Logistyka kontraktowa

Drukuj | Pobierz w PDF

Kompleksowa obsługa logistyczna świadczona w ramach usługi Fresh Logistics Polska umożliwia synchronizację poszczególnych elementów całego łańcucha dostaw (transportu produktów spożywczych i ich magazynowania). Ma to decydujące znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa towarów oraz szybkości i jakości reagowania na zmieniające się potrzeby konsumentów przy zachowaniu optymalnych kosztów.

Usługi logistyki kontraktowej realizowane są w nowoczesnych obiektach magazynowych, których łączna powierzchnia przekracza kilkadziesiąt tysięcy metrów kwadratowych.

Procesy logistyczne związane z obrotem towarowym odzwierciedlają indywidualne potrzeby Klientów, np. procedury kontroli i przyjmowania towarów do magazynu, jak również specyficzne oczekiwania ich odbiorców dotyczące np. sposobu zabezpieczania towarów, przygotowywania przesyłek lub ich oznaczania. 

Proces składowania produktów spożywczych świadczony jest z zachowaniem wszelkiego rodzaju wymogów wynikających, m.in. z bezpieczeństwa żywności, specyfiki powierzonych przez Klientów towarów, np. możliwość składowania produktów w różnych zakresach temperaturowych, różnorodność jednostek logistycznych, jak również norm i wymagań prawnych obowiązujących w danym kraju. Składowane produkty spożywcze mogą podlegać także procesowi etykietowania, ważenia oraz formowania zestawów promocyjnych. Korzystanie z wymienionych usług pozwala ograniczyć proces produkcyjny u Klienta.

Nowoczesne systemy informatyczne zapewniając bieżącą wymianę danych z systemem elektronicznej obsługi Klienta, umożliwiają odpowiednie zarządzanie i dysponowanie towarem – biorąc pod uwagę specyficzne wymagania odbiorców, np. minimalna data przydatności do spożycia w momencie dostawy. Zapewniają także identyfikowalność towarów w całym łańcuchu logistycznym, co jest szczególnie ważne w przypadku konieczności wycofania produktu lub danej partii z rynku.

Dedykowany do obsługi danego Klienta zespół Pracowników zapewnia codzienny, szybki i bezpośredni kontakt. Jest to szczególnie ważne w przypadku niestandardowych działań, np. obsługi sezonowego wzrostu obrotów lub uzgodnienia szczegółów planowanych akcji promocyjnych. 

 

 

Magazynowanie

Magazynowanie

Do dyspozycji Klientów Fresh Logistics Polska ma ponad 40 000 m2 nowoczesnych powierzchni magazynowych.

Cross- docking

Cross- docking

Usługa cross-dockingu polega na tym, iż towar dostarczony do magazynu jest od razu przeładowywany i wysyłany dalej – do następnego odbiorcy.

Usługi dodatkowe

Usługi dodatkowe

W ramach magazynowania oferujemy Państwu szereg usług dodatkowych, które oszczędzają Państwa czas oraz optymalizują koszty.

O firmie
Strefa Klienta
Zlecenia online
Zaufali nam
Szybki kontakt
Ewa ChwiłkowskaSales Administration and Marketing SpecialistFresh Logistics Polska+48 61 898 84 11E-MAIL
Oddziały
Znajdź kontakt do naszych oddziałów