Raben logo
csm_DSCF1576_9e2496783e.jpg

Druga edycja Excellence Leaders w Raben Logistics Polska

2024.02.01

Druga edycja Excellence Leaders w Raben Logistics Polska

Kultura ciągłego doskonalenia wpisała się na stałe w funkcjonowanie Raben. Better Every Day – to hasło, które codziennie realizują wszyscy pracownicy. Elementów budowania kultury doskonalenia jest wiele. Jednym z nich jest program Excellence Leaders.  Za nami  druga edycja inicjatywy rozwijającej zarówno pracowników jak i procesy w Raben.

Uczestnicy programu Excellence Leaders to ludzie, którzy nie lubią stać w miejscu. Dla nich, miniony rok obfitował w szereg różnych aktywności takich jak chociażby: szkolenia, case study, warsztaty, webinary czy praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy podczas samodzielnie prowadzonych inicjatyw.

Co jeszcze cechuje absolwentów programu? Przede wszystkim pasja, zaangażowanie  oraz chęć nieustannego rozwoju i doskonalenia. Przemysław Olender, Dyspozytor Transportu, wspomina, że "Excellence Leaders jest jak pierwszy film o bohaterze, który dopiero odkrywa swoje moce. Z pewnością będzie to hit, który da początek całej serii". 

Droga naszych bohaterów, choć może się wydawać pełna zakrętów i niespodziewanych zwrotów akcji, wiodła do sukcesu.

II edycję programu ukończyło z powodzeniem 25 adeptów, którzy przeszli część teoretyczną oraz praktyczną. Sukces byłby niemożliwy gdyby nie determinacja, zaangażowanie, chęć współpracy i olbrzymia otwartość uczestników. Wspomniane inicjatywy prowadzone przez Leaderów dotyczyły realnych potrzeb biznesowych.

Dorota Tończyk, Ekspert ds. Procesu Obsługi Klienta, mówi o swoim udziale w programie w następujący sposób: „… Excellence Leaders pomógł mi usystematyzować wiedzę w obszarze wprowadzania zmian w procesach i systemach. Poznałam tu nowe narzędzia prowadzenia projektów, warsztatów”.  Podczas zakończenia Excellence Leaders II, które miało miejsce 23.01.2024 dzieliła się swoimi wnioskami: „Rozwinęłam umiejętności angażowania współpracowników do rozwiązywania problemów. Praca w grupach nauczyła mnie spojrzenia na daną sytuacje z różnych perspektyw. Miałam okazje wielokrotnie przećwiczyć i poprawić sztukę prezentacji i autoprezentacji,  co niewątpliwie przełoży się na poziom prowadzonych szkoleń oraz spotkań.  Wszystkie te elementy miałam już okazje wykorzystać w praktyce co poprawiło jakość poziom wykonywanych zadań i moją własną satysfakcję. Istotne jest dla mnie poczucie pewności siebie jakie nabrałam w programie EL – co pozwala na większy komfort pracy. A osobisty kontakt z uczestnikami z innych oddziałów i działów, wspólne ćwiczenia i zadania zapewne ułatwi współpracę w kolejnych projektach czy codziennej pracy."

Z kolei Karolina Lechsztef, Specjalistka ds. Obsługi Klienta, podsumowuje swój udział w Excellence Leaders jako „wspaniałe i niezapomniane doświadczenie i ogromną możliwość rozwoju! Dzięki udziałowi w programie, możemy pokazać swoje mocne strony, a jednocześnie pracować nad tymi słabszymi i je doskonalić. Super ludzie i super inicjatywa!”

Dla absolwentów Excellence Leaders przygoda z doskonaleniem się nie kończy. Tak naprawdę dopiero teraz się zaczyna.

Niebawem w organizacji otwarta zostanie III edycja programu. Dzięki temu kolejni pracownicy Raben Logistics Polska dołączą do społeczności Leadersów, by rozwijać swoje skrzydła pod okiem Zespołu Doskonalenia Biznesu Raben Logistics Polska.