Co-manufacturing & co-packing

Drukuj | Pobierz w PDF

Dla Klientów szukających innowacji i optymalnych rozwiązań dla biznesu Grupa Raben przygotowała rozwiązanie jakim jest Contract Packaging (Usługa Pakowania Kontraktowego) czyli zlecanie pakowania własnych produktów na zewnątrz. Contract Packaging zapewnia niezliczoną ilość usług związanych z pakowaniem, od prostych do złożonych projektów. Produkuje i pakuje produkty na sprzedaż i dystrybucję.

 

Pakowanie kontraktowe spójnie łączy ze sobą procesy i usługi z zakresu co-manufacturingu i co-packingu dając wzajemne korzyści dla obu stron. Przygotowujemy produkty pod indywidualne zamówienia oraz promocje w trakcie procesów logistycznych aby na czas trafiły do dystrybucji.

 

Zakres oferowanych usług jest kolejnym krokiem pozwalającym naszym Partnerom na optymalizację procesów w łańcuchu dostaw i tym samym kosztów operacji logistycznych.
Duża sezonowość i zmienność akcji promocyjnych, konieczność współgrania wielu podmiotów sprawia, że usługę co-packingu warto outsoursować. Korzystając z usług firmy Raben w dłuższej perspektywie osiągamy znaczącą poprawę efektywności procesów. Wynika to bezpośrednio z efektu skali i dopasowanych do niej możliwości operacyjnych. 

 

Co-manufacturing - polega na konfekcjonowaniu surowca w produkt gotowy, na zamówienie klienta. Innymi słowy jest to tworzenie produktów składających się z różnych komponentów, które są pakowane i wysyłane do końcowego odbiorcy. Tym samym Grupa Raben staje się częścią nie tylko procesu logistycznego, ale również w podstawowym zakresie produkcyjnego.

 

Co-packing - usługa polegająca na kompleksowym pakowaniu wyrobów gotowych, przygotowywaniu zestawów promocyjnych, pakietów i standów oraz etykietowaniu. Wszystko w zależności od zamówienia. Często jest ona wykorzystywana przy tworzeniu kompletów  tematycznych, gdzie oprócz doboru właściwych produktów z oferty Klienta, dostosowuje się również opakowanie.

 

Konfekcjonowanie towaru – to usługi porcjowania lub pakowaniu produktów w zestawy do wysyłki bądź sprzedaży detalicznej. Usługi konfekcjonowania produktów pozwalają na: sortowanie, zestawianie, pakowanie towarów, oznaczanie różnego rodzaju produkty, zgodnie z wymogami Klienta.

 

Oferujemy:

  • Pakowanie produktów: karton, zgrzewka, flow-pack, sleeve, blistrownie
  • Przepakowania dla sieci handlowych: standy, palety ekspozycyjne, opakowania dla sieci handlowych SRP/RRP
  • Łączenie produktów: termokurczenie, sleeve, bandowanie, inne
  • Etykietowanie: ręczne, automatyczne, nadruk natryskowy, drukowanie etykiet 
  • Zestawy (kity): tworzenie zestawów (np.: notebook + kable + zasilacz), zestawy świąteczne, Multipaki
  • Zarządzanie komponentami produkcyjnymi
  • Procesy:

- co-packing pasywny [na stock]

- aktywny [tworzenie zestawu do zlecenia]

- produkcja In/OUT

- MTO [przepakowywanie / etykietowanie towaru bezpośrednio w zleceniu]

 

Korzyści z wyboru co-manufacturingu i co-packingu:

Codzienna współpraca z sieciami w Polsce

Brak dodatkowych kosztów przeładunku – dostawy bezpośrednio z magazynu Raben

Dystrybucja do odbiorcy następnego dnia roboczego

Ciągła kontrola procesu

Elastyczność produkcji

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą.
Opisane usługi są oferowane w Polsce przez spółkę Raben Logistics Polska.

Szybki kontakt
Łukasz DubinaZ-ca Dyrektora Usług DodanychRaben Logistics Polska22 711 62 13E-MAIL
Nasze atuty

Otwieramy się na VAS

Film