Raben logo
csm_ahk_wieczor_letni_6b2dacec6b.jpg

Grupa Raben Platynowym Partnerem Roku Jubileuszowego AHK

2021.08.27

Grupa Raben – inwestująca po obu stronach Odry - została Platynowym Partnerem Roku Jubileuszowego Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej AHK Polska. W ramach uroczystych obchodów finałowym wydarzeniem był Wieczór Letni AHK Polska w Łazienkach Królewskich w Warszawie, w którym Grupę Raben reprezentowali: Andrzej Siess, Łukasz Lubański, Łukasz Michałowski oraz Szymon Pietrzak.

Nie od dziś wiadomo, iż Niemcy to kraj mocno nastawiony na eksport. Polska za sprawą dynamicznego rozwoju,  ogromnych inwestycji oraz stabilnego rynku pracy to obecnie - pod względem obrotów handlowych – piąty niemiecki partner na świecie. Sukces tym bardziej spektakularny, że w ciągu ostatnich 4 lat polska gospodarka awansowała z siódmej pozycji i przegoniła Włochy i Wielką Brytanię.  

To wpływa na ogromne zainteresowanie inwestycjami niemieckich i polskich firm na obu rynkach. Polska ma udziały w niemieckich firmach o wartości 27 mld zł (6 mld euro), natomiast niemieckie inwestycje bezpośrednie w Polsce wyniosły ostatnio 164 mld zł (36 mld euro).

Taka sytuacja jest w dużej części sukcesem AHK Polska. Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa z siedzibą w Warszawie, jest największą bilateralną izbą w Polsce. Reprezentuje interesy ponad 1000 firm członkowskich i od ponad 25 lat wspiera polsko-niemieckie stosunki gospodarcze. Posiada sieć prężnie działających biur regionalnych w Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku.