Poradnik Nowego Klienta

Drukuj | Pobierz w PDF


Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje,
które ułatwią Państwu rozpoczęcie współpracy.

Jednocześnie zapraszamy do zakładki Usługi, gdzie umieściliśmy ich szczegółowy opis.
Strona Kontakt z kolei pomoże Państwu znaleźć właściwy oddział, który przygotuje propozycję współpracy.

 

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób skontaktować się z właściwą osobą, która udzieli mi informacji o interesującej mnie usłudze?

Prosimy o przejście do zakładki Kontakt i w polu wyszukiwania wpisanie kodu pocztowego swojej miejscowości. Otrzymają Państwo dane kontaktowe do oddziału, który obsługuje Państwa region wraz ze szczegółowym spisem telefonów do osób zajmujących się poszczególnymi usługami.

Jakie usługi oferuje Grupa Raben?

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą w zakładce Usługi.  Tam znajdą też Państwo szczegółowy opis wraz z „szybkim kontaktem” do poszczególnych osób, które specjalizują się w danej tematyce.

Nie wiem, jaka usługa byłaby dla mnie najbardziej odpowiednia. Z kim powinienem się skontaktować?

Prosimy wybrać zakładkę Kontakt i właściwy oddział Grupy Raben poprzez wpisanie kodu pocztowego Państwa lokalizacji. Odpowiednia osoba z Działu Obsługi Klienta zasugeruje najlepsze rozwiązanie i skieruje do właściwego specjalisty, który przygotuje propozycję współpracy.

Gdzie mogę skorzystać z usług Raben Group?

Oddziały Raben Group  zlokalizowane są w 11 krajach: w Polsce, Niemczech, Holandii, Czechach, Słowacji, Litwie, Łotwie, Estonii oraz na Ukrainie, Węgrzech i w Rumunii. 

Moja firma działa w branży nie wymienionej w zakładce Branże. Czy w takim wypadku Grupa Raben będzie zainteresowana świadczeniem dla mnie usług logistycznych?

W zakładce Branże zostały wymienione tylko główne gałęzie, dla których świadczymy usługi, natomiast nasi Klienci reprezentują znacznie szerszy zakres sektorowy.

W jaki sposób mogę śledzić moją przesyłkę?

Zapraszamy do Stefy Klienta na Stronie Głównej. Prosimy o wybranie kafelka Śledzenie przesyłki. Po zalogowaniu wystarczy intuicyjnie skorzystać z odpowiednich opcji szukania przesyłek i zostaną wyświetlone  wszystkie niezbędne informacje. Można też skorzystać z opcji uproszczonej wyświetlenia statusu przesyłki bez zalogowania, wpisując jedynie numer przesyłki.

 

 

W jaki sposób mogę uzyskać login i hasło do systemu śledzenia przesyłek?

Aby uzyskać dostęp do systemu śledzenia przesyłek myRaben należy wypełnić formularz rejestracji lub skontaktować się z lokalnym Działem Obsługi Klienta. Formularz rejestracji jest dostępny w Stefie Klienta na Stronie Głównej po wybraniu kafelka Śledzenie przesyłki.

Gdzie znajdę skany dokumentów?

W serwisie śledzenia przesyłek  (www.myRaben.com ) po zalogowaniu się za pomocą loginu i hasła. Informacje niezbędne do logowania uzyskają Państwa kontaktując się z wybranym oddziałem.

W jaki sposób mogę ubezpieczyć przesyłkę?

Szczegółowe informację uzyskają Państwo po kontakcie z Działem Obsługi Klienta.

Gdzie znajdę definicję podstawowych pojęć logistycznych?

Zapraszamy do zakładki Słownik.

W jaki sposób mogę wyrazić zgodę na otrzymywanie e-faktury?

Zapraszamy do zakładki E-faktury w Strefie Klienta, gdzie będą Państwo mieć możliwość wypełnienia odpowiedniego kwestionariusza.

W jaki sposób mogę złożyć reklamację?

Po kliknięciu w Strefę Klienta i wybór Raben Logistics Polska znajdą Państwo zakładkę Reklamacje zawierającą wszystkie szczegóły w zakresie procedury reklamacyjnej, jak również odpowiedni formularz.

Gdzie mogę sprawdzić korektę paliwową, korektę walutową i dodatek drogowy?

Zapraszamy na Stronę Główną do zakładki Strefa Klienta. Prosimy o wybór spółki, której są Państwo Klientem. Po kliknięciu w odpowiednią nazwę uzyskają Państwo dostęp do właściwych informacji.

Co to jest dodatek drogowy?

Dodatek Drogowy stanowi dodatkową opłatę z tytułu wykonywania usług przewozowych po drogach podlegających obowiązkowi poboru opłaty elektronicznej oraz płatnych autostradach koncesyjnych.

Co to jest korekta walutowa?

Korekta walutowa polega na modyfikowaniu stawek cenowych wyjściowych w oparciu o wyrażony procentowo Wskaźnik CAF (Currency Adjustment Factor). Pozwala to na minimalizowanie różnic kursowych polskiego złotego w stosunku do europejskich walut.

Co to jest korekta paliwowa?

Korekta paliwowa pozwala na elastyczną modyfikacje stawek na podstawie średnich miesięcznych cen oleju napędowego. Dzięki korekcie paliwowej można wyeliminować częste zmiany w cennikach za usługi świadczone przez Raben.

Rozpoczęłam/rozpocząłem współpracę z Grupą Raben, gdzie znajdę niezbędne sterowniki, by korzystać w pełni z Państwa usług?

Sterowniki znajdą Państwo z zakładce Oprogramowanie w Strefie Klienta/ Raben Logistics Polska.

Jak naliczana jest emisja CO2 mojej przesyłki i gdzie mogę ją sprawdzić?

Emisja CO2 liczona jest na każdym etapie trasy przesyłki. Uwzględnia również emisję CO2 wynikającą ze zużycia mediów w magazynach przeładunkowych (cross-dockach). Dane te udostępniane są na życzenie Klienta skierowane do Działu Obsługi Klienta.

Sprawdź się na drodze!

Śledzenie przesyłki
 
Oddziały
Znajdź kontakt do naszych oddziałów
Słownik
Incoterms