Raben logo
csm_TopMarka2021_www_1e4cc644db.jpg

Grupa Raben z tytułem TOP MARKA 2021

2021.11.03

Grupy Raben została doceniona w największym badaniu marek w Polsce – TOP MARKA. Firma już drugi rok z rzędu trafiła do grona brandów najczęściej pojawiających się w mediach oraz na szczyt rankingu w kategorii „Transport i logistyka”. To już XIV edycja zestawienia, przygotowanego przez magazyn PRESS i PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

TOP MARKA 2021 to już kolejne takie wyróżnienie dla Grupy Raben – w 2020 r. firma również zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu branżowym „Transport i logistyka”. Obecność wśród 50 najsilniejszych medialnie brandów jako reprezentant swojego sektora jest dla operatora logistycznego potwierdzeniem jego realnej pozycji rynkowej. Świadczy również o tym, że w minionym roku o firmie pisało się dużo, a co najważniejsze – dobrze. Miejsce w rankingu jest bowiem konsekwencją siły medialnej marki, na którą składają się nie tylko liczba publikacji, ale także impact (czyli wskaźnik dotarcia, informujący o liczbie kontaktów odbiorców z brandem) oraz wydźwięk (czyli jakościowa ocena komunikatu).

Drugi z rzędu tytuł TOP MARKA to dla nas oczywiście powód do zadowolenia i satysfakcji. Podobno nieważne, co mówią, ważne, by mówili – ale nas bardzo cieszy, że ilość informacji na temat Grupy Raben idzie w parze z jakością. Ostatni rok był dla wszystkich bardzo trudny. Pokazał, jak ważny jest transport, ale też kazał mierzyć się z licznymi wyzwaniami, co z pewnością znalazło odzwierciedlenie w mediach. Tym bardziej doceniamy, że Raben był prezentowany w pozytywny sposób i dobrze odbierany.” – podsumowała Klaudyna Polanowska-Skrzypek, Group PR manager, Grupa Raben.

Począwszy od 2018 r. analiza niezmiennie obejmuje 500 marek z 50 branż, jednak liczba materiałów na ich temat systematycznie rośnie. W tym roku było ich 10% więcej niż w ubiegłym – ranking został opracowany na podstawie 2 mln tekstów prasowych, 16 mln internetowych i 90 mln postów w mediach społecznościowych, które ukazały się od 1 lipca 2020 roku do 30 czerwca 2021 roku. Pomysłodawcą projektu jest magazyn „Press”, a za metodologię odpowiada PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

Więcej informacji o projekcie – tegorocznej edycji, historii i metodologii znajduje się tutaj.