Stawiamy na Tydzień Zdrowia

Drukuj | Pobierz w PDF

W poniedziałek, siatkówka i porady dietetyka. We wtorek, aerobik oraz masaż. W środę, rajd rowerowy i fitness na trawie. W czwartek, kurs pierwszej pomocy i sekrety diety pudełkowej. No a w piątek, brafitterka oraz shape office… Ruch i zdrowie w pracy przez cały tydzień? Dlaczego nie! W Grupie Raben to już tradycja – Tydzień Zdrowia dla pracowników odbył się w czerwcu już po raz ósmy.

Jak powszechnie wiadomo: „w zdrowym ciele zdrowy duch”, ale i więcej energii, siły i motywacji do działania. Dlatego, już od lat Grupa Raben, w trosce o ich zdrowie i dobre samopoczucie swoich pracowników, organizuje moc atrakcji promujących sportowy tryb życia, w ramach Tygodnia Zdrowia.

Ten pięciodniowy program zachęcający do zdrowego stylu życia został opracowany przez specjalistów z myślą o odciągnięciu pracowników od biurek chociaż na chwilę. Celem programu jest stworzenie w załodze Raben zdrowego nawyku do ruszania się i dbania o siebie, jak również wypracowanie w nich nawyku do robienia regularnych przerw w pracy np. w celu wykonania kilku ćwiczeń przy biurku.

Właśnie dlatego, w trakcie Tygodnia Zdrowia specjaliści z zakresu ergonomii oraz fitness przeprowadzali treningi przy biurkach i w miejscu pracy. Było miedzy innymi shape office, czyli dbanie o rzeźbę przy biurku oraz spine logistics – demonstrujące ćwiczenia w miejscu pracy. Dla tych, którzy nie mogą usiedzieć na miejscu zapewniono szereg atrakcji ruchowych, takich jak: mecze siatkówki, aerobik & step, turniej tenisa stołowego, fitness na trawie, rajd rowerowy, trening personalny, mini football, samoobrona. Dla miłośników spokojniejszych przyjemności dostępne były masaże, lekcje makijażu naturalnego, porady dietetyka, badanie wzroku, pokazy ratowania życia i kurs pierwszej pomocy, spotkanie z brafitterką oraz liczne wykłady. Nie zabrakło także codziennych newsletterów z poradami jak żyć i jeść zdrowo oraz jak się nie stresować. Każdy pracownik otrzymał także niespodziankę – szklany kubek ze słomką.

11.06.2018

Sprawdź się na drodze!

Newsletter