Raben logo
csm_IMG_7620_f721f9d442.jpg

Charytatywny pchli targ w Grupie Raben

2018.03.22
Nadeszła wiosna, a wraz z nią czas na wietrzenie szafy i sprzątanie garażu. Przy okazji znajdzie się całe mnóstwo z pozoru niepotrzebnych nam już rzeczy. Można je wyrzucić, ale można także dać im drugie życie i przy okazji wesprzeć charytatywny cel. Przynieś, kup i pomóż - na tym właśnie polega pchli targ zorganizowany już po raz trzeci przez wolontariuszy z Grupy Raben.

Charytatywny pchli targ organizowany jest przez pracowników Grupy Raben już od 2016 roku. Jego idea jest banalnie prosta. Wystarczy przynieść ubrania lub inne przedmioty na wymianę, wyznaczyć za nie cenę i oddać w ręce wolontariuszek, które zajmą się sprzedażą. Można także po prostu przyjść, zrobić zakupy i wesprzeć charytatywny cel akcji.

„Rabenowy pchli targ to nie tylko sposób na recykling ubrań czy innych przedmiotów, ale przede wszystkim jest to oddolna inicjatywa pracowników-wolontariuszy, realizowana w szczytnym celu. Za każdym razem to inicjatorzy akcji wybierają osobę lub organizację, której pomagają i dla niej zbierane są pieniądze. Pracownicy czynią to z dobroci serca i wewnętrznej potrzeby niesienia pomocy innym.” – wyjaśnia Jakub Krzewina, koordynator ds. CSR, Grupa Raben, i dodaje – „W tym roku wszystkie zebrane środki zostały przeznaczone na leczenie i rehabilitację Bartka ze Środy Wielkopolskiej.”

Na pchli targ tradycyjnie już trafiły nie tylko ubrania z przewietrzonej na wiosnę szafy, ale także dodatki takie jak torebki czy apaszki, zabawki dla dzieci, niemowlęce ubranka, płyty cd, dvd, książki czy akcesoria rowerowe.

„Takie spotkanie to potrójna przyjemność! Po pierwsze, przynosisz tutaj niechciane rzeczy, wprowadzając je w drugi obieg. Po drugie, możesz upolować fantastyczne ubrania i odmienić swój image na wiosnę. Po trzecie, i najważniejsze, wszystko dzieje się w szczytnym celu, więc absolutnie są to zakupy pozbawione wyrzutów sumienia!” – tak ideę akcji podsumowuje jedna z organizatorek spotkania Magdalena Jahns, koordynator ds. CSR w Raben Transport.

Co dzieje się z przedmiotami, które nie znalazły nowego właściciela podczas pchlego targu? Pod koniec dnia każdy darczyńca może odebrać swoje rzeczy, których nie udało się sprzedać. Jeśli jednak zdecyduje się je zostawić – zgodnie z ideą spotkania nic nie może się zmarnować – organizatorzy oddają fanty na szczytny cel – w tym roku trafią one do zaprzyjaźnionego domu dziecka.

Wiosenna edycja charytatywnego pchlego targu 2018 odbyła się 21 marca w godzinach 10:00-16:00 w siedzibie Raben w Gądkach. Tego dnia udało się zebrać 2527 zł dla Bartka. We wszystkich edycjach eventu łącznie pracownicy zebrali ponad 6300zł na cele charytatywne.

W imieniu wolontariuszy-organizatorów wszystkim uczestnikom – ogromnie dziękujemy!