysiąca uchodźczych rodzin w całej Polsce. Trafia do ludzi, którzy jeszcze niedawno mieli domy, szczęśliwe życie i musieli uciekać do Polski z jedną walizką i w ubraniach, które mieli na sobie. Jest wśród nich dużo dzieci.  Dla wielu z nich to będzie pierwsza tak indywidualna pomoc i pierwszy raz, kiedy ktoś zapytał: czego potrzebujecie? Co naprawdę może Wam pomóc? – mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej i Solidarnej Paczki – i dodaje: „Dzięki tej pomocy rodziny często odzyskują nadzieję, czują też, że ktoś ich dostrzegł, że są dla kogoś ważni. To szczególnie istotne w sytuacji, w której znaleźli się sami w obcym kraju.”

Podczas czerwcowego Weekend Cudów Solidarnej Paczki – wolontariusze z darami dotarli do 1119 uchodźczych rodzin.

Grupa Raben w Weekend Cudów

Solidarna Paczka, tak jak Szlachetna Paczka, nie zostawiła rodzin w potrzebie bez pomocy, nawet w lokalizacjach, gdzie brakowało darczyńców. Właśnie dlatego, w ramach Solidarnej, utworzono magazyny wspierające w trzech miastach: Warszawie, Krakowie i Gdańsku, gdzie składowane były paczki dla rodzin, które nie znalazły darczyńców w swoich rejonach. W sytuacji przewiezienia paczek, niezbędne okazało się wsparcie partnera logistycznego – Grupy Raben, która w trakcie Weekendu Cudów Solidarnej Paczki udostępniła swoje pojazdy ciężarowe i zaangażowała pracowników (7 kierowców i logistyków). Szybkie i sprawne działanie umożliwiło przetransportowanie paczek z 3 magazynów wspierających do 12 magazynów rejonowych, a stamtąd zostały bezpośrednio doręczone do potrzebujących przez wolontariuszy Solidarnej Paczki. 

Raben – partner logistyczny Szlachetnej Paczki

Grupa Raben jest operatorem logistycznym, który oferuje kompleksowe usługi TSL: logistykę kontraktową, transport drogowy (krajowy, międzynarodową oraz na wschód), logistykę produktów świeżych (Fresh Logistics), FTL & transport intermodalny, morski oraz lotniczy. Ponad 90 lat doświadczeń i uznanie zdobyte na rynku w czasie tego okresu pozwalają na budowanie i utrzymywanie długotrwałych relacji z klientami. Firma oferuje logistykę „z ludzką twarzą” dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Partnerstwo i zaufanie wpisują się w ten styl współpracy. Grupa chce być motorem, który sprawia, że świat nie tylko się nie zatrzyma, ale będzie lepszy, bardziej zielony. Dlatego, konsekwentnie realizuje swoją strategię zrównoważonego rozwoju opartą na trzech filarach: odpowiedzialny biznes, ochrona środowisko oraz wpływ społeczny. Ze Szlachetną Paczką Raben związany jest od 2019 roku.

Please accept marketing-cookies to watch this YouTube video.