Raben logo
csm_News_podstrona_PL_06737b3c4b.jpg

Platforma „Nie bądź dziki” na drodze – nagrodzona

2021.09.27

Zdrowie i bezpieczeństwo są dla Grupy Raben nienegocjowalne. Firma od lat buduje wewnętrzną kulturę bezpieczeństwa i edukuje użytkowników dróg, między innymi dzięki specjalnej kampanii edukacyjnej „Nie bądź dziki!” – która właśnie otrzymała I. miejsce w kategorii „Serious Fun” na International Media Festival for Prevention 2021 w Kanadzie.

Od 1990 roku Międzynarodowy Festiwal Mediów dla Prewencji (eng. International Media Festival for Prevention)  jest integralną częścią Światowego Kongresu Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (eng. World Health Congress on Safety and Health at Work. Festiwal oferuje przegląd filmów i produkcji multimedialnych na temat bezpieczeństwa i zdrowia w pracy z całego świata. Jego celem jest pokazanie, że skuteczna praca prewencyjna wymaga dobrej komunikacji, do której odpowiednio dobrane media mogą się znacznie przyczynić.

W tym roku na Festiwal wpłynęła rekordowa liczba 289 zgłoszeń, z 40 krajów. Jury wybrało spośród nich 18 zgłoszeń, które zostały nominowane do nagrody. Sześciu zwycięzców zostało nagrodzonych podczas Specjalnej Sesji Medialnej online 22 września 2021 roku. I miejsce w kategorii Serious Fun” otrzymała kampania „Nie Bądź Dziki” Grupy Raben. Nagrodę podczas sesji online odebrali twórcy platformy: Grażyna Łukasik, SHE manager oraz Jakub Krzewina, sustainability manager. Raben jest jedyną firmą z branży logistycznej nagrodzoną tą nagrodą. Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: www.mediainprevention.org.

„Kampania „Nie bądź dziki” przypomina nam o tym, jak ważne jest, aby prowadząc samochód w 100% skupić się na sytuacji na drodze. Nie używać telefonów komórkowych, nie jeść w czasie jazdy, zachować bezpieczny odstęp od pojazdu jadącego przed nami. Wierzymy, że znajomość i zrozumienie zagrożeń na drodze pozwoli nam wszystkim uniknąć wypadków i chronić zdrowie i życie nasze, naszych najbliższych oraz innych użytkowników ruchu drogowego.” – wyjaśnia Grażyna Łukasik, SHE manager, Grupa Raben i dodaje – „Ogromnie cieszymy się z wyróżnienia przyznanego nam podczas Festiwalu i czujemy się zmotywowani do podejmowania kolejnych wyzwań w codziennej walce o bezpieczeństwo na drodze.”

Platforma „Nie bądź dziki” została stworzona przez specjaliści ds. bezpieczeństwa z Grupy Raben, we współpracy z kierowcami. Znajduje się na niej e-szkolenie w formie 10 animacji tematycznych, które pokazują  wybrane zasady bezpiecznych zachowań na drogach i placach manewrowych.

Szkolenie przeznaczone jest głównie dla kierowców samochodów ciężarowych i osobowych, ale sprawdzić się w nim mogę wszyscy użytkownicy ruchu drogowego. Każdy użytkownik po zakończeniu kursu otrzymuje certyfikat ukończenia z hasłem „Nie bądź dziki” i może się nim podzielić, za pomocą specjalnej funkcji na Facebooku oraz Linkedin, aby zachęcić innych do bezpiecznej postawy na drodze. Natomiast, pracownicy i kierowcy Grupy Raben, którzy zalogują się do platformy imiennie, dodatkowo są zobowiązani ukończyć quiz składający się z 15 pytań dotyczących zachowań na drodze. Pozytywny wynik generuje certyfikat ukończenia.

Platforma dostępna jest z poziomu strony https://niebadzdziki.pl i wspierana jest dodatkowo przez filmy promocyjne na kanele YouTube, pokazujące dzikich antybohaterów, których zachowania są dalekie od tych pożądanych na drodze. Poznajcie dzikich antybohaterów i nie bądźcie jak oni:

Zdziksław, Dzikunia, Dzikson – co ich łączy? To niebezpieczni pogromcy szos z gatunku Drogos Dzikos Animalis. Występują na całym globie, siejąc spustoszenia na drogach. Charakterystyczną cechą gatunku jest krótkowzroczność, zamiłowanie do szybkiej jazdy, ignorancja wszelakich przepisów ruchu drogowego, a także upodobanie do zabaw z nowoczesną technologią za kółkiem. Jeżeli spotkasz ich na drodze – bądź czujny i daj dobry przykład! Pamiętaj NIE BĄDŹ DZIKI!

Dzikson
youtube poster
Zdziksław
youtube poster
Dzikunia
youtube poster