Raben logo
Listki CSR tygodnika Polityka

Grupa Raben wyróżniona Listkami CSR tygodnika Polityka

2023.06.15

Już po raz 12. tygodnik POLITYKA, Deloitte i Forum Odpowiedzialnego Biznesu uhonorowały polskich liderów ESG w ramach Listków CSR POLITYKI. Po raz drugi wręczono także Zielone Listki POLITYKI dla firm dążących do osiągnięcia neutralności klimatycznej. W gronie wyróżnionych firm znalazła się również Grupa Raben, która jako jedna z pięciu firm otrzymała Złoty i Zielony Listek, a także nagrodę za dobre praktyki.

Złoty listek Polityki 2023

To dla nas ogromny zaszczyt móc znaleźć się w gronie liderów zrównoważonego rozwoju w Polsce. Odpowiedzialność za ludzi i środowisko naturalne, a także etyczne działanie w całym łańcuchu wartości znajdują się w centrum naszej strategii. Jestem przekonana, że otrzymane wyróżnienia będą nas motywowały do dalszego działania na rzecz planety – mówi Ewelina Jabłońska-Gryżenia, Head of Sustainability Grupy Raben.

Złotymi Listkami zostały uhonorowane przede wszystkim te firmy, które skutecznie opierają swoje strategie biznesowe oraz relacje z interesariuszami na zrównoważonym rozwoju. To wyróżnienie trafiło w ręce Raben już po raz 8.

Zielony Listek to z kolei wyróżnienie przyznawane za wkład w działania na rzecz klimatu. Zostało przyznane tym firmom, które mierzą swój wpływ na klimat, ujawniają cele oparte na aktualnej wiedzy i ujawniają dane o emisjach nie tylko własnych i związanych z zakupem energii elektrycznej i ciepła z sieci (zakres 1 i 2), ale również w całym łańcuchu wartości (zakres 3).

Ponadto Grupa Raben została również wyróżniona za skuteczne wdrażanie samochodów elektrycznych do transportu ciężkiego, jako działanie wspierające osiągniecie Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Zielony Listek Polityki 2023
Wyróżnienie Polityki 2023