Raben logo
csm_Austria_LP_aeef361d65.jpg

Bexity i Grupa Raben na wspólnej drodze

Austria
2022.02.28

Grupa Raben, podpisała umowę przejęcia 100% udziałów austriackiej spółki Bexity od jej obecnego właściciela, holdingu Mutares. W wyniku transakcji ponad 500 pracowników i 16 oddziałów spółki Bexity, której siedziba znajduje się w Wiedniu, dołącza do rodziny Raben. Transakcja została zainicjowana w grudniu 2021 r. a w lutym 2022 zaakceptowana przez władze antymonopolowe.

Dołączając do Grupy Raben, spółka Bexity, dawniej działająca pod firmą Q-Logistics, a jeszcze wcześniej należąca do RCA, trafia w końcu w ręce strategicznego właściciela.

Poprzedni właściciel, holding Mutares, przejął spółkę pod koniec 2019 roku i w ciągu ostatnich 24 miesięcy z sukcesem ją zrestrukturyzował. Spółka Bexity jest teraz gotowa na kolejny krok, którym jest rozwój w ramach Grupy działającej w sektorze logistyki.

Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy powitać pracowników, klientów i dostawców spółki Bexity w Grupie Raben. Austria doskonale wpisuje się w naszą mapę Europy, będąc mostem pomiędzy Niemcami i Włochami, jak również węzłem łączącym kraje Europy Środkowej” - mówi Ewald Raben, CEO Grupy Raben.

Współpraca pomiędzy Raben i Bexity w dostawach przesyłek drobnicowych pomiędzy Austrią a krajami Grupy Raben trwa już od ponad 10 lat. W związku z tym, że Raben jest zwolennikiem ekologicznych rozwiązań w transporcie, główną zaletą jest fakt, że wiele z terminali Bexity oferuje bezpośrednie połączenia kolejowe, a dystrybucja krajowa oferowana jest właśnie tym środkiem transportu.

Sieć drobnicowa Brexity istnieje od 1986 roku i jako pierwsza oferowała całodobową obsługę na terenie całej Austrii. Spółka przewozi ponad 10 tysięcy przesyłek dziennie. Dzięki intensywnemu wykorzystaniu transportu kolejowego jest to możliwe w sposób naprawdę ekologiczny. Spółka posiada 16 oddziałów na terenie Austrii i zatrudnia ponad 500 pracowników. W ramach podpisanej transakcji przejęcia, wszystkie jej lokalizacje dołączają do Grupy Raben, a pracownicy Bexity stają się członkami rodziny Raben.