Ciężarówki Raben w drodze do Banków Żywności

Drukuj | Pobierz w PDF

Prawie 12 000 palet i ponad 7 000 ton przewiezionej żywności – to wynik niespełna dwuletniej współpracy Grupy Raben z Bankami Żywności w Polsce. Spółka ratuje w ten sposób jedzenie przed zmarnowaniem oraz przekazuje potrzebującym osobom produkty podarowane przez darczyńców. Akcja realizowana jest w ramach strategii zrównoważonego rozwoju Grupy.

Produkty spożywcze, które pozyskują Banki Żywności na cele społeczne, to m. in. żywność świeża, artykuły wymagające warunków chłodniczych i mroźni. Często zdarzają się także produkty z krótkim lub kończącym się terminem ważności. Dlatego tak ważny jest czas dostawy, który umożliwia przekazanie żywności w jak najkrótszym czasie do rąk osób najbardziej potrzebujących.

Dzięki wsparciu logistycznemu Grupy Raben, Banki Żywności mogą skuteczniej pozyskiwać z supermarketów niesprzedaną, a nadającą się do spożycia żywność.  Produkty nawet  z dwudniowym terminem przydatności do spożycia mogą trafić na stół i nakarmić niejedną głodną rodzinę.

Żywność jest zbyt ważna, aby ją tak po prostu wyrzucać.” - mówi Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności. „Jesteśmy dumni z partnerstwa z Grupą Raben, która z ogromnym zaangażowaniem wspiera nasze działania. Dzięki naszej współpracy możemy skutecznie realizować misję pomocy najbardziej potrzebującym oraz zapobiegać marnotrawstwu żywności.”

W lipcu 2015 roku Grupa Raben zaoferowała Bankom Żywności pomoc w przewozie żywności. Ta akcja przerodziła się w długofalową współpracę, która trwa do dziś. Przykładowo w samym tylko marcu i kwietniu 2017 łącznie przewieźliśmy produkty spożywcze na niemal 400 paletach o wadze ponad 225 ton. Od początku współpracy, w niespełna dwa lata tych palet było 12 000, co dało ponad 7 000 ton produktów spożywczych, które trafiły w ręce potrzebujących.

Jako operator logistyczny, obsługujący między innymi branżę FMCG jesteśmy zdeterminowani do wyeliminowania ubóstwa i głodu. Jest to także bezpośrednie przełożenie Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) ogłoszonych przez ONZ, w tym szczególnie postulatu „ZERO GŁODU” na strategię biznesową i politykę zrównoważonego rozwoju Grupy Raben.” – mówi Jakub Krzewina, koordynator ds. CSR w Grupie Raben, i dodaje – „Aby zrealizować ten cel, podjęliśmy współpracę z Polską Federacją Banków Żywności.”

Do współpracy z Bankami Żywności zostały zaangażowane wszystkie spółki Grupy Raben w Polsce, ponieważ produkty, które są przewożone, wymagają różnych warunków w transporcie. Przykładowo firma Fresh Logistics przewozi towary, które należy utrzymywać w temperaturze od 0 do 6 stopni C. Przewozy produktów spożywczych dla Banków Żywności prowadzi także Raben Logistics Czech, na terenie Czech.

01.06.2017

Sprawdź się na drodze!

Newsletter