Raben logo
csm_IT_area_banner-min_4abdbfaaa1.png

Jak zarządzać czasem dostawy z wykorzystaniem ETA?

2024.04.25
Nowa funkcjonalność w module myTrack&Trace w aplikacji myRaben. Czas w branży logistycznej jest bezcenny. Zarówno dla firm logistycznych, jak i klientów, dlatego informacja o czasie dostarczenia przesyłki ma kluczowe znaczenie. Pozwala na nie tylko na efektywne zarządzanie dostawami, ale przede wszystkim bieżącymi operacjami.

Czas w branży logistycznej jest bezcenny. Zarówno dla firm logistycznych, jak i klientów, dlatego informacja o czasie dostarczenia przesyłki ma kluczowe znaczenie. Pozwala na nie tylko na efektywne zarządzanie dostawami, ale przede wszystkim bieżącymi operacjami. 

Mając to na uwadze Grupa Raben zdecydowała się na wprowadzenie innowacyjnego rozwiązania - narzędzia do śledzenia przesyłek w czasie rzeczywistym, opartego o parametr ETA (szacowany czas dostawy).

ETA, czyli szacowany czas dostawy, jest obliczany na podstawie bieżącej lokalizacji kierowcy dzięki urządzeniu mobilnemu z GPS. Dzięki tej technologii Raben jako operator logistyczny może dokładnie przewidywać czas dostawy, uwzględniając nawet bieżące sytuacje drogowe.

Klienci Grupy Raben mogą śledzić czas dostawy przesyłki w czasie rzeczywistym na platformie myRaben.com. Przy każdej przesyłce znajduje się informacja o parametrze ETA.

Co więcej, w razie zmiany szacowanego czasu dostawy spowodowanej sytuacją na drodze, system automatycznie aktualizuje informacje i przesyła je do klientów za pomocą powiadomień elektronicznych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu zyskujesz pewność, kiedy dana przesyłka zostanie dostarczona do miejsca docelowego.

W erze digitalizacji, elastyczne działanie w zależności od zmieniającej się sytuacji staje się kluczowe. Dlatego korzystanie z narzędzia ETA oferowanego przez Grupę Raben może znacząco zwiększyć efektywność i konkurencyjność klienta.

Zachęcamy do rozpoczęcia współpracy z Grupą Raben w zakresie transportów krajowych i międzynarodowych i skorzystania z korzyści jakie daje parametr ETA.