Raben logo
csm_CSR_Polityka_zloto_m_b58be07558.jpg

Celujący z CSR-u - Złoty Listek Polityki

2021.06.14

Ze społecznej odpowiedzialności biznesu Grupie Raben należy się szóstka – właśnie tyle Złotych Listków ma już na swoim koncie. W dziesiątej edycji plebiscytu, organizowanego przez tygodnik POLITYKA, Deloitte i FOB, operator logistyczny znalazł się w gronie 15 firm uhonorowanych najwyższym wyróżnieniem w dziedzinie CSR. 

Miniony rok nie sprzyjał społecznej odpowiedzialności biznesu. Wiele firm wręcz walczyło o przetrwanie, przez pandemię musiały zrewidować swoją strategię działania i ustalić nowe, czasem bardzo prozaiczne priorytety. Na szczęście sytuacja ta nie dotyczyła Grupy Raben – nie tylko dlatego, że transport był potrzebny bardziej niż kiedykolwiek, ale także z powodu bardzo silnej wewnętrznej motywacji i determinacji, swoistego drive do zrównoważonego rozwoju. 

Realizacja strategii społecznej odpowiedzialności biznesu w warunkach szalejącego na całym świecie złowrogiego wirusa z pewnością nie jest zadaniem łatwym. Jednak my nie odpuszczamy, nie obniżamy poprzeczki. Po pierwsze, tą drogą podążamy już ponad dekadę i jesteśmy naprawdę zdeterminowani. Po drugie – zobowiązaliśmy się do tego i dołożymy wszelkich starań, aby dotrzymać słowa – mówi Jakub Krzewina, Group Sustainability Manager. – Przyznaję, że w ostatnich 2 latach zrobiliśmy spory progres w zakresie strategicznego podejścia w ramach ESG i szeroko pojętego zrównoważonego rozwoju. Dokładamy wszelkich starań, aby nasza działalność wpisywała się w najnowsze trendy i coraz bardziej wymagające standardy - odrabiamy lekcje z CSR-u, wiec tym bardziej cieszą nas wysokie noty.”

Grupa Raben została wyróżniona Złotym Listkiem POLITYKI już po raz szósty. Razem z 14 innymi przedsiębiorstwami, głównie z sektora retail, farmaceutycznego, bankowego i energetycznego, wyznacza standardy i inspiruje w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu. W tej edycji Srebrny Listek przyznano 24 firmom, zaś Biały Listek trafił do 55. Tegoroczna edycja Listów POLITYKI była wyjątkowa pod względem liczby zgłoszeń (124 kompletne ankiety) i nagrodzonych firm (94).