Raben logo
csm_GRUPA_RABEN_inwestor_bez_granic_389eb5198f.jpg

Grupa Raben z nagrodą Inwestor bez Granic

2022.04.27

Grupa Raben została uhonorowana nagrodą Inwestor bez Granic podczas XIV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Jako jedyny przedstawiciel branży logistycznej znalazła się w gronie 12 firm wyróżnionych w tegorocznej edycji.

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbył się w dniach 25-27 kwietnia w Katowicach, po raz czternasty spotkali się przedstawiciele świata biznesu, nauki, polityki i rozmaitych organizacji. Wydarzeniu temu towarzyszyła gala wręczenia nagród Inwestor bez Granic, które przyznano po raz szósty.

Ideą konkursu niezmiennie jest wyróżnianie najskuteczniejszych polskich inwestorów, którzy realizują ekspansję zagraniczną, a także odpowiedzialnych zagranicznych inwestorów w Polsce, którzy wpływają na pozytywne zmiany w gospodarce i na rynku pracy. Konkurs stawia sobie za cel propagowanie wzorcowych relacji między inwestorem, rynkiem i administracją – partnerskich, opartych na zaufaniu i odpowiedzialności – które idą w parze z ekonomiczną skutecznością w realizacji strategii inwestycyjnej.

Nominacje przyznawało szerokie grono ekspertów reprezentujących biznes, instytucje samorządu gospodarczego, agencje i instytucje rządowe zaangażowane w pozyskiwanie inwestorów i wspierające polską ekspansję gospodarczą za granicą. W tym roku tytuł trafił do 12 przedsiębiorstw z różnych branż, poza Grupą Raben, będącej jedynym operatorem logistycznym wśród laureatów, wyróżnienie trafiło do: AstraZeneca, Booksy, Cellnex Telecom, Coca-Cola, Google, Kruk, Maspex, Northvolt, OTCF, Synthos oraz Veolia.

Nagrodę w imieniu Ewalda Rabena, CEO Grupy Raben odebrała Magdalena Szaroleta, dyrektor sprzedaży Raben Transport.

- To dla nas szczególne wyróżnienie – mówiła podczas gali. – Ostatnie lata mimo wielu nie zawsze korzystnych czynników zewnętrznych pozwoliły nam realizować naszą strategię rozwoju. Ostatnie akwizycje w Austrii i Grecji poszerzyły naszą sieć do 15 krajów. Widzimy, że ta strategia jest właściwa. Działamy dalej i zapewniamy naszych klientów o elastyczności i jakości hasłem „We secure your business”, a wewnętrznie wzmacniamy je wartością, jaką dają nasi pracownicy poprzez codzienne zaangażowanie  i pasję – Raben to „People with drive”.

Tytuł Inwestora bez Granic idealnie oddaje charakter działalności Grupy Raben – firmy z ponad 90-letnią historią, o holenderskim rodowodzie, która na swoją siedzibę główną wybrała Polskę, jest obecna na 15 europejskich rynkach i dziennie oferuje ponad 550 połączeń międzynarodowych. Kapituła konkursu doceniła ekspansję w postaci przejęć na nowych i dotychczasowych rynkach, inwestycje w infrastrukturę logistyczną, rozbudowę sieci w Europie Środkowo-Wschodniej, wykorzystanie nowoczesnych technologii i inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju.