Spomlek

Drukuj | Pobierz w PDF

Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek należy do grona Klientów spółki Fresh Logistics Polska w zakresie logistyki produktów świeżych.

Firma z Radzynia Podlaskiego jest jednym z największych polskich producentów sera żółtego. W 2013 r. wyprodukowała blisko 21 tys. ton serów typu holenderskiego i szwajcarskiego. Ponad ¼ produkcji znajduje odbiorców poza granicami Polski. Szczególnie silną pozycją Spółdzielnia cieszy się na rynku rosyjskim, dokąd eksportuje około 40 proc. produktów. Firma stanowi jednocześnie jeden z filarów eksportu polskiego mleczarstwa do Rosji.

Spomlek znany jest przede wszystkim jako producent specjalizujący się w wytwarzaniu serów szlachetnych. Jako pierwszy w Polsce zaoferował ser z oczkami (Radamer) oraz długodojrzewający (Bursztyn). Oprócz kilku gatunków serów żółtych, produkuje m.in. artykuły proszkowane (mleko, maślanka i serwatka), masło. Są one wytwarzane w czterech lokalizacjach: w głównym zakładzie produkcyjnym w Radzyniu Podlaskim oraz w oddziałach w Parczewie, Chojnicach i Młynarach (okolice Elbląga).

Spółdzielnia to również 100 lat tradycji spółdzielczości na ziemiach Polesia. Obecnie należy do ponad 1800 udziałowców, wśród których około 1300 osób to rolnicy indywidualni - dostawcy, a 500 to pracownicy spółdzielni. Jej celem jest zarówno osiąganie optymalnych wyników finansowych, jak i zapewnienie możliwie najwyższych stawek za mleko o wysokiej jakości dla swoich dostawców. Rocznie przerabia ponad 300 mln litrów mleka krowiego.

 

Zapraszamy do zapoznania się z opinią Klienta.

Referencje Video

Sprawdź się na drodze!

Branże
Eksperci