Raben logo
csm_Germany_e566a8dbba.jpg

Charytatywny transport w ramach współpracy polsko-niemieckiej

2020.07.14

W lipcu 2020 spółka Raben Trans European Germany GmbH i Raben Transport zorganizowały charytatywny transport produktów farmaceutycznych i medycznych, które trafiły do ośrodków pomocy społecznej Caritas w Polsce. Akcja została zainicjowana przez stowarzyszenie partnerskie GepaV, w ramach współpracy pomiędzy miastami: Salzbergen w Dolnej Saksonii oraz Krzanowice w woj. Śląskim.

Grupa Raben od wielu lat podejmuje i promuje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. W DNA firmy rodzinnej, opartej o system wartości, w naturalny sposób wpisana jest pomoc lokalnym społecznościom.

Transporty charytatywne z Salzbergen do Polski realizowane są od 1981 roku. Mieszkańcy gminy Salzbergen, a zwłaszcza pracownicy stowarzyszenia GepaV, od wielu lat angażują się w zacieśnienie więzi z mieszkańcami Krzanowic” – wyjaśnia Sebastian Janning, Dyrektor Regionalny oddziału Raben w Schüttorf -i dodaje: "Jako międzynarodowy dostawca usług logistycznych, z centralą w Polsce, chcemy przyczynić się do dalszego promowania przyjaźni polsko-niemieckiej. Partnerstwo jest istotne szczególnie w czasach kryzysu, z jakim zmaga się obecnie cały świat. Dzięki współpracy i wzajemnej pomocy możemy skutecznie stawić czoła tym trudnym wyzwaniom”.

Stowarzyszenie GepaV od 2013 roku aktywnie angażuje się we wzmacnianie niemiecko-polskiego partnerstwa. Tym razem, za pośrednictwem Grupy Raben, gmina Salzbergen w ramach kampanii zbierania funduszy przekazała hospicjum oraz domowi opieki i spokojnej starości Caritas jedenaście łóżek, dziesięć palet z artykułami higienicznymi, pięć palet materiałów opatrunkowych, trzy palety przyborów kuchennych, a także sprzęt rehabilitacyjny wspomagający chodzenie oraz wózki inwalidzkie.

Transporty planowane były na pierwszą połowę roku, natomiast ze względu na restrykcje związane z pandemią mogły odbyć się dopiero teraz.

"Kiedy poproszono nas o wsparcie, nie wahaliśmy się ani przez chwilę. Obiecaliśmy naszą pomoc organizacji GePaV, ponieważ jako sąsiedzi musimy trzymać się razem.” - podkreśla Sebastian Janning. "Cieszymy się, że możemy wspierać naszych przyjaciół w Polsce.” – dodaje.

Grupa Raben

Grupa Raben jest operatorem logistycznym, który oferuje swoje usługi dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, w ramach outsourcingu kompleksowych usług logistycznych. Niemal 90 lat doświadczeń i uznanie zdobyte na rynku w czasie tego okresu pozwalają nam na budowanie i utrzymywanie długotrwałych relacji z naszymi klientami, zgodnie z naszym motto: "your partner in logistics." Grupa Raben oferuje kompleksowe usługi logistyczne - logistykę kontraktową, sieć drogową (krajową, międzynarodową oraz wschód), Fresh Logistics, FTL & transport intermodalny, morski oraz lotniczy. Grupa posiada własne oddziały w 13 krajach Europy, zatrudnia ponad 10 000 pracowników oraz dysponuje około 1 200 000 m2powierzchni magazynowych. Prowadzi swoje działania w sposób społecznie odpowiedzialny, skupiając się na: edukacji, bezpieczeństwie i ekologii. Więcej informacji dostępne pod adresem: www.raben-group.com.