#RabenExpress dla Banków Żywności

Drukuj | Pobierz w PDF

Właśnie ruszyła trzecia odsłona kampanii #RabenExpress. Tym razem we wspólną podróż wybrali się Rafał Gębura z „7 metrów pod ziemią” i Jakub Olejniczak kierowca Raben Logistics Polska. Cel? Pomóc Bankom Żywności ratować jedzenie przed zmarnowaniem i pokazać, że jak mówi nazwa kampanii społecznej Grupy Raben „Transport jest potrzebny”.

13.12.2018

Tańczący z paletami – finał 2018

Drukuj | Pobierz w PDF

Zmagania 20 najlepszych operatorów wózków widłowych z całej Polski. Dwie kategorie: układanka na wysokim poziomie i tranzytowy tor przeszkód oraz nietuzinkowe pokazy umiejętności, precyzji i bezpieczeństwa w różnorodnych konkurencjach. Tak w skrócie można opisać wielki finał konkursu „Tańczący z paletami”, który odbył się 10 grudnia 2018 roku w największym centrum logistycznym Grupy Raben w Gądkach.

11.12.2018

Raben Symbolem Odpowiedzialności Społecznej 2018

Drukuj | Pobierz w PDF

W piątek 23 listopada 2018 odbyła się uroczysta Gala Finałowa Symbol 2018, ogólnopolskiego programu promocyjnego prowadzonego od 8 lat przez redakcję „Monitora Biznesu”, niezależnego dodatku dystrybuowanego wraz z „Rzeczpospolitą”. Raben Logistics Polska odebrał tytuł Symbol Odpowiedzialności Społecznej 2018.

26.11.2018

Czas na las z Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

W sobotę 20 października 2018 roku, wolontariusze z Grupy Raben wraz z fundacją Aeris Futuro i lokalną społecznością posadzili 2000 drzew w miejscowości Krzywa w Beskidzie Niskim. Nasadzanie odbyło się już po raz piąty i tradycyjnie było ukoronowaniem akcji „e-faktura=wyższa kultura”, w ramach której Raben sadzi jedno drzewo za każdą zgodę klienta na przejście na elektroniczną fakturę. Do tej pory, w całej Polsce, firma posadziła prawie 12 000 drzew.

24.10.2018

Raben prezentuje Raport Społeczny 2017

Drukuj | Pobierz w PDF

Ponad 200 ton żywności uratowanej przed zmarnowaniem wspólnie z Bankami Żywności. 2300 posadzonych drzew w ramach akcji „e-faktura=wyższa kultura”. Ok. 100 000 PLN przekazanych darowizn, w ramach oddolnych inicjatyw pracowniczych oraz działalności fundacji korporacyjnej. To tylko część działań społecznych Grupy Raben, ich pełen wykaz firma prezentuje w swoim najnowszym Raporcie Społecznym 2017. Powstał on zgodnie ze standardem WCAG na poziomie AA, a w proces jego tworzenia zaangażowanych było ponad 500 interesariuszy.

01.10.2018

Sportowy duch na Raben Cup

Drukuj | Pobierz w PDF

300 zawodników, 28 drużyn z 10 krajów i formuła inspirowana mundialem. Do tego oddani kibice i atmosfera równie gorąca jak w tym roku na stadionach w Rosji. Tak właśnie w skrócie można podsumować Raben Cup 2018, czyli turniej piłki nożnej dla pracowników i kierowców Grupy Raben.

17.09.2018

Charytatywne kilometry

Drukuj | Pobierz w PDF

400 km rowerem po Alpach, 10 śmiałków, 5 dni w trasie, wspólny cel – pomoc dzieciom na Ukrainie i łącznie zebrana kwota 30 000 EUR. To wynik charytatywnej wyprawy Halfway Alp Tour, z udziałem CEO Grupy Raben, Ewalda Raben, zorganizowanej z okazji jego 50 urodzin.

10.09.2018

„Nie bądź dziki!” na drodze – czyli e-szkolenie Raben dla kierowców

Drukuj | Pobierz w PDF

Zdrowie i bezpieczeństwo to dla Grupy Raben priorytet. Firma od lat buduje silną kulturę bezpieczeństwa wśród swoich pracowników i dostawców oraz dba o edukację nie tylko swojego zespołu, ale także wszystkich użytkowników dróg: zmotoryzowanych i pieszych. Dlatego właśnie, w lipcu 2018 ruszyła specjalna platforma edukacyjna „Nie bądź dziki!”, poświęcona bezpieczeństwu drogowemu. Platforma dostępna jest na stronie internetowej www.niebadzdziki.pl.

04.07.2018

Społecznie odpowiedzialna Grupa Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

18 czerwca została ogłoszona lista firm najbardziej zaangażowanych na rzecz CSR w Polsce – Ranking Odpowiedzialnych Firm. Grupa Raben, po raz kolejny znalazła się w tym odpowiedzialnym gronie, zajmując drugie miejsce w zestawieniu branżowym: „usługi, handel i transport” oraz szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej.

16.06.2018

Raben po drodze z ekologią – kampania społeczna eco2way

Drukuj | Pobierz w PDF

Grupa Raben zdaje sobie sprawę z wpływu, jaki branża TSL odciska na środowisku naturalnym. Zależy jej na tym, aby jak najbardziej ten „ślad” minimalizować. Dlatego rusza z nową kampania społeczną: „eco2way - po drodze z ekologią” opartą na eksperymencie społecznym i konkursie „Czy jesteście EKO Rodziną”, w którym namawia do ekologicznych zachowań na co dzień. Akcję wspierają influencerzy min. Oczekujac.pl, Szczęsliva.pl i Zuch.

15.06.2018

Stawiamy na Tydzień Zdrowia

Drukuj | Pobierz w PDF

W poniedziałek, siatkówka i porady dietetyka. We wtorek, aerobik oraz masaż. W środę, rajd rowerowy i fitness na trawie. W czwartek, kurs pierwszej pomocy i sekrety diety pudełkowej. No a w piątek, brafitterka oraz shape office… Ruch i zdrowie w pracy przez cały tydzień? Dlaczego nie! W Grupie Raben to już tradycja – Tydzień Zdrowia dla pracowników odbył się w czerwcu już po raz ósmy.

11.06.2018

CSR na wagę złota

Drukuj | Pobierz w PDF

21 maja 2018 roku, już po raz trzeci z rzędu Złoty Listek CSR Polityki trafił w ręce Grupy Raben, to dowód iż firma nie ustaje w propagowaniu odpowiedzialnych działań w biznesie. Partnerami merytorycznymi zestawienia są Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte.

21.05.2018

Miesiąc bezpieczeństwa w Grupie Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

Symulator dachowania, symulator decyzyjnego czasu reakcji, zabawa w alkogoglach, spotkania z ergonomistami, rysowanie „martwych stref” niewidocznych z kabiny kierowcy. A przede wszystkim dyskusje SUSA i niekończące się rozmowy o zdrowiu i bezpieczeństwie w pracy – tak w skrócie upłynął w Grupie Raben kwiecień – czyli Miesiąc Bezpieczeństwa.

10.05.2018

Super Etyczna Firma Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

Grupa Raben jako firma odpowiedzialna społecznie dba o etyczność relacji w całym łańcuchu wartości, budując kulturę organizacyjną opartą na uczciwości, transparentności i wzajemnym szacunku. Właśnie dlatego 22 marca 2018 firma otrzymała tytuł SUPER ETYCZNEJ FIRMY. Nagroda przyznana została przez Puls Biznesu i PwC. To już trzecie wyróżnienie Grupy z zakresu etyki w biznesie.

23.03.2018

Charytatywny pchli targ w Grupie Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

Nadeszła wiosna, a wraz z nią czas na wietrzenie szafy i sprzątanie garażu. Przy okazji znajdzie się całe mnóstwo z pozoru niepotrzebnych nam już rzeczy. Można je wyrzucić, ale można także dać im drugie życie i przy okazji wesprzeć charytatywny cel. Przynieś, kup i pomóż - na tym właśnie polega pchli targ zorganizowany już po raz trzeci przez wolontariuszy z Grupy Raben.

22.03.2018

Raben inspiruje młodych ludzi swoją przedsiębiorczością

Drukuj | Pobierz w PDF

Przedsiębiorczość, jako jedna z wartości Grupy Raben, wpisana jest w DNA pracowników firmy. Od ponad 10 lat eksperci Raben chętnie dzielą się nią z młodymi ludźmi, biorąc udział w DNIU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. W tym roku, główny organizator wydarzenia - Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości - w zamian za zaangażowanie, po raz kolejny przyznała Raben wyróżnienie „Najaktywniejszej Firmy 2017”. Honorowym patronatem nagrody jest Prezydent RP Andrzej Duda. Tegoroczna edycja programu odbyła się 21 marca.

 

21.03.2018

Bądź widoczny na drodze i w magazynie – noś kamizelkę!

Drukuj | Pobierz w PDF

Odzież odblaskowa służy zwiększeniu naszej widoczności nie tylko w nocy, ale również za dnia. Stosuje się ją w wielu sytuacjach: na drodze, w magazynie i na terminalu logistycznym - wszędzie tam, gdzie panuje wzmożony ruch pojazdów, a ryzyko potrącenia jest szczególnie wysokie. Grupa Raben przykłada szczególną wagę i promuje stosowanie odzieży ostrzegawczej przez użytkowników profesjonalnych, zatrudnionych w magazynach i kierujących pojazdami.

26.02.2018

Ogólnopolski finał Tańczący z paletami

Drukuj | Pobierz w PDF

W połowie grudnia, 16 wspaniałych rywalizowało w dwóch kategoriach o tytuł najlepszego w wielkim finale Tańczący z paletami. Konkurs przeznaczony jest dla operatorów wózków widłowych, a jego celem jest ich docenienie oraz promowanie bezpiecznych zachowań w magazynie. W tym roku zawody odbyły się już po raz czwarty.

13.12.2017

Transport jest potrzebny 2017

Drukuj | Pobierz w PDF

Grupa Raben jest partnerem kampanii społecznej Transport jest potrzebny. Jej ideą jest uświadomienie wagi transportu, zarówno dla gospodarki, jak i dla każdego z nas. Ponadto, celem jest również edukacja w zakresie bezpieczeństwa drogowego. Transport wpływa na rozwój makroekonomiczny – i odwrotnie. Nie odczuwamy jednak tego sprzężenia w naszym życiu.

11.12.2017

Mikołajki dla dzieci w Raben Transport

Drukuj | Pobierz w PDF

1 grudnia 2017 roku w siedzicie Raben Transport w Gądkach miało miejsce niestandardowe spotkanie zarządu złożonego wyłącznie z dzieci. Otóż, właśnie tego dnia każdy pracownik mógł przyprowadzić do biura swoich milusińskich, a specjalny zespół animatorów umilał im czas. Były to Mikołajki dla dzieci pracowników.

11.12.2017

Ewald Raben honorowym patronem świątecznego konwoju z Niemiec

Drukuj | Pobierz w PDF

Ewald Raben objął honorowy patronat charytatywnego konwoju świątecznego zorganizowanego przez niemiecką Żeńską Organizację Okrągłego Stołu. Ochotnicy z Niemiec przewożą prezenty świąteczne dla potrzebujących dzieci z Rumunii, Ukrainy, Bułgarii i Mołdawii już po raz siedemnasty w konwoju złożonym z ponad 40 ciężarówek. Już po raz szósty Grupa Raben wraz z innymi wolontariuszami stara się, żeby dzieci w biedniejszych rejonach Europy Wschodniej otrzymały podarunki świąteczne.

01.12.2017

Blogerzy z TasteAway w #RabenExpress

Drukuj | Pobierz w PDF

Najpopularniejszy blog podróżniczy w Polsce – TasteAway.pl oraz największa firma transportowo-logistyczna w kraju - Grupa Raben, postanowiły połączyć swoje siły by zrealizować nietypową podróż na stopa do Hamburga. Celem wyprawy było nie tylko dostarczenie ładunku do Niemiec, ale także wspólne promowanie roli transportu i zaprezentowanie pracy zawodowego kierowcy. W efekcie łączny zasięg akcji wyniósł 1 milion.

28.11.2017

Droga do odpowiedzialności Grupy Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

Grupa Raben od wielu lat podejmuje i promuje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. W DNA firmy rodzinnej, opartej o system wartości, w naturalny sposób wpisana jest odpowiedzialność społeczna. "Staramy się patrzeć na działania, które podejmujemy na co dzień, z szerszej perspektywy. Chcemy wspierać międzynarodowe dążenia do kształtowania zrównoważonej gospodarki. Odciskając swoje piętno na szeroko rozumianym otoczeniu, deklarujemy chęć wspierania realizacji celów zrównoważonego rozwoju ONZ: zrównoważone miasta i społeczności, akcja klimatyczna oraz zrównoważona produkcja i konsumpcja." - wyjaśnia Ewald Raben, CEO Grupy. Dziś Raben z dumą prezentuje swój trzeci Raport Zrównoważonego Rozwoju.

16.11.2017

"E-faktura = wyższa kultura" - Raben posadził 2300 drzew

Drukuj | Pobierz w PDF

Wolontariusze z Grupy Raben wraz z fundacją Aeris Futuro i lokalną społecznością w minioną sobotę (21.10.2017), w okolicach Murowanej Gośliny, posadzili 2300 drzew. Nasadzanie odbyło się w ramach programu „e-faktura=wyższa kultura”, poprzez który firma zachęca swoich klientów do zastępowania papierowych faktur ich elektroniczną wersją. Każda zgoda na e-fakturę to jedno drzewo posadzone w imieniu klienta. Do tej pory, w całej Polsce, Raben posadził prawie 10 000 drzew.

24.10.2017

Raben w trosce o kierowców

Drukuj | Pobierz w PDF

Europejska branża transportowa mierzy się obecnie z pogłębiającym się deficytem kierowców. Według raportu PwC do 2023 roku, w samej Polsce zabraknie ich ponad 100 tysięcy. Ogromne znaczenie ma w tym momencie pozyskanie i utrzymanie najlepszych pracowników. Grupa Raben, z myślą o kierowcach przygotowała specjalny program motywacyjno-lojalnościowy, stworzyła w swoich oddziałach dedykowane strefy wypoczynku, buduje zewnętrzne siłownie i organizuje dedykowane eventy.

03.10.2017

Mocarze Tras spotkali się w Serwisie Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

Symulator jazdy samochodem ciężarowym, instruktorzy ćwiczeń fitness, porady dietetyka, kursy samoobrony i oczywiście ogromne ciężarówki to tylko niektóre z atrakcji towarzyszących wydarzeniu Mocarze Tras. Event skierowany był do kierowców samochodów ciężarowych i ich rodzin oraz miłośników dużych aut. Odbył się we wrześniu w Serwisie Raben Transport w Gądkach.

 

25.09.2017

W Grupie Raben biegamy i pomagamy

Drukuj | Pobierz w PDF

Koncentracja na realizacji wyznaczonego celu, szybkość, determinacja - to właśnie cechy biegacza. Podobne wartości cenimy w Grupie Raben. Nasi ludzie to doświadczony i zaangażowany zespół, nakierowany na wspólne osiąganie celów. To oni tworzą atmosferę pracy, a także dbają o najwyższe standardy usług. Pielęgnujemy w nich te atrybuty i zachęcamy do biegania. W 2017 roku team Raben zaangażował się w takie imprezy jak: Survival Race; The Color Run; Runmageddon oraz wewnętrzna Rabeniada. Przed nami jeszcze Poznan Business Run. Do biegu, start!

16.08.2017

Certyfikat Bezpieczeństwa Medycznego dla Raben w Gądkach

Drukuj | Pobierz w PDF

Firma Raben Logistics Polska oddział w Gądkach koło Poznania otrzymała Certyfikat Bezpieczeństwa Medycznego wydany przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. Takie wyróżnienie trafia w ręce firm, które w sposób szczególny angażują się w kierunku znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy. Jest to czwarte takie wyróżnienie w całej Wielkopolsce.

07.07.2017

Tydzień Zdrowia wystartował w Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

Joga, Krav Maga, fitness i masaż - tak w Grupie Raben upłynął czerwcowy Tydzień Zdrowia. Dla wszystkich pracowników w całej Polsce, w trosce o ich zdrowie i dobre samopoczucie, przygotowano moc atrakcji promujących sportowy tryb życia. Firma organizuje taki pięciodniowy program już siódmy rok z rzędu.

19.06.2017

Piłkarskie emocje w Raben – czyli Raben Cup 2017

Drukuj | Pobierz w PDF

Czwarta edycja turnieju Raben Cup dobiegła końca. Piłkarskich emocji nie brakowało, a zaszczytne zwycięstwo przypadło polskiej drużynie z Gądek. Turniej odbył się 3 czerwca na terenie Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej.

08.06.2017

Ciężarówki Raben w drodze do Banków Żywności

Drukuj | Pobierz w PDF

Prawie 12 000 palet i ponad 7 000 ton przewiezionej żywności – to wynik niespełna dwuletniej współpracy Grupy Raben z Bankami Żywności w Polsce. Spółka ratuje w ten sposób jedzenie przed zmarnowaniem oraz przekazuje potrzebującym osobom produkty podarowane przez darczyńców. Akcja realizowana jest w ramach strategii zrównoważonego rozwoju Grupy.

01.06.2017

Raben Level up! – czyli dzień otwarty dla studentów

Drukuj | Pobierz w PDF

Raben Logistics Polska stawia na młode talenty. Dlatego w maju 2017, organizuje w swojej siedzibie głównej w Robakowie, koło Poznania, dzień otwarty dla studentów zainteresowanych logistyką. Będzie to okazja dla żaków do spotkania z ekspertami z Grupy Raben i do zdobycia nowych doświadczeń.

19.05.2017

Platyna dla Grupy Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

11 maja 2017 roku Grupa Raben znalazła się na pierwszym miejscu na poziomie platynowym w Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2017. W ten sposób po raz kolejny trafiła do grona spółek, które najlepiej zarządzają społeczną odpowiedzialnością biznesu w Polsce. Gala została zorganizowana przez Dziennik Gazetę Prawną podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

17.05.2017

Złoty Listek Polityki dla Grupy Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

Już po raz drugi „Złoty Listek Polityki” trafił w ręce Grupy Raben. Wyróżnienie przyznawane jest przedsiębiorstwom, które prowadzą swoją działalność, realizując założenia społecznej odpowiedzialności biznesu. Zestawienie przygotował Tygodnik Polityka we współpracy z firmą doradczą Deloitte. Partnerem merytorycznym rankingu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

28.04.2017

W Grupie Raben przedsiębiorczość mamy we krwi

Drukuj | Pobierz w PDF

Przedsiębiorczość jest jedną z wartości Grupy Raben i wpisuje się w nasze codzienne działania. Chętnie także dzielimy się nią z młodymi ludźmi. Dlatego w ramach 13. Edycji „Dnia Przedsiębiorczości” Grupie Raben przyznano wyróżnienie „Najaktywniejszej Firmy 2016”. Konkurs organizowany jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

25.04.2017

Etyczna Grupa Raben

Drukuj | Pobierz w PDF

Odpowiedzialne i transparentne relacje w biznesie stanowią podstawę do realizacji skutecznej, długofalowej strategii przedsiębiorstwa. Nawet wysoki zysk nie jest bowiem w stanie zrekompensować utraty klientów i kontrahentów spowodowanej nieetycznymi działaniami.

31.03.2017

Drzwi otwarte – ekstremalnie!

Drukuj | Pobierz w PDF

Nawet obficie padający śnieg i niezbyt sprzyjająca aura nie wystraszyły miłośników motoryzacji, którzy licznie zjawili się w oddziale Grupy Raben w Gniewomierzu 14 stycznia 2017 roku.

30.03.2017

„Tańczący z paletami” z zaskakującym finałem

Drukuj | Pobierz w PDF
Zwycięzcy Tańczący z paletami 2016

Każdego roku w magazynach dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji i wypadków. W takim miejscu pracy często mają miejsce zmiażdżenia i upadki z wysokości, pochwycenia przez maszyny i amputacje. Nie brakuje także poparzeń chemicznych oraz ran ciętych.

13.12.2016

3200 drzew w ramach akcji e-faktura=wyższa kultura

Drukuj | Pobierz w PDF
Grupa Raben posadzi 3200 drzew w ramach akcji e-faktura=wyższa kultura

15 października 2016 roku w godzinach 10.00-15.00 w Stanisławowie k. Pruszcza Gdańskiego pracownicy Grupy Raben posadzą 3200 drzew. Sadzonki zneutralizują w ciągu całego cyklu życia ponad 2 400 000 kg dwutlenku węgla. Akcja nasadzenia jest wynikiem kampanii e-faktura=wyższa kultura, w ramach której Grupa Raben zachęca swoich Klientów do zrezygnowania z papierowych wersji faktur na rzecz ich elektronicznych odpowiedników. Za każdą zgodę na otrzymywanie e-faktury firma sadzi drzewo w imieniu Klienta. Do tej pory zostało posadzonych 7500 drzew, które zneutralizowały w całym cyklu życia 5 625 000 kg CO2.

10.10.2016

Grupa Raben podwójnie nagrodzona za społeczną odpowiedzialność

Drukuj | Pobierz w PDF

Badanie przygotowane przez Centrum CSRP.PL udowadnia, że istnieje duży rozdźwięk pomiędzy deklaracjami firm na temat CSR a rzeczywistością. Niezależne rankingi, które poparte są rzetelną analizą danych i audytem, dają pewność, że opisane na stronach internetowych przedsiębiorstw informacje są faktem. Wśród tych badań należy wymieć publikowany w Dzienniku Gazecie Prawnej Ranking Odpowiedzialnych Firm, audytowany przez firmę Deloitte, a także będące inicjatywą tygodnika POLITYKA - Listki CSR, których partnerem merytorycznym jest także Deloitte.

23.05.2016

Raben dba o zdrowie pracowników

Drukuj | Pobierz w PDF

Praktyka pokazuje, że okresowe i kontrolne badania „kodeksowe” nie mają wiele wspólnego

z możliwością diagnozowania ogólnego stanu zdrowia pracowników, a samo oferowanie im pakietów medycznych nie jest wystarczającą motywacją do korzystania z regularnej profilaktyki. Liczne badania wskazują, że Polacy nadal nie lubią się badać, a troskę

o zdrowie pojmują jako leczenie, a nie zapobieganie chorobom (1).

 

23.05.2016

Raben Transport patronem Tygodnia...

Od poniedziałku do piątku (20-24.11.2017) w Zespole Szkół Ekonomicznych w Śremie odbył się...

11.12.2017

Grupa Raben – 10 ciekawych faktów z...

Zainteresowanie raportowaniem pozafinansowym rośnie. W 2015 roku 37 organizacji zgłosiło swoje...

22.08.2016

Grupa Raben firmą rodzinną roku!

W globalnym raporcie Edelman Trust Barometer 2016, uwzględniającym dane z 28 krajów, uzyskane...

19.04.2016

Grupa Raben promuje rolę kierowców

Logistyka i transport stanowią papierek lakmusowy gospodarki. Śledząc stany magazynowe oraz...

31.03.2016

Śniadanie z Grupą Raben

W 2016 roku wejdzie w życie dyrektywa UE dotycząca ujawniania informacji niefinansowych i...

25.02.2016

Wspólna droga Grupy Raben

Nowe wyzwania, przed jakimi staje dziś biznes, związane są z dialogiem, którego oczekuje...

01.02.2016
Strona 1 / 7

Sprawdź się na drodze!

Szybki kontakt
Jakub KrzewinaGroup CSR and Internal Communication CoordinatorRaben Management Services+48 61 898 88 97E-MAIL
Newsletter