Raben logo
csm_Oficjalne_przekazanie_kluczyka_97f8205ce1.jpg

Innowacyjne Mercedesy Actros we flocie Grupy Raben

2019.10.01
Dla Grupy Raben bezpieczeństwo na drodze jest nienegocjowalne, dlatego po raz kolejny na swojego partnera wybrała markę Mercedes-Benz. 1 października największy polski operator logistyczny odebrał w siedzibie Mercedes-Benz Trucks Warszawa najnowszy model Actrosa, wyposażony m.in. w kamery MirrorCam i asystenta martwego pola. Docelowo flota Raben wzbogaci się o dziesięć takich ciągników. Umożliwią one jazdę w sposób jeszcze bardziej ekonomiczny, a przede wszystkim wyjątkowo bezpieczny.

Grupę Raben i Mercedes-Benz Trucks Polska łączy długa i owocna współpraca. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że wkrótce we flocie operatora logistycznego – uwzględniając najnowsze nabytki – będzie jeździć już prawie 450 Mercedesów Actros. W ramach aktualnego zamówienia tabor Grupy Raben powiększa się właśnie o dziesięć najnowszych modeli z innowacyjnym wyposażeniem. Pierwszy ciągnik został przekazany 1 października w podwarszawskim Emilianowie. Podczas uroczystości w siedzibie Mercedes-Benz Trucks Warszawa Paweł Trębicki, dyrektor generalny Raben Transport z Grupy Raben odebrał kluczyki do pojazdu z rąk Dyrektora Sprzedaży Grzegorz Radomyskiego oraz przedstawicieli Mercedes-Benz Trucks Polska. 

„Zarówno dla mnie, jak i całego mojego zespołu sprzedaż samochodu ciężarowego klientowi to nie koniec, a zaledwie początek dobrej współpracy. Mercedes-Benz Trucks Warszawa chce nie tylko poruszać biznes swoich klientów, ale i mieć realny wpływ na funkcjonowanie ich firm.  Każdy kolejny zakup to potwierdzenie, jakości naszej pracy, zaufania, jakim obdarzyli nas kliencie a także dowód na to, że możemy pochwalić się najlepszym produktem i serwisem na rynku.” – mówi Grzegorz Radomyski, Dyrektor Sprzedaży Samochodów Ciężarowych, Mercedes-Benz Trucks Warszawa.

Nowe Mercedesy Actros są wyposażone w silniki najnowszej generacji OM 471 o mocy 330kw (450KM) i momencie obrotowym 2200 Nm oraz system Predictive Powertrain Control. Wyróżniają się niezwykłą wydajnością – za sprawą zoptymalizowanej, aerodynamicznej konstrukcji i oszczędnego silnika – a co najważniejsze zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa. W standardowym wyposażeniu znajdują się takie rozwiązania jak system stabilizujący jazdę, asystent pasa ruchu czy asystent wspomagania koncentracji i oświetlenie Follow-me-Home. W pojazdach zastosowano systemy Active Brake Assist 5 wspomagający hamowanie oraz Active Drive Assist zwiększający komfort prowadzenia i bezpieczeństwo. Dodatkowo kierowcę w czasie jazdy wspomaga asystent martwego pola, asystent rozpoznawania znaków drogowych, system stabilizujący jazdę przyczepy oraz automatyczne światła mijania z funkcją doświetlania skrętu. Wreszcie absolutna innowacja: kamery MirrorCam, które w nowych Actrosach zastępują lusterka zewnętrzne, zapewniają lepszą widoczność i większe bezpieczeństwo podczas manewrowania, skręcania i zmiany pasa ruchu, a dodatkowo pozwalają obniżyć zużycie paliwa.

„Bardzo się cieszymy, że we flocie Raben będą jeździć prawdziwe samochody przyszłości, dostarczone przez naszego niezawodnego partnera – Mercedes-Benz Trucks Polska. Ich wyposażenie pozwala aktywnie odciążyć kierowcę, chronić pojazd i ładunek oraz zwiększać ekonomiczność jazdy. To zalety nie do przecenienia, jednak dla nas najbardziej liczy się to, że nowe ciągniki dzięki innowacyjnym, przełomowym rozwiązaniom zwiększają bezpieczeństwo jazdy.” – mówi Paweł Trębicki, dyrektor generalny Raben Transport, Grupa Raben.

Inwestycja w nowoczesny tabor to tylko niektóre z działań, jakie Grupa Raben podejmuje na rzecz priorytetowej dla firmy kwestii – bezpieczeństwa i zdrowia jej własnych pracowników oraz innych użytkowników dróg. Firma stawia także na szkolenia, dlatego latem 2018 r. uruchomiła platformę edukacyjną pod hasłem „Nie bądź dziki!”, która ma podnosić świadomość, szerzyć wiedzę i budować wzajemną kulturę bezpieczeństwa na drodze. Na stronie www.niebadzdziki.pl udostępniono 10 animacji, które pokazują wybrane zasady bezpiecznych zachowań na drogach i placach manewrowych. E-szkolenie przeznaczone jest głównie dla kierowców samochodów ciężarowych i osobowych, ale mogą wziąć w nim udział wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Każdy, kto zapozna się ze wszystkimi animacjami, otrzymuje certyfikat ukończenia kursu.

  • youtube poster
01/01
Item 1 of 1