Raben logo
csm_Bulgaria_Raben_f6248e14ac.jpg

Grupa Raben otwiera nowy oddział w Bułgarii

2019.11.12
Na początku listopada 2019 roku Grupa Raben uruchomiła swój pierwszy oddziały w stolicy Bułgarii - Sofii. Decyzja o ekspansji na ten rynek to kolejny krok w międzynarodowej strategii firmy, dający dalsze możliwości rozwoju w południowo-wschodniej części Europy.

Bułgaria jest jedną z kwitnących gospodarek w Europie Wschodniej, skoncentrowaną na przemyśle motoryzacyjnym, chemicznym, tekstylnym i spożywczym. Miejscem, w którym spotykają się wschód i południowy-zachód Europy. Handel z innymi krajami UE stanowi 69% bułgarskiego eksportu (15% do Niemiec, 9% do Włoch i 9% do Rumunii). Eksport do Turcji wynosi 8%. Jeśli chodzi o import, 64% pochodzi z państw członkowskich UE (12% z Niemiec, 8% z Włoch i 7% z Rumunii).*

Właśnie dletego, uruchomienie spółki Raben Logistics Bulgaria było kolejnym etapem w realizacji strategii Grupy w Europie.

"Nasz obecność w Bułgarii daje nam możliwość wzmocnienia pomostu pomiędzy Grupą Raben a południowo-wschodnią częścią Europy. Turcja, Grecja czy kraje bałkańskie są silnie obecne na mapach handlowych Bułgarii, pomoże nam to przyczynić się do przyszłego rozwoju naszego biznesu". – powiedział Tomasz Nieżwicki, dyrektor regionu CEE z Grupy Raben - „Począwszy od listopada działamy na tym rynku poprzez międzynarodowy HUB w Sofii, utrzymując bezpośrednie, codzienne połączenia z partnerską siecią 6 magazynów w całym kraju, zatrudniających łącznie 200 wykwalifikowanych pracowników.”

Poprzez otwarcie oddziału w Bułgarii, Grupa Raben jako globalny dostawca regularnych i wysokiej jakości usług w transporcie międzynarodowym uzupełnia swoje portfolio i wychodzi naprzeciw  oczekiwaniom swoich obecnych klientów, jak również koncentruje się na przyciągnięciu nowych, zainteresowanych wymianą handlową z Bułgarią czy kierunkami wschodnimi.

Raben Logistics Bulgaria planuje rozwijać swoją działalność obejmując cały kraj, świadcząc wysokiej jakości usługi w zakresie dystrybucji krajowej i międzynarodowej (LTL, FTL). Główne połączenia międzynarodowe firma planuje realizować do takich krajów jak: Niemcy, Rumunia, Włochy, Polska czy Węgry, na których to rynkach Grupa ma już własne oddziały. Bułgarska spółka pragnie skupić się na obsłudze klientów z branży motoryzacyjnej, chemicznej, tekstylnej i przetwórstwa spożywczego

Poprzez otwarcie oddziału w Bułgarii, Grupa Raben do swojej mapy Europy, dodaje kolejny 13 już rynek. Firma posiada bowiem ponad 130 własnych oddziałów w następujących krajach: Czechy, Holandia, Niemcy, Węgry, Litwa, Łotwa, Estonia, Polska, Słowacja, Ukraina, Rumunia, Włochy, a od listopada 2019 także Bułgaria.