Wolontariat Pracowniczy

Drukuj | Pobierz w PDF

Mikroświaty - firmowy i lokalny przenikają się tworząc szeroką perspektywę. Rozwój społeczności lokalnej jest jednym z kluczowych elementów społecznej odpowiedzialności biznesu, wpływającym m.in. na jego zasoby czy innowacyjność.  Organizacja wnosząc swój wkład w działania lokalne dostarcza nie tylko miejsca pracy, ale również buduje kapitał społeczny. Wspierając inicjatywy lokalne przyczynia się do rozwoju, edukacji i wzmocnienia społeczności.

Pracownicy Grupy Raben, jeśli chcą zmienić jakiś element otaczającej rzeczywistości w ponad 130 oddziałach w 11. krajach Europy, mogą wziąć udział w akcji wolontariatu pracowniczego Wykaż się inicjaTYwą.
Jej celem jest zaktywizowanie Pracowników do zachowań przedsiębiorczych, a przede wszystkim prospołecznych oraz ekologicznych mających na celu wspieranie i rozwój społeczności lokalnej.

Program wolontariatu Wykaż się inicjatywą korzysta z wiedzy, doświadczenia i kompetencji Pracowników Grupy Raben, działających na rzecz udoskonalenia bliskiego im otoczenia, przyczyniając się do jego zrównoważonego rozwoju.

W 2017 pracownicy Grupy Raben zrealizowali w Polsce niemal 20 lokalnych projektów. Poniżej prezentujemy wybrane inicjaTYwy z Polski.

#RabenExpress dla Banków Żywności

Drukuj | Pobierz w PDF

Właśnie ruszyła trzecia odsłona kampanii #RabenExpress. Tym razem we wspólną podróż wybrali się Rafał Gębura z „7 metrów pod ziemią” i Jakub Olejniczak kierowca Raben Logistics Polska. Cel? Pomóc Bankom Żywności ratować jedzenie przed zmarnowaniem i pokazać, że jak mówi nazwa kampanii społecznej Grupy Raben „Transport jest potrzebny”.

13.12.2018

Raben Symbolem Odpowiedzialności Społecznej 2018

Drukuj | Pobierz w PDF

W piątek 23 listopada 2018 odbyła się uroczysta Gala Finałowa Symbol 2018, ogólnopolskiego programu promocyjnego prowadzonego od 8 lat przez redakcję „Monitora Biznesu”, niezależnego dodatku dystrybuowanego wraz z „Rzeczpospolitą”. Raben Logistics Polska odebrał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2018.

26.11.2018

Warsztaty „Bez transportu nie ma…”

Drukuj | Pobierz w PDF

Magdalena Banach już po raz czwarty spotkała się z dziećmi ze świetlicy socjoterapeutycznej w Szczytnikach (gmina Kórnik) 24 listopada 2017 roku. Tym razem motywem przewodnim spotkania była rola transportu drogowego. Uczestnicy zajęć wzięli udział w warsztatach plastycznych, rękodzieła oraz quizie edukacyjnym.

08.12.2017

Edukacja Leśna

Drukuj | Pobierz w PDF

Dnia 20 listopada 2017 roku z inicjaTYwy Arkadiusza Kazimierskiego – pracownika Raben Management Services - dzieci z Przedszkola Publicznego “Smerfy” w Nowej Wsi (gm. Gizałki) wzięły udział w wycieczce do Ośrodka Edukacji Leśnej. Placówka znajdująca się przy Nadleśnictwie Grodziec zapewniła dla dzieci jednodniowe zajęcia dydaktyczne dotyczące ekologii, prowadzone przez Instruktora Technicznego Nadleśnictwa.

08.12.2017

Mądra główka

Drukuj | Pobierz w PDF

Projekt wolontariatu pracowniczego Wykaż się InicjaTYwą realizowany jest również w spółce Raben Transport. W tym roku jednym z laureatów była Magdalena Jahns i w konsekwencji przedszkole „Pod Wierzbami” w Śremie. Koleżanka z firmy zajmującej się transportem całopojazdowym postawiła na rozwój intelektualny i integrację dzieci. Zdecydowała się zakupić ogromne szachy tarasowe.

08.12.2017

Od Małego do Lewego

Drukuj | Pobierz w PDF

W listopadzie 2016 projekt ”Od Małego do Lewego” - objął ponad 150 dzieci z Publicznego przedszkola w Pogwizdowie. Dzieci otrzymały bramki piłkarskie, kosz do koszykówki, zestaw piłek oraz dodatkowo sprzęt do gimnastyki korekcyjnej.

28.11.2016

Sprawdź się na drodze!

Szybki kontakt
Jakub KrzewinaGroup CSR and Internal Communication CoordinatorRaben Management Services+48 61 898 88 97E-MAIL
Newsletter
CSR News