Brązowy Spinacz dla #RabenExpress

Drukuj | Pobierz w PDF

7 grudnia, podczas uroczystej Gali w hotelu Sofitel w Warszawie, wyróżniono najlepsze projekty PRowe i marketingowe 2018 roku, honorujące je Spinaczami. Projekt #RabenExpress otrzymał statuetkę Brązowy Spinacz w kategorii PR korporacyjny. Organizatorem konkursu jest Związek Firm Public Relations.

Projekt #RabenExpress dotyczy zintegrowanej komunikacji korporacyjnej, której celem jest wzmocnienia reputacji marki wśród kierowców, pracowników i klientów Grupy Raben.

Zależało nam na zbudowaniu pozycji najbardziej polecanej marki, w oparciu o wartości i misję Grupy Raben. Do wygenerowanie dużego zaangażowania w mediach społecznościowych, wykorzystaliśmy influencers marketing.” – mówi Klaudyna Polanowska-Skrzypek, PR manager Grupy Raben – „Dodatkowo chcieliśmy pokazać, że nasza firma nie tylko potrafi wykorzystywać innowacyjne rozwiązania w swojej branży ale także ma innowacyjne podejście do komunikacji.”

Raben należy do branży TSL, która często postrzegana jest jako trochę skostniała, tworząc kampanię #RabenExpress zespół marketingu Raben chiał złamać ten stereotyp i pokazać, że firma z takiej branży może być „cool“.

Akcja #RabenExpress bazowała na współpracy z influancerami. Mechanizm był prosty, polegał na wysłaniu blogerów w podróż na stopa ciężarówką. Team kierowca Raben oraz bloger, miał za zadanie dostarczyć towar klienta do wyznaczonego centrum logistycznego i relacjonować  akcję na żywo w mediach społecznościowych. A następnie przygotować relację z podróży na bloga. Każdy post opisany był #RabenExpress. Wyniki akcji przeszły najśmielsze oczekiwania, udało się wygenerować łacznieponad 2 miliony zasięgu, prawie 10 000 reakcji i niemal 900 komentarzy.

Do konkursu Złote Spinacze zgłoszono razem dwie odsłony akcji: podróż blogera-podróżnika z Tasteaway z kierowcą Mirkiem do Hamburga oraz wyprawę dietetyczki-blogerki Dr Lifestyle z kierowcą Magdą, drogą jogurtu od krowy aż na łyżeczkę. Jury doceniło obie realizacje, przyznając im Brązowy Spinacz w kategorii PR korporacyjny.

Takie wyróznienie bardzo nas cieszy i motywuje do dalszej pracy przy kolejnych projektach, które już dziś planujemy.” – powiedziala Klaudyna Polanowska-Skrzypek – “Chciałam bardzo serdecznie podziekować wszystkim zaangażowanym w projekt #RabenExpress, baz których nie byłoby tej nagrody. Dziękuję ekipie z Raben Transport i Fresh Logistics Polska za mobilizację, agnecji Good for you za pomysłowość i wsparcie, blogerom z Tasteaway oraz Dr Lifestyle za kreatywność i zaangażowanie, firmie Zott Polska za zaufanie. A także naszym wspaniałym kierowcom Magdzie i Mirkowi, którzy obok influnecerów byli bohaterami tych opowieści. Tan brązowy spinacz należy się im wszystkim!”

08.12.2018

Sprawdź się na drodze!

Newsletter