Raben logo
csm_news3_banner_80d0810d1a.jpg

Grupa Raben triumfuje w konkursie Transportowy Innowator 2024

2024.07.01

11 czerwca 2024 r. w Łodzi, w ramach konferencji Transport Innovations Day, organizowanej przez redakcję czasopisma Transport Manager, zostały przyznane nagrody w konkursie „Transportowy Innowator”. Należące do Grupy Raben spółki Raben Transport oraz Fresh Logistics Polska zajęły zaszczytne pierwsze miejsce w kategoriach „Rozwój kompetencji ludzkich” oraz „Cyfryzacja Procesów”.

Czasopismo Logistics Manager po raz pierwszy zorganizowało konkurs „Transportowy Innowator”, którego celem jest promowanie nowatorskich rozwiązań w branży transportowo-spedycyjno-logistycznej. Zwieńczeniem konkursu było wręczenie statuetek „Transportowy Innowator” podczas uroczystego  Bankietu Innowatorów.

W plebiscycie oceniano zgłoszenia w trzech kategoriach: Ekologia i zrównoważony rozwój, Rozwój kompetencji ludzkich oraz Cyfryzacja procesów. Dwie z nich okazały się zwycięskie dla spółek należących do Grupy Raben.

W kategorii „Rozwój kompetencji ludzkich” nagrodę zdobyła spółka Raben Transport za innowacyjny projekt VR Truck Simulator. Jest to zaawansowany symulator VR, który umożliwia kierowcom doskonalenie umiejętności w wirtualnym środowisku. Ten nowatorski system znacząco podnosi jakość szkolenia oraz przygotowania do pracy w rzeczywistych warunkach. Dzięki swojej konstrukcji i oprogramowaniu doskonale oddaje warunki prowadzenia samochodu ciężarowego, a ponieważ jest mobilny, można z niego korzystać w różnych oddziałach firmy w całej Europie.

Dzięki VR Truck Simulator, Raben Transport zapewnia kierowcom nowoczesne i efektywne narzędzie edukacyjne, które przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drogach oraz zwiększenia efektywności operacyjnej. komentuje Magdalena Szaroleta, Dyrektor ds. Sprzedaży w Raben Transport.

Z kolei w kategorii „Cyfryzacja procesów” na pierwszym miejscu uplasowała się spółka Fresh Logistics Polska za projekt Elcar Radar. Spółka Grupy Raben, zajmująca się transportem i magazynowanie w temperaturze kontrolowanej, we współpracy z firmą Elcar, producentem technologii do branży logistycznej, zainstalowała innowacyjny system kontroli i poprawy bezpieczeństwa pracy ramp załadunkowych. To innowacyjny system monitorujący i analizujący ruch pojazdów, który wpływa na optymalizację procesu załadunku oraz zwiększenie bezpieczeństwa pracowników. Dzięki tej technologii, Fresh Logistics lepiej zarządza czasem i zasobami, co przekłada się na wyższą jakość obsługi klientów.

„W ramach projektu R&D w centrum dystrybucyjnym w Gądkach pod Poznaniem zamontowano czujniki radarowe, wykrywające obecność naczepy lub innego pojazdu pod rampą załadunkową. Bez wątpienia jest to rozwiązanie, które w istotny sposób ma wpływ na poprawę zarządzania oraz bezpieczeństwa realizowanych procesów magazynowo transportowych na styku magazyn/transport. podsumowuje Krzysztof Dybiec, Menedżer Logistyki Kontraktowej, który odebrał nagrodę w imieniu Fresh Logistics Polska

Grupa Raben od lat jest liderem w dziedzinie innowacji w sektorze TSL. Wprowadzenie projektów takich jak VR Truck Simulator i Elcar Radar jest dowodem na to, że innowacje są integralną częścią DNA firmy. Kapituła konkursu Transportowy Innowator doceniła starania Grupy Raben, a sukcesy w dwóch z trzech kategorii potwierdzają jej wiodącą pozycję w branży.

csm_news1_5185485eab.jpg
csm_news4_b421b1ce5a.jpg
csm_newsdybiec_121e0c6753.jpg