Raben logo
csm_Final_1_edycji_Excellence_Leaders_be459dafa1.jpg

Excellence Leaders w Raben Logistics Polska

2023.04.12

Excellence Leaders w Raben Logistics Polska

W Grupie Raben slogan Better every day  bezsprzecznie kojarzony jest z kulturą Lean i nieustannym doskonaleniem biznesu w każdej ze spółek.  Z tego właśnie powodu w 2022 roku, w Raben Logistics Polska zainicjowano ogólnopolski program Excellence Leaders, który miał na celu zarówno rozwój pracowników, jak i ulepszanie procesów realizowanych w firmie.

Pierwszą edycję programu zakończył wspólny warsztat podsumowujący wiedzę zdobytą przez nowych „Liderów Doskonalenia” oraz wręczenie przez Janusza Anioła, Dyrektora Generalnego Raben Logistics Polska, certyfikatów poświadczających nowe kompetencje uczestników.

Kim są absolwenci autorskiej inicjatywy Zespołu Doskonalenia Biznesu Raben Logistics Polska i na czym polega program Excellence Leaders?

To ludzie, których cechuje pasja, zaangażowanie i chęć nieustannego doskonalenia. W procesie rekrutacji, spośród około 150 zgłoszeń wybrano 31 uczestników, którzy przez cały rok zdobywali wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach i warsztatach. Ich tematyka dobrana była do obecnych potrzeb firmy i wyzwań, jakie stoją przed branżą. Wspólna realizacja przygotowanych case study pomogła lepiej zrozumieć funkcjonowanie organizacji prowadzonej w duchu Lean Management. Dzięki temu uczestnicy mieli możliwość także dodatkowej wymiany doświadczeń.

Udział w Excellence Leaders wywołał we mnie dużo pozytywnych emocji (…) Otrzymałem sporo wiedzy niezbędnej do efektywnej pracy. Poszerzył moje horyzonty współpracy oraz zwracania uwagi na szczegóły. Rozwinął mnie i wzbogacił o nowe, dobre relacje. -  podkreśla jeden z uczestników – Piotr Szwedka, Specjalista ds. Sprzedaży w Straszynie.

To, co wyróżnia Excellence Leaders to dwuetapowy proces szkoleniowy złożony zarówno z modułów teoretyczno-praktycznych, jak i część empiryczna, skupiająca się na przeprowadzeniu przez każdego z uczestników własnej inicjatywy czy projektu.

To był naprawdę, bardzo dobry czas!!! Bardzo dobre i treściwe szkolenia wśród wspaniałych ludzi tworzących niesamowite zespoły. Rewelacyjne przygotowani prowadzący wykorzystujący maksymalnie swoją wiedzę i nowoczesne narzędzia do prowadzenia szkoleń. Ambitne, wymagające wyzwania angażujące uczestników - wspomina Łukasz Skibiński, Kierownik Magazynu w Gądkach.

Program Excellence Leaders to nie tylko szereg merytorycznych spotkań, ale przede wszystkim dobrze spędzony czas w świetnej atmosferze.

Była to niesamowita przygoda i okazja do poznaniu świetnych ludzi. Otrzymałam ogromną dawkę wiedzy teoretycznej i praktycznej, którą na pewno wykorzystam. Program był z pewnością możliwością rozwinięcia i zaprezentowania siebie i swoich umiejętności. -komentuje Agata Mazur, Starsza Specjalistka ds. Sprzedaży w Sosnowcu.

Co jeszcze mówią Excellence Leaderzy z Raben?

Jacek Kuczaba, Zastępca Kierownika Magazynu w Łoziskach:

Program Excellence Leaders to przede wszystkim nauka. Wiedza tu zdobyta pomaga mi w codziennej pracy, ale również sprawia, że na wiele aspektów mojej pracy spoglądam teraz inaczej - w myśl hasła Better Every Day. Zauważam też wiele obszarów do usprawnienia w procesach występujących w moim oddziale. Excellence Leaders to także świetna zabawa i wspaniali ludzie. Inspirujący, pomysłowi, kreatywni, uśmiechnięci, potrafiący pracować indywidualnie, ale też świadomi, ile można osiągnąć pracą drużynową. Zespół Doskonalenia Biznesu stanął na wysokości zadania. To najlepszy projekt w jakim brałem udział w całej mojej karierze zawodowej. Program EL oceniam na szóstkę z plusem!

Gabriela Superson, Starsza Dyspozytorka Transportu Międzynarodowego w Rzeszowie:

Szkolenia Excellence Leaders  rozbudziły moją kreatywność i poprawiły jakość wykonywanych działań. Program pozwolił również na wymianę doświadczeń i nawiązanie nowych relacji w firmie. Ogromna dawka wiedzy, pomoc prowadzących podczas wdrożenia projektu, to komfort jaki towarzyszył mi przez cały okres realizacji działań. Życzyłabym sobie więcej tak prowadzonych warsztatów oraz szkoleń.

Cezary Bagrowski, Koordynator Transportu Międzynarodowego w Gądkach:

Udział w programie EL jest jak emocjonujący wyścig F1 w deszczu. Startujesz niepewnie, ostrożnie, nie znasz panujących warunków. Z każdym kolejnym szkoleniem (okrążeniem) nabierasz jednak pewności siebie, zdobywanie wiedzy (jazda) staje się coraz bardziej ekscytujące. Cały czas musisz być czujny. Nigdy nie wiesz czym zaskoczą Cię prowadzący (inni uczestnicy wyścigu) oraz jakie zadanie przyjdzie Ci wykonać. Pit stopy (przerwy) zawsze są przyjemne, a po zakończeniu szkolenia (wyścigu) nie możesz doczekać się kolejnego.

Marzena Przybylska, Starsza Specjalistka z Działu Obsługi Klienta z Warszawy:

Udział w szkoleniu Excellence Leaders umożliwił mi poszerzenie wiedzy teoretycznej i rozwinięcie umiejętności praktycznych, poznanie nowych funkcji i zaawansowanych możliwości. Kontakt z innymi osobami w ramach szkolenia pomógł mi spojrzeć z innej perspektywy na moje działania, pomysły i rozwiązania. Zapamiętane i uporządkowane informacje uzyskane na szkoleniu już wykorzystuję w praktyce zarówno w trakcie wykonywania bieżących obowiązków zawodowych, jak i przy wprowadzaniu nowych usprawnień w naszej firmie. Serdecznie polecam udział w szkoleniach, ponieważ uzyskana wiedza poszerza horyzonty i zwiększa nasze poczucie własnej wartości.

Absolwenci Excellence Leaders odnieśli sukces

Nabycie nowych kompetencji i chęć doskonalenia w zespołach, oddziałach i regionach przełożyły się na skutecznie zrealizowanie lokalnych projektów i warsztatów. Osiągnięcie celów było możliwe jedynie dzięki zaangażowaniu, współpracy, otwartości i chęci zmian absolwentów programu.

I edycja Excellence Leaders odbiła się szerokim echem w organizacji, dlatego w tym roku kolejne osoby dołączają do grona uczestników programu, by rozwijać swoje skrzydła pod okiem Zespołu Doskonalenia Biznesu Raben Logistics Polska.