Raben logo
Lider rankingu TSL w Polsce

Lider rankingu TSL w Polsce

2023.06.26

Podwójne pierwsze miejsce w 28. edycji rankingu Transport Spedycja Logistyka (TSL) przypadło Grupie Raben. Numer jeden w klasyfikacji generalnej oraz pierwsza pozycja na podium w kategorii usługi logistyczne. Z kolei spółka Fresh Logistics Polska otrzymała wyróżnienie w kategorii transport drogowy. Zestawienie przygotowała Dziennik Gazeta Prawna, pod nadzorem merytorycznym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Grupa Raben od wielu lat znajduje się w czołówce tego rankingu. Firma jest największym operatorem transportowo-logistycznym w Polsce, gdzie swoje usługi świadczy już ponad 30 lat. Raben wywodzi się z Holandii i na rynku europejskim funkcjonuje już od ponad 90 lat. Obecnie Grupa ma swoje oddziały w 15 krajach Europy i cały czas dynamicznie rozwija swoją sieć połączeń międzynarodowych oraz krajowych. Dysponuje około 1 600 000 m2 powierzchni magazynowych, zatrudnia 11 000 pracowników i każdego dnia na drogi wysyła 13 500 ciężarówek. Dzięki temu, świadczy usługi szyte na miarę indywidualnych potrzeb różnorodnych klientów.

Wyróżnienie w imieniu Grupy Raben odebrał Łukasz Michałowski, Dyrektor Dystrybucji Międzynarodowej, Raben Logistics Polska, natomiast w imieniu Fresh Logistics: Robert Kozak, Regionalny Menedżer ds. Sprzedaży, Fresh Logistics Polska.

Miniony rok zamiast oczekiwanej stabilizacji gospodarczej przyniósł kolejne wyzwania. Pomimo to zapisał się jako kolejny udany w ponad 90-letniej historii Grupy Raben.  Wejście na piętnasty europejski rynek, zwiększenie zatrudnienia, inwestycje w tabor oraz infrastrukturę były częścią działań skoncentrowanych na utrzymaniu wysokiej jakości usług.  Ponadto, podjęliśmy ambitne projekty związane ze zrównoważonym rozwojem i cyfrową transformacją, aby elastycznie reagować na zmieniające się potrzeby klientów. Otrzymanie wyróżnienia w Rankingu TSL jest potwierdzeniem, że Grupa Raben wybrała właściwą strategię rozwoju i utrzymuje silną pozycję na polskim rynku. – powiedział Łukasz Michałowski, Dyrektor Dystrybucji Międzynarodowej, Raben Logistics Polska.

Nagrody w rankingu TSL Dziennik Gazeta Prawna wręczyła już po raz 28. Zwycięscy zostali wyłonieni w sześciu kategoriach: spedycja drogowa, spedycja morska/ oceaniczna, transport drogowy, usługi logistyczne, usługi magazynowe oraz według dynamiki przychodów z działalności TSL. Nadzór merytoryczny nad rankingiem pełniła Szkoła Główna Handlowa. W 28 rankingu wzięło udział 75 przedsiębiorstw, dla których działalność w zakresie TSL stanowi ich podstawę przychodów.

Nagrody przyznano podczas gali, która miała miejsce 23 czerwca w Warszawie.