Raben logo
csm_accolade_event_kielce_9f73cff346.jpg

Accolade, Raben i Geonatura Kielce otwierają Ogród Śródziemnomorski

2022.06.06

W czwartek, 2 czerwca, miało miejsce oficjalne otwarcie Ogrodu Śródziemnomorskiego w Ogrodzie Botanicznym w Kielcach., zarządzanym przez Geonaturę Kielce – jednostkę budżetową Miasta Kielce. Na zwiedzających czekają tam rośliny, zapachy i kolory rodem z południa Europy. Ogród Śródziemnomorski powstaje dzięki darczyńcom – Grupie Accolade i Raben Logistics Polska. 

W Ogrodzie Śródziemnomorskim posadzono różne gatunki krzewów, takie jak: oliwnik wąskolistny, tamaryszek, pnącza (wisteria, milin), poletko lawendy, hortensja ogrodowa oraz wiele bylin i ziół naturalnie występujących w rejonie śródziemnomorskim. Znalazły się tam również elementy małej architektury w południowym stylu: plac centralny ogrodu wraz ze ścieżką, pergola i murek kamienny, stolik z krzesłami i rośliny w donicach.

Jest nam bardzo miło, że firmy Accolade i Raben wspólnie wybrały Ogród Botaniczny w Kielcach, aby zwiększyć powierzchnię biologicznie czynną w mieście, a tym samym udzielić ważnego wsparcia dla lokalnej przyrody i całego środowiska, za co niezmiernie dziękujemy. – mówi Mirosław Hejduk, Dyrektor Geonatury Kielce. 

Ogród Śródziemnomorski stanowi jeden z 5 ogrodów pokazowych znajdujących się na terenie Ogrodu Botanicznego w Kielcach. Jeszcze w trakcie jego budowy wielu odwiedzających Ogród mówiło, że będzie to jeden z najpiękniejszych zakątków w naszym obiekcie. Rzeczywiście zauważyliśmy, że miejsce to cieszy się bardzo dużą popularnością wśród zwiedzających, którzy chętnie wypoczywają na stylowych fotelach w cieniu kamiennego murku i w otoczeniu roślin pochodzących z obszaru Morza Śródziemnego – dodaje Katarzyna Socha, Kierownik Ogrodu Botanicznego w Kielcach.   

Partner akcji, Accolade, to międzynarodowy inwestor, dostarczający najwyższej jakości infrastrukturę dla biznesu w Europie.

Od 2018 roku inwestujemy w Kiecach w budowę nowoczesnego parku magazynowego, o docelowej wielkości 71 000 m. kw. Chętnie angażujemy się w projekty wspierające ochronę środowiska i ważne dla mieszkańców Kielc. Mamy nadzieje, że Ogród Śródziemnomorski stanie się jednym z ulubionych miejsc na mapie miasta, zarówno dla jego mieszkańców, jak i turystów – powiedział Michał Białas, Country Head Accolade w Polsce.

Jednym z największych najemców kieleckiego parku Accolade jest Grupa Raben – jeden z wiodących operatorów logistycznych w Europie i lider na rynku polskim.

Raben poza celami biznesowymi ogromną wagę przykłada do realizacji swojej strategii zrównoważonego rozwoju opartej na trzech filarach: ochrona środowiska, odpowiedzialny biznes oraz wpływ społeczny. W ramach tego obszaru zrealizowaliśmy już wiele większych i mniejszych projektów. Zaangażowanie w projekt Ogrodu Śródziemnomorskiego idealnie wpisuje się w nasze działania, z jednaj strony sadzone rośliny przyczynią się do ograniczenia emisji dwutlenku węga do atmosfery, z drugiej projekt pozwala na otwarcie pięknego miejsca, gdzie kielczanie mogą odpocząć i podziwiać zachwycajacy widok na Pasmo Posłowickie i górę Telegraf. mówi Adam Grzegolec, Kierownik Oddziału Kielce, Raben Logistics Polska.

Accolade od dekady tworzy portfolio nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska nieruchomości przemysłowych. Grupa na co dzień kieruje się wartościami ESG i zobowiązaniami na rzecz zrównoważonej przyszłości. Accolade angażuje się w szereg projektów w dziedzinie ekologii oraz obszarów społecznych, takich jak edukacja, kultura, sport oraz wspierania potrzebujących; zwłaszcza w regionach, w których działa.