Raben logo
csm_Nupaky_opening_07412cd5cf.jpeg

Grupa Raben otworzyła nową siedzibę na terenie Czech, w Nupaky niedaleko Pragi

2018.05.02
19 kwietnia 2018 roku, w dziesiątą rocznicę działalności Grupy Raben na rynku czeskim i słowackim, spółka Raben Logistics Czech oficjalnie otworzyła nową siedzibę główną w miejscowości Nupaky niedaleko Pragi. „Nowe centrum logistyczne o powierzchni ponad 27 000 m2 jest jednym z najnowocześniejszych obiektów w tej branży w Czechach i na Słowacji. To ważny krok w rozwoju Grupy Raben w tych krajach i dlatego też obchodziliśmy tą uroczystość razem z naszymi klientami i pracownikami” - mówi Jakub Trnka, Dyrektor Zarządzający spółek Raben Logistics Czech i Raben Logistics Slovakia.

Ceremonia otwarcia nowej siedziby głównej połączona z obchodami dziesięciolecia działalności Grupy Raben w Czechach i na Słowacji była bardzo uroczysta. „19 kwietnia 2018 roku oficjalnie otworzyliśmy nasz nowy oddział w obecności naszych klientów i partnerów. Byliśmy zaszczyceni, że nasze zaproszenie zostało przyjęte przez dostojnego gościa, Ekscelencję Keesa Klompenhouwera, ambasadora Królestwa Niderlandów w Republice Czeskiej. Pan Ambasador oraz Ewald Raben, CEO Grupy Raben, Jakub Trnka, Dyrektor Zarządzający spółek Raben Logistics Czech i Raben Logistics Slovakia i Zdeněk Apeltauer, Dyrektor Regionalny CTP wspólnie przecięli wstęgę otwierając nową siedzibę” - mówi Martina Netuhová, Marketing and PR Manager w Raben Logistics Czech oraz Raben Logistics Slovakia. „Dwa dni później świętowaliśmy otwarcie nowej siedziby w Nupaky razem z naszymi pracownikami i ich rodzinami ze wszystkich oddziałów w Czechach i Słowacji” - dodaje Martina Netuhová.

Nowe centrum to też nowoczesne hale magazynowe o łącznej powierzchni przekraczającej 20 000 m2, z czego 4700 m2 oferuje możliwość składowania produktów świeżych w temperaturach kontrolowanych od + 2 do +6 °C oraz od +16 do +18 °C. Wszystkie magazyny posiadają oświetlenie LED, inteligentny system HVAC oraz system przeciwpożarowy zgodny ze standardem NFPA. Do tego dochodzi jeszcze niezależny magazyn tranzytowy o powierzchni ponad 5000 m2 do przeładunku i konsolidacji ładunków przed ich dalszą dystrybucją. Ten nowoczesny kompleks magazynowy ma też nowocześnie wyposażone biura o powierzchni 650 m2 oraz parking o powierzchni 4830 m2.

Centrum logistyczne znajduje się w strategicznie położonym CTPark Prague East, które oferuje bezpośredni dostęp do autostrady D1. Dodatkowo na miejscu znajdują się też: stancja benzynowa, stacja serwisowania pojazdów, restauracja oraz przystanek autobusowy oferujący połączenia z Pragą.

Nowa lokalizacja z pewnością zadowoli też lokalną społeczność oraz ekologów.

„Obchodzimy dziesięciolecie działalności w Czechach i na Słowacji i chcemy, żeby nasza nowa siedziba była podarunkiem dla naszych klientów, partnerów, pracowników oraz dla lokalnej społeczności. Chcemy być dobrym sąsiadem, niezależnie od tego gdzie działamy” - dodaje Jakub Trnka.

Wokół centrum znajduje się 22 000 m2 terenów zielonych, na których rosło będzie około 500 drzew i 8000 krzewów. Zamiast tradycyjnych ekranów dźwiękowych, wykonawca stworzył naturalny nasyp, który dzieci będą mogły wykorzystywać w zimie do jazdy na sankach. Jest tam też strumień, nad którym będzie można się zrelaksować w gorące dni lata.

Budowa zajęła mniej niż 12 miesięcy dzięki doświadczeniu naszego zespołu inżynierów, projektantów oraz dzięki doskonałej współpracy.

„Bardzo doceniamy zaufanie, jakim obdarzyła nas Grupa Raben, która wybrała CTP jako partnera w dalszym rozwoju. CTPark Prague East jest strategicznie położony: Praga (20 km), lotnisko (35 km), Drezno (170 km) and Brno (187 km), a dzięki doskonałej jakości obiektów wybudowanych w systemie built-to-suit, Raben będzie mógł korzystać z przewagi jaką daje szybki transport, który jest bardzo ważny dla firm logistycznych” - mówi Remon Vos, CEO spółki CTP.